עיתון כפר ורדים א לה כפר 183 | נשלחה להסתכלות / קרן דרוקמן אדיב

נשלחה להסתכלות / קרן דרוקמן אדיב


מה שקטים הלילות

שליחת א-לה כפר יצאה (פעמיים!) לחפש אקשן במסגרת סיירת ההורים. היא זקוקה כנראה לניסיון שלישי

"יש ערימה של חבר'ה על הדשא, אני דברים כאלה מחבב", כתב בזמנו מאיר אריאל המנוח. גם אני מחבבת דברים כאלה, אבל לחלק מתושבי כפר ורדים בני נוער שיושבים על הדשא או הספסלים בגנים הציבוריים בלילות הקיץ החמים הם מפגע שיש לטפל בו. אולי בגלל זה, ואולי מרצונם החופשי של בני הנוער, הם נוהגים להתכנס מקומות נסתרים. "זולות" קוראים להם, ועל מה שקורה שם יש הרבה אגדות.

זה הקיץ השני שבכפר פועלת "סיירת הורים", המורכבת מהורים שמתנדבים לסייר בלילות ולוודא שהנוער שור על עצמו. יום שני, תחילת יולי. ההורים המשובצים הם סיון ויוחאי. כן, הראש מפטרל בלילות. לאחר סיבוב ממונע של שעה, במהלכה הגענו לכמה "זולות" כאלו הממקומות בלב חורשות, היה לנו יבול דל. לפי השמועות עורכים בני הנוער "פארטיות" פרועות שכוללות עישון ושתייה. במציאות היו כל הזולות ריקות מאדם.

על ספסל באחד הרחובות פגשנו שלושה נערים אוכלים פיצה ושותים קולה. "אל תשכחו לזרוק לפח בסוף הארוחה", מוודא סיון שכללי הנימוסים שגורים בקרב הנוער ביישוב. "אל תדאג, אנחנו ילדי טבע", משיבים הנערים. משם נסענו לראות איך מבלה הנוער בבית תומר. נערים שמזהים את הרכב מתקרבים. "איך הולך?", מתעניין סיון. "מעולה", הם עונים. "רוצה לקנות כרטיסים להופעה של 'בית הבובות'? אנחנו מוכרים".

הרגשתי קצת מאוכזבת לנוכח היעדר האקשן, וסברתי כי אולי נוכחותו של סיון בשטח הפחידה את בנינו הסוררים. החלטתי שבפעם הבאה אתלווה ל"סיירת אימהות", ושבוע לאחר מכן התייצבתי למשמרת נוספת. הפעם אני מתלווה ליעל וליאת. אנחנו מקבלות תדרוך וחולצות מעופר יעקב, שבלילות הוא רכז סיירת הורים ובימים משמש כפקח של רשות שמורות הטבע והגנים. "הסיירת הוקמה במטרה לשמור על הילדים בלילה, ולא לחפש אותם", הוא מסביר. "אני מתדרך את ההורים להיות ערניים, ללוות את הבנות אם צריך, ומזכיר להם שהם מסיירים לא בשביל לתפוס, אלא כדי להעניק ביטחון לבני הנוער שרוצים ליהנות בקיץ. ההיענות של הורים להצטרף לסיירת ולפטרל בלילות הייתה מדהימה. הסיור מתחיל בשעה 22:30 ומסתיים בסביבות 2:00 בלילה. ההורים לובשים חולצות צהובות עם כיתוב 'סירת הורים' כך שהילדים יוכלו לזהות אותם ולהיעזר בהם במידת הצורך.

"המטרה שלנו בסיירת ההורים היא גם להיות כוח עזר לרכזי הנוער", ממשיך עופר. "אם צריך הורים מלווים לפעילויות שונות, אנחנו בוחנים את הפעילות הקיימת ועושים שינויים והתאמות בהתאם לצורך. אנחנו חושבים להוסיף ספארי לילה, טיולים לצפון, ואפילו לוקחים חלק בשיפוץ בית תומר".

את מלאכת השיבוץ ויצירת הקשר עם ההורים עושה בהתנדבות רונית גלוזמן, גננת חופשה. גם המשובים שמעבירים ההורים המסיירים מעידים על שקט יחסי ברחבי היישוב.

וסיור האימהות? נו, שוב נפלתי על לילה נטול אקשן.

בתמונה: ליאת משגב, יעל דומיניץ ועופר יעקב בתדרוך. להשליך לפח את הניירות של הפיצה

 
   

חזרה לחדשות