עיתון כפר ורדים א לה כפר 183 | ירידה חדה במספר הפריצות

ירידה חדה במספר הפריצות


רק שני בתים נפרצו במהלך החודש האחרון, אולם גורמי הביטחון מבקשים להמשיך ולשמור על עירנות

עידוא דגן

בחודש האחרון התרחשו שתי פריצות ברחבי הכפר, שתיהן באותו היום. מעבר לכך נדמה כי הטבעת המתהדקת סביב העבריינות בכפר מפחיתה את תופעת הפריצות. לאחרונה ננקטים אמצעים שונים שנושא ביטחון, ובהם סיורים, תגבור הניידות, רישות הכפר במצלמות ועוד.

תושייה, קצינת הביטחון ביישוב: "הפריצה הראשונה הייתה בשעות הבוקר, בשלב א', ואילו השנייה הייתה בשלב ב' בערבו של אותו יום. לא ניתן למדוד את המניעה והשפעתה, אבל כשיש ארבע פריצות בלילה במעלות, זה אומר שמצבנו בהחלט טוב. הסיור של חברת האבטחה, המצלמות וניידות המשטרה מצמצמים משמעותית ניסיונות פשיעה מסוגים שונים. אנחנו עורכים סיורים כל לילה, וגם המצלמות מרתיעות ומסייעות באיתור חשודים. לפעמים הסיור מוסווה, ואנחנו משנים כל פעם את המיקום כדי 'לבלבל את האויב'".
בשלב זה מי שיושב מול מסכי שידור המצלמות ברשת היא תושיה עצמה, אך הכוונה היא לאייש מוקד 24 שעות, ולדבריה המועצה מתכוונת לעשות זאת בקרוב.
לשאלתי בנוגע לאלימות הנוער היא משיבה: "אין אלימות של נוער, ואין פה עבירות סמים, לפחות לא כאלו שאנחנו יודעים עליהם. הנוער שלנו הוא נפלא".

בעבר היה מוצב מחסום של תושבים מתנדבים ולעיתים בשילוב ניידת משטרה בכניסה המערבית לכפר מכיוון תרשיחא. אך הקיץ, מי שחולף במקום בשעת לילה מאוחרת, לא יתקל עוד במחסום. תושיה: "הורדנו את המחסום בגלל הסיור שאותו תגברנו. גם הפורצים לומדים את השיטות שלנו ולכן אנחנו משנים אסטרטגיה, שוברים שיגרה. הדגשים המשותפים שלנו ושל תחנת מעלות הם שאנחנו מקפידים יותר על אלימות, ונדליזם, שימוש בסמים ובאלכוהול וגם פריצות".

משטרת מעלות תרשיחא (עד לאחרונה משטרת מעונה) מינתה שוטר קהילתי חדש בכפר ורדים, אדי. רפ"ק בועז סמוכה, מפקד משטרת מעלות תרשיחא: "אין חדש בחקירת שתי הפריצות. יחד עם זאת אנחנו במערך נגד התפרצויות לבתי דירה בכפר ורדים ושיתוף הפעולה שלנו עם המועצה בהחלט מבורך ומסייע במניעה".
למרות הנתון, מזכירה תושיה כי יש להקפיד על אמצעי ביטחון, נעילת דלתות וחלונות, ולדאוג במהלך חופשת הקיץ לא להשאיר סימנים להיעדרכם, כולל הדאגה שלא יהיו ליד הבית הרבה עיתונים.

מספר הטלפון לפניות התושבים למוקד המועצה: 04-9571440. ניתן להשאיר הודעה מעבר לשעות הפעילות. משטרת מעלות תרשיחא: 04-9578444.

 
   

חזרה לחדשות