עיתון כפר ורדים א לה כפר 183 | קיץ מהאגדות

קיץ מהאגדות


במוזיאון הפתוח בתפן מתקיימות במהלך חודש אוגוסט הצגות ילדים, פעילויות וסדנאות

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מזמין הורים וילדים לפעילויות ואטרקציות מעניינות: קסם של בועות – עולם דמיוני כמו באגדות ומופע בועות, סדנאות יצירה שונות ומסלול מכוניות לילדים. בנוסף, בכל יום תתקיימנה הצגת ילדים או מופע תיאטרון בובות.  

מסע הפלאות. סדנת מופע עם הורים. הילדים יוצרים צלליות ובעזרת מוזיקה ואפקט צלליות מציגים נוסעים שתופסים מקומות בחללית ומוטסים על ידי רובוט. כל קבוצה מגיעה לעולם אחר ופוגשת יצור שמזמין אותם לטייל בעולמו. בהמשך, הם מגיעים כאורחים לכדור הארץ והשמחה רבה. מתאים לגילאי 9-5. יום שבת, 14.8 ויום שני, 16.8.  

אדון חלום. סדנת מופע עם הורים. הילדים יוצרים צלליות ומציגים את אדון חלום שמזמין אותם "לצייר" איתו חלומות. מצויירי החלום מבקשים צבע וכל חלום נצבע בצבע אחר. לבסוף "מעיפים" הילדים את החלום אל החולמים. מתאים לגילאי 9-5. יום ראשון, 15.8 ויום שלישי, 17.8.

עוץ לי גוץ לי. מסופר על שדון מוזר, ספק טוב לב ספק אכזר, אשר עוזר לבת הטוחן להפוך זהב לקש, אך מה יהיה המחיר המבוקש? מתאים לגילאי 7-4. יום רביעי, 18.8.

זהבה ושלושת הדובים. זהבה הקטנה נכנסת  בטעות לביתם של שלושה דובים, היא לומדת להבחין בדובים השונים ומכירה חברים נפלאים. מתאים לגילאי 9-5. יום חמישי, 19.8.

הנסיכה שלא צחקה. סיפורה המשעשע של נסיכה שמעולם לא חייכה, על 'תחרות הצחקה' ועל על ילד קטן שידע רק לשיר. מתאים לגילאי 9-5. יום שבת, 21.8.

פיטר פן. הילד שאינו רוצה לגדול ומתגורר בארץ "לעולם לא". בעזרת החברים, האינדיאנים והילדים האבודים, הוא נלחם בקפטן הוק ובעוזריו השודדים. מתאים לגילאי 9-5. יום ראשון, 22.8.

הקוסם מארץ עוץ. סופה מעיפה את ביתה של דורותי לארץ עוץ המסתורית, שם היא פוגשת חברים טובים, שמצטרפים למסע הרפתקני של משאלות לב. מתאים לגילאי 9-5. יום שני, 23 באוגוסט.

הפיה והליצן. הפיה בְלים היא הפיה הכי עצובה בעולם. היא לא מאמינה בעצמה, אף קסם לא מצליח לה. רק כשהתרנגול קוקוריקו-גול שיודע להצחיק, לעשות קסמים ולהפוך לליצן, מצחיק את בלים, היא מצליחה לעשות קסמים. אלא שאז מגיעה קארה- הפיה המצליחה והמוכשרת, והיא מחליטה לעצור את בלים. מתאים לגילאי 7-2.5. יום שלישי, 24.8.

אגדת היער. עיבוד מוסיקלי לאגדה עתיקה שמקורה בדרום אמריקה. תיאטרון, מנגינות ואגדות. יום רביעי, 25.8. מתאים לכל המשפחה.

סבא בלאגן. מתקן תקן הוא מתקן בובות. לפעמים הוא קצת מפוזר: מרכיב לחתול קוצים של קיפוד, ולקיפוד- זנב של חתול. אך לא נורא: טניה תסדר את זה. טניה היא גם בובה וגם בן-אדם. מתאים לגילאי 7-3. יום חמישי, 26.8.

הסנדלר והגמדים. סנדלר ואשתו עמלים קשה לפרנסתם, לילה אחד כשכוחם תם פרשו לישון מוקדם. בבוקר ראו שמשהו התרחש: מישהו נכנס והחל לתפור נעלים. את ההמשך המפתיע תגלו בהצגה. מתאים לגילאי 8-4. יום שבת, 28.8.

שעות פתיחה: בין השעות 16:00-10:00. ביום שישי סגור.

מחיר: 30 שקלים למשתתף (מגיל 3). הצגה ומסלול מכוניות בתוספת 10 שקלים. בקפיטריית המוזיאון יוגשו ארוחות ילדים. חנות המוזיאון פתוחה לקהל הרחב.

המוזיאון הפתוח בתפן: 04-9872022 / 04-9109609, http://www.omuseums.org.il/.

 

בתמונה: מתוך סבא בלגאן

 
   

חזרה לורדה ומדורים