עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | עוד סיפור אחד של עקיצה

עוד סיפור אחד של עקיצה

   

אן רקובר מבקשת להודיע שהיא לא נתקעה בשום מלון בספרד, לא זקוקה לכסף ורק שוברת את הראש איך לשחזר את כל רשימת הכתובות שלה

מרגלית להב

אן רקובר, תושבת חדשה בכפר ורדים, נפלה קורבן לתרגיל עוקץ אינטרנטי מוכר, אלא שאצלה הטיימינג היה גרוע במיוחד. "יום אחד מצלצלת אליי חברה מהדרום, ואומרת: 'אן, נראה לי שפרצו לך למייל! קיבלתי מייל שלך, בו את כותבת שאת במלון בספרד, נתקעת בלי כסף ומבקשת לשלוח לך 2800 יורו'. הבנתי מיד שפרצו לי למייל ושלחו את ההודעה לכל רשימת המכותבים שלי. ניסיתי להיכנס והוא היה חסום. לדברי חברתי, המייל נכתב באנגלית ולא ברור מי מבקש. הפנייה הייתה לכל המכותבים בפנקס הכתובות, כשהבן שלי כביכול שיתף איתם פעולה, ושאל לאן לשלוח את הכסף. הם נתנו פרטי בנק. מי שמכיר אותי יודע שאני לא משתכנת במלונות בחו"ל ומסתפקת במקומות יותר עממיים וזולים. מיד זה עורר חשד. רבים מהם התקשרו אלי מיד בדאגה רבה, וסיפרו שברגע הראשון התכוונו לשלוח כסף".

אן השתמשה בשירות הדואר האלקטרוני "ג'י-מייל" של גוגל, אך לדבריה בחברת הענק לא התרגשו מהסיפור, וכך גם המשטרה.

אן רקובר היא ציירת, מלמדת ציור אינטואיטיבי ומטפלת הוליסטית. היא הגיעה לכפר ממצפה רמון לפני מספר שבועות, ועיתוי התקרית היה גרוע במיוחד. עיקר הנזק הוא עסקי. היה עליה לפתוח מייל חדש, ולשחזר מאות כתובות. לדבריה זו לא הפעם היחידה שעשו לה עקיצה. מישהי ראתה באתר שלה ציורים שהייתה מעוניינת לרכוש, לאחר כמה שיחות טלפון, בהן ההתנהלות לצורך התשלום עבור התמונות הייתה תמוהה, היא הבינה שיש פה ניסיון עוקץ וניתקה קשר.

אבל אן שומרת על אופטימיות וכבר מתארגנת לפתיחת קורס לציור אינטואיטיבי במרכז אומנויות במעלות, ובנוסף היא מתכוונת להעניק טיפולים ברפלקסולוגיה, שיאצו ועוד. האתר שלה, היא מאשרת, "לא ניזוק", וניתן לגלוש אליו בכתובת WWW.ANNERAKOWER.COM. מי שייכנס, היא מבטיחה, "יבין איך חיבור חזק לקרקע מתמזג עם רוחניות, כמו שאצלי הציור מתחבר לטיפולים".

[email protected]

בתמונה:
אן רקובר. מי שמכיר אותי יודע שאני משתכנת במקומות עממיים