עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | למדו על העיוורים וכלביהם

למדו על העיוורים וכלביהם

   

בבית ספר קשת התקיים שבוע פעילות מיוחד, במהלכו נחשפו התלמידים מקרוב לחייהם של עיוורים ולקויי ראייה, ולנושא כלבי הנחייה

במהלך שנת הלימודים מתקיים בבתי ספר שונים ברחבי הארץ שבוע פעילות להגברת המודעות לנושא כלבי נחיה והעיוורים הנעזרים בהם. את הפעילויות הללו מארגן אלי שרוני, מתנדב מטעם אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחיה.

השבוע התקיימה פעילות שכזו בבית ספר קשת, ביוזמתו של רפי כהן, עיוור המשתמש בכלב נחייה ואב לשתי תלמידות בבית הספר. התלמידים צפו בסרט על כלבי נחיה, אילופם ומשפחות אומנות המאמצות כלבי נחיה בשנתם הראשונה. לאחר מכן נפגש רפי עם כיתות שונות וסיפר על עצמו ועל תרומתו של כלב הנחיה שלו, לארי, לניידותו ולעצמאותו. התלמידים ניצלו את ההזדמנות לשאול את רפי שאלות על הכלב ותפקודו, וכן על חיי היום יום שלו ויכולתי להתמודד ולמצוא פתרונות למצבים שונים בהם הוא נתקל יום יום.
בפעילות סייעה גם לקוית ראייה המתגוררת במושב בן עמי, הנעזרת אף היא בכלבת נחיה.
ביום שישי התקיימה הפעילות המסכמת שאליה הצטרפו עיוורים ומתנדבים רואים שהגיעו ממרכז הארץ. כל אחד מהנוכחים סיפר לתלמידים על עצמו ועל כלב הנחיה שלו, ועיקר הפעילות הייתה מופע בו הדגימו עיוורים עם כלביהם הליכה במסלול מכשולים, כשהכלב מוביל אותו בביטחה.

רפי כהן מסכם: "היה זה שבוע מרתק מבחינתי, והתרשמתי שגם מבחינת התלמידים, שהפגינו יחס חם ואוהב לכלבים ונפתחו מאוד כלפי המשתתפים העיוורים. לא אטעה אם אומר שגם עבור הבנות שלי, שהרגישו קורטוב של גאווה מכך שאבא שלהם היה במרכז העניינים בבית הספר, היה זה שבוע מיוחד".

בתמונה:
רפי כהן מדגים הליכה בעזרת כלבו לארי