עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | חדשות נוספות

חדשות נוספות

ממשיכים לתמוך ולקוות

ערב שבת האחרונה, היורה כבר הגיע, מחד, אך כל עם ישראל סופר עוד יום שגלעד לא חוזר, מאידך.
ביום ה- 1566 לציפייה לשובו, עלינו לירושלים, חברי מועדון "אמצע הדרך", תושבי כפר ורדים, ביניהם חברים לעבודה של נועם, למפגש הזדהות עם משפחת שליט. נועם, זקוף קומה, קיבל אותנו, עם בנו הבכור, יואל, בלב חם, שמח על היוזמה, וחייך כשקיבל סל תאנים טריות, שנקטפו ליד ביתו בצפון, שממתין לחזרתו – והפעם עם גלעד.
זרם המבקרים אינו פוסק ואפילו בערב שבת, בירושלים הגשומה, בביקורנו שם, הגיעה חיילת ממרכז הארץ, עם משפחתה, שביקשה ביום הולדתה להגיע לביקור באוהל של משפחת שליט. נועם סיפר לנו מי הגיע עד כה מכפר ורדים לבקר, מוקיר כל אחד שנרתם לסייע, בכל דרך שהיא.
לבד מהישיבה באוהל, מקפידה המשפחה וכל "צבא החברים של גלעד" להגיע לכל אירוע ממלכתי, על מנת להישאר בתודעה של קברניטי המדינה.
ניתן לקבל באתר מידע על כל הפעילויות המתוכננות: www.gilad.org.

מרגלית להב

 
   


הצלחה חלקית לאירועי סוכות

סוכות בכפר ורדים התאפיין בשפע אירועים, חלקם מוצלחים, אך אכזבה נרשמה עקב מיעוט המבקרים מבחוץ. האכזבה הגדולה ביותר הייתה בקרב משתתפי פסטיבל הקרמיקה "נגיעות בחומר" ובקרב אמנים מהכפר שפתחו את בתיהם במסגרת אירועי בית פתוח, שהתקיים השנה במקביל לפסטיבל הקרמיקה.
דווקא סוכת השלום המסורתית של המניין המשפחתי, שמקיימת אירועים בעלי אופי פחות המוני, הצליחה למשוך קהל רב יחסית, כמו שרואים בשתי התמונות המתפרסמות כאן.
ראש המועצה סיון יחיאלי: "שמעתי פה ושם טענות על מיעוט מבקרים, אבל אני לא חושב שזה היה כל כך קיצוני. הפסטיבל וכל האירועים אורגנו למופת והיו מוצלחים. אגב, מיעוט המבקרים היה תופעה אזורית. גם לאירועים באגם מונפורט ואפילו לפסטיבל הרנסנס במבצר יחיעם הגיע פחות קהל מהמצופה. אולי זה בגלל החום הגדול ואולי בשל ריבוי האירועים. בכל מקרה נפיק לקחים ונסיק מסקנות.

אייל כץ

 
   

יריית פתיחה לדו קיום

כמה סימבוליות נשמעות המילים: "יריית הפתיחה" ו"דבקה" בשלום, כשיריית הפתיחה לאירועי סוכות בכפר ורדים, הייתה מופע של מיזוג אומנותי מאלף בין להקת "טריו מה", נגנים וזמרת תושבי הכפר, והזמר ונגן העוד הידוע ג'ורג' סמעאן, תושב גוש חלב. כל אלה יחד הגישו מחרוזת שירים בתרגום עברי וערבי לכל יצירה, תוך שיתוף הקהל בחגיגה המוסיקאלית. בנות הלהקה הדרוזית "דבקה" (שמתעקשות על ד' קמוצה) מהישובים כיסרא וסמיע רקדו בלהט לקול עידוד מחיאות הכפיים של הקהל האוהד.

מרגלית להב

 
   


בגיוס: 200 עובדים במשגב

חברת באבקום סנטרס בבעלות עימאד תלחמי ומשפחת לאוטמן חתמה באחרונה על הסכם עם חברת הלווין yes.  במסגרת ההסכם תספק חברת באבקום שירותי מוקד מידע (call center) עבור yes, שיפעל בתחומי סניף באבקום שבאזור התעשייה תרדיון במשגב. לקראת כניסת ההסכם לתוקף, החלה באבקום בתהליך גיוס מיידי של עשרות עובדים, כאשר בסיומו, להערכת החברה, יגויסו כ-200 עובדים חדשים מישובי האזור היהודים והערבים.
באבקום סנטרס הוקמה  לפני כשנתיים בתחומי המועצה התעשייתית מגדל תפן ופועלת כיום גם במשגב. החברה מעסיקה כ-300 עובדים ומספקת שירותי call center ופיתוח תוכנות לשוק הישראלי.

 
   


אמני הצריף הירוק מתארגנים מחדש

אמני הצריף הירוק מתכוננים בימים אלו למהלך של התארגנות מחדש. ועדת היגוי שהוקמה בחודש יולי האחרון גיבשה מספר הצעות לצורת ההתארגנות המשותפת החדשה. בסוף החודש, ביום חמישי, 28.10.10 בשעה 20:30 תתקיים בספרייה ישיבה של אמני הכפר בה תישקל צורת ההתארגנות, לאור האפשרויות שתעלה ועדת ההיגוי. כל אמני הכפר מוזמנים להגיע לישיבה.
הזמנות יישלחו באמצעות הדואר האלקטרוני וניתן לקבל הזמנות בצריף הירוק, שממשיך לפעול כרגיל.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברי ועדת ההיגוי דקלה גרציאני 9997740, רינה סטרוד 052-3350205, דינה שחר 052-2808253, דרורה וינר 052-4296691, ויצחק יורש.

 
   


החלה עונת הקתדרה

במוצאי שבת ה-9.10 התקיים ערב חגיגי באולם האירועים בנוכחות ראש המועצה וקהל רחב, לרגל פתיחת עונת ההרצאות של הקתדרה.
יואל שתרוג, צלם, עיתונאי וחוקר, העביר הרצאה מרתקת על תולדות הקפה וחשיבותו בתרבות האדם. הקהל גם קיבל תיאור מפורט של בתי קפה מפורסמים בעולם, בליווי שקופיות ושירה של מאריאן רוז. כמו כן הוצגה תכנית הקתדרה לשנה הקרובה, העשירה במגוון רחב של נושאים, מיטב המרצים וחידושים כגון הרחבת הפעילות בנושא הקולנוע ותיאטרון ולימודים במסגרת אוניברסיטה חיפה. למעוניינים, ניתן לעיין בקטלוג הקתדרה ולהירשם. המשך הפעילות מותנית במספר המשתתפים. פרטים על כל פעילויות הקתדרה באתר http://www.katedra.org.il/.

 
   

 
פרס ללהקת הדרבוקות של מרכז כוכב

להקת הדרבוקות של מרכז כוכב, "אור התוף", זכתה בפרס המצוינות של קרן של"ם לשנת 2010. כל הנגנים בלהקה הם צעירים בעלי צרכים מיוחדים, תושבי מעלות והסביבה. הפרס ניתן בקטגוריה של "תרומה לקהילה של אדם או קבוצה של אנשים עם פיגור שכלי".
להקת "אור התוף" מורכבת מ-9 נגנים. חרף המגבלה השכלית והעובדה כי שניים מן הנגנים לוקים גם בשמיעתם, מצליחה הלהקה ולהפתיע ולרגש את שומעיה. הלהקה נוסדה לפני כשמונה שנים, במטרה לאפשר לחבריה המיוחדים לבטא את עצמם באמצעות תיפוף. חברי הלהקה מתאמנים במרכז כוכב, מרכז אזורי לטיפול בנכויות שכליות, הממוקם במעלות. על הלהקה מנצח המוסיקאי אייל לומן, אשר הקים את "אור התוף" בשנת 2001 ומוביל אותה מאז ועד היום.
חברי הלהקה הופיעו במשכן הכנסת, בפני נשיא המדינה, בוועידת גלובס לעסקים, בפרסומת לטלוויזיה של חברת שופרסל, במופע "קולות מן הלב" (3 שנים ברצף) של אקי"ם, במעמד מתן אות "יקיר העיר" מעלות-תרשיחא לנוחי דנקנר, בכנס רפא"ל במכללת הגליל המערבי, בפסטיבל כרמיאל ועוד. בעמותת מרכז כוכב מעלות-תרשיחא רואים בהופעותיה של להקת "אור התוף" הזדמנות טובה לשלב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה הנורמטיבית.
קרן של"ם, שהעניקה את הפרס, היאה קרן לפיתוח שירותים לאדם המפגר ברשויות המקומיות.

 
   

שידוך דרוזי

במפגש מספרי סיפורים בכפר ורדים התארח השייח פאלח מסמיע, שמגדיר עצמו דרוזי ציוני, ומדגיש שבהחלט לא קל להיות ציוני שאינו יהודי.
הוא סיפר בעברית רהוטה על תפקיד השייח בעדה, האמונה המוחלטת בגלגולי נשמות ועל החיים בצל הדת. נושא האישה הדרוזית ריתק את הקהל יותר מכל. לדבריו, "אם גבר עוזב את אשתו לטובת אחרת, לעולם אסור להם לדבר או להיפגש". לשאלה איך משתדכים בין הדרוזים, המתחתנים רק בינם לבין עצמם, ענה בחיוך: "השידוכים אצלנו לאחרונה מתקיימים דרך האינטרנט. קלקלתם אותנו".

מרגלית להב

 
   


ביקור בבירה

מרכז מבקרים חדש באזור: מבשלת בירה מלכה בקיבוץ יחיעם. בירה מלכה נחשבת לבירת בוטיק וניתן להשיג אותה במסעדות מובחרות ובמספר מצומצם של בתי משקאות.
המבשלה ממוקמת בתוך האנגר ישן למרגלות מבצר יחיעם ומשקיפה על נוף פנורמי של מפרץ חיפה. מרכז המבקרים החדש מציע שילוב של אירוח וטעימות עם סיור במבשלה בהדרכת אסף לביא, שהקים את המבשלה לפני כשלוש שנים. הסיור כולל הסבר על סוגי הבירה ועל תהליך הייצור המיוחד של "בירה מלכה". הבירה מיוצרת בשיטת בישול מסורתית ובבישולים קטנים השומרים על טעמה הייחודי ומחומרים טבעיים בלבד. האורחים מוזמנים לטעום את סוגי הבירה השונים.
ניתן גם להזמין ארוחה קלה, בירה מחבית/ בקבוק לשתיה במקום או לרכישה הביתה במחירים מיוחדים. פרטים באתר http://www.malkabeer.co.il/.

 

 

חזרה לחדשות