עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | צבר בקבוק

צבר בקבוק


האמנים עדי בן חורין ואבי איפרגן, חברי קיבוץ ברעם, יציגו בגלריה בכברי מיצב מרתק כחלק מפרויקט גדול של שיתופי פעולה בין גלריות, אמנים ומפעלים קיבוציים. אמנות ותעשייה, לכבוד מאה שנות קיבוץ

תערוכת "צבר בקבוק" תיפתח החודש כחלק מפרויקט "אמנות-תעשייה 2010", במסגרתו יציגו גלריות קיבוציות ברחבי הארץ שיתופי פעולה בין מפעלי תעשייה ליוצרים פלסטיים.
שני האמנים מקיבוץ ברעם ביקרו בחודשים האחרונים במפעלים של קיבוצי הסביבה ועשו ניסיונות שונים ומשונים בין עלי הצבר ובין חומרי גלם תעשייתיים. עובדי ייצור, שהבחינו בשניים טובלים עלי צבר גדולים בשעווה חמה לקראת יציקתם באלומיניום, קיבלו הסבר מפורט על הקשר הפוליטי שמסמל הצבר עבור שני העמים. על פי השקפתם של בן חורין ואיפרגן, הצבר מסמל גדר התוחמת חלקות של עובדי אדמה ערבים והוא גם מייצג את הישראלי החזק ויפה הבלורית. הלחמתו של הצבר עם מרכיבים נוספים, יוצרת משמעות חדשה.
בצד הניסיונות לחבר בין צבר לפלדה, עבודות המתכת ושרטוטי הצמחים, כלי המעבדה ופסולת תעשייתית, יוקרנו חמישה מסכים מיצגי וידיאו. בין השאר, ייראה בהם איפרגן מהלך, נטול-ראש, בפרוזדורי המפעל, כשדימוי רנטגן מרצד מדי פעם על גופו. מיצג אחר יראה ניסיון עקר להשתיל עלה אלומיניום על שיח צבר. שיח כזה, צבוע בכחול עז, יוצב בחלל עצמו.

"צבר בקבוק", פתיחת התערוכה ב-23.10. הגלריה בכברי. אוצרת ומפיקת הפרויקט :יעל קיני, גלריה הקיבוץ.

 


בתמונה:
צבר מאלומיניום. מתוך "צבר-בקבוק"