עיתון כפר ורדים א- לה כפר 186 | המועצה צפויה להעלות את תעריפי הארנונה

המועצה צפויה להעלות את תעריפי הארנונה

   

מליאת מועצת כפר ורדים אמורה לדון בישיבתה הקרובה בהעלאת תעריפי הארנונה בשיעור שיעמוד על 5 עד 10 אחוז. בכפר כבר נשמעים קולות המלחמה וקבוצת תושבים הפיצה בשבוע שעבר עצומה הקוראת לתושבים לחתום עליה ולצאת למאבק נגד כוונה זו.
בראש המחנה ניצבים תמי סגל ושי קמעו שעומדים לכנס בימים הקרובים אסיפת תושבים, אליה יוזמן, ככל הנראה גם ראש המועצה, סיוון יחיאלי. סגל: "מנקודת המבט שלנו, שירותי המועצה לא השתפרו לאחרונה ולא נוספו אליהם שירותים חיוניים כמו מתנ"ס לילדים, מרכז ספורט, או אפילו מקומות חנייה ליד גני הילדים ובתי הספר. לכן אנו לא רואים שום סיבה הגיונית שתצדיק את העלאת התעריפים הזאת. יותר מכך, מנקודת המבט שלנו, חוץ מפינוי אשפה ושירותי גינון אין כאן בעצם כלום. יש לנו תחושה שהמועצה דואגת לקדם את אוכלוסיית המבוגרים בכפר ומזניחה את המשפחות הצעירות שעבורן חינוך בלתי פורמלי ליד הבית הוא בנפשן. לכן החלטנו להפיץ בתיבות הדואר את העצומה ואנו קוראים לכל התושבים להתנער מהאדישות ולהצטרף אלינו למאבק".
אם אכן תתקבל ההחלטה במועצת הכפר הרי שהתושבים שמשלמים עתה 47.5 שקלים לשנה לכל מ"ר בנוי, ישלמו החל משנת 2011 סכום של 50 עד 52 שקלים למ"ר. למשפחה המתגוררת בבית ששטחו 200 מ"ר, משמעות ההעלאה היא תוספת של כ-75 שקלים לחודש.
מבדיקה של צווי הארנונה ברשויות מקומיות אחרות עולים הנתונים הבאים: בשכונת הוילות בעכו עומדת הארנונה על 53 שקלים למ"ר. בשכונת צמודי הקרקע בנהריה משלמים התושבים 56 שקלים, ובשכונות מסוימות בירושלים עומדת הארנונה על יותר מ-60 שקלים למ"ר. ביישובי המועצה האזורית משגב משלמים התושבים מיסי ועד בנוסף לתשלומי הארנונה הגבוהים גם כך, ובעומר בית ששטחו מעל 200 מ"ר יעלה לבעליו מעל 69 שקלים למ"ר.
מאידך, תושבי סביון משלמים למועצה המקומית רק כ-30 שקלים למ"ר, ו-39 שקלים לבתים ששטחם מעל 300 מ"ר.
יצוין כי בכפר ורדים עלתה הארנונה בעשור האחרון באופן ריאלי בשיעור של 13.8% בסך הכל.
ראש המועצה, סיוון יחיאלי, אינו מתרגש מן המהומה שקמה סביב נושא הארנונה ומדגיש כי 90 רשויות מקומיות העלו במהלך השנה האחרונה את מיסי הארנונה שהן גובות מהתושבים והדגיש כי ישמח לענות לכל שאלה.

ענת יתח

 

 

חזרה לחדשות