עיתון כפר ורדים א- לה כפר 187 | ורדה

ורדה

   

יש כל מיני תחומי הצטיינות בחיים, והנה אחד ביזארי במיוחד: משרד הנהלת החשבון אביטן זגגי קיבל מהמוסד לביטוח לאומי תעודת "מייצג מצטיין" שזה אומר שהם מקום ראשון בארץ במשהו שורדה לא מסוגלת ולא רוצה להבין. מה שחשוב, ככה הם אומרים, זה שהלקוחות שלהם, איכשהו, מרוויחים מזה.

בבלון הכדורסל התקיימה בסופ"ש האחרון תחרות קליעות עונשין. המון כדורסלנים גברתנים השתתפו באירוע, רק שלפחות בהתחלה אף אחד לא הצליח לקלוע 10 מ-10. עד שהגיע אל הקו יואב שטרן, תלמיד כיתה ג' בן 8 וחצי, וקלע את הזריקה הראשונה, השנייה, השלישית, וכך הלאה, עד העשירית. ומה יפה באירוע? שאמא שלו, יעל שטרן, היא מנהלת המערכת בעיתון של ורדה, ככה שאפילו ורדה מרגישה פעם מהי גאווה ספורטיבית. ומה עוד יפה? שיואב שלנו הצליח להעפיל לגמר, ומי בא לנחם אותו? גיא פניני, שסיפר שגם לו יש ימים כאלה, ובדיוק יום קודם לא הצליח לקלוע סל אחד נגד איזה קבוצה פרטיזנית.

והנה עוד גאווה של ורדה. ביום שישי לפני שבועיים הייתה תחרות רכיבה אזורית על סוסים. את התחרות אירחה חוות "היוצרים" שבמושב שבי ציון, והשתתפו בה חוות מהסביבה כמו ורד הגליל, חוות עץ הזית, חוות צעדים ראשונים וחוות היוצרים. נכון אתם רוצים לדעת מי ניצח בתחרות? אז חפשו את זה במדורי הספורט. ורדה עוסקת רק במקורבים, והיא תספר לכם על נועה מואיסיס, תלמידת כיתה ד' בבית ספר קשת, שרוכבת שנה שלישית בחוות עץ הזית, השתתפה בתחרות על הסוסה מון שיין, ורכבה יפה מאוד.

ורדה שולחת איחולי הצלחה לרצי מרתון טבריה שיתקיים ב-6 בינואר, ובמיוחד לאלו שזו הפעם הראשונה שירוצו את המרחק של 42 ק"מ ו-200 מטר. וחוץ מאיחולי הצלחה, יש לה גם שאלה: אתם השתגעתם?

במוזיאון הפתוח בתפן הלכו בחודש האחרון על רטרו. בחנוכה הייתה שם תערוכת תלת מימד עם דמויות מלפני 120 שנה וכל מיני מצלמות עתיקות, וכמה שבועות קודם היה שם מפגש ענתיקות בין המכוניות שמוצגות במוזיאון לבין 60 מכוניות של חברי מועדון החמש שבאו להתארח.

ועדיין באותו מוזיאון, רק שהפעם אנחנו במוזיאון למורשת הייקים. שם התקיים ערב מחווה, תנשמו עמוק, למפעל המחויבות והעזרה ההדדית בקהילה הייקית וכן לציון חלקם הנכבד של עולי מרכז אירופה בהקמתם של שירותי הרווחה בישראל. נשמע מרתק, לא? ככה לפחות חשבו המכובדים שהשתתפו: ראובן מרחב, יו"ר נשיאות ארגון יוצאי מרכז אירופה וחבר ועדת טירקל, רותי אופק, מנהלת המוזיאון, שר הרווחה יצחק (בוזי') הרצוג, דליה דורנר, שופטת בית המשפט העליון בדימוס, מנכ"ל ארגון יוצאי מרכז אירופה דבורה הברפלד ואחרים.

לאונרד כהן, כמעט מלאכים, ריהנא, מטליקה, אלטון ג'ון. כל אלו הופיעו השנה בישראל, אבל האמן החו"לי הכי מרגש הופיע דווקא כאן בכפר ורדים, ופוצץ אולם אפילו בלי לפרסם. מידי שנה מגיע אומן הבללייקה אולג גיטלין מרוסיה לביקור מולדת בארץ, ובכל ביקור הוא מתנדב להופיע עם ידידו גינדי, נגן גיטרה תושב מעלות, בפני חברי מועדון גיל הזהב בכפר ורדים. השמועה על הופעתם עוברת מפה לאוזן, והמאזינים הקבועים מקפידים להגיע לקונצרט המלווה בסיפורים על חייו של האומן ברוסיה. נתנו לו ללכת רק אחרי שלושה הדרנים, כן? מטליקה נתנו בקושי אחד.

מתי כספי ואשתו יצאו לבילוי משפחתי בראש הנקרה, ויחצ"ני המקום שמחו לשלוח לנו תמונה שלו באתר, ולהזכיר מופע שערך שם לפני כמה שנים. כשזה מגיע למתי, ורדה ישר נשברת אפילו שהאייטם באופן כללי לא משהו.

באיזה שבת התקיימה בכפר ריצת ניווט. אז נכון שאחרי האייטם על מוזיאון הייקים קצת קשה עם ניים דרופינג, ובכל זאת, ורדה מכבדת את כולם. אז הנה מבחר מהמשתתפים: ראש המועצה סיון יחיאלי ומשפחתו, חבר הנהלת אגודת הספורט בועז הרץ ובנו נועם,בני משפחת ויצמן - ענת, מאיר הילדים והכלב, משפחת שנער בהרכב מלא, משפחת ברלב בהרכב חסר.

מכל המקומות בעולם, את סיור המוזיאונים הראשון של קתדרה בכפר עשו דווקא בחולון. ורדה שונאת דעות קדומות, סטיגמות וכאלה, אבל חולון זו עיר מלאה חוב"תים, וזו עובדה, לא דעה קדומה. מה אתם אומרים? שיש שם מוזיאון ילדים, מוזיאון קומיקס, גני סיפור ומוזיאון לעיצוב? נו, זו סיבה לסיור? ושתבינו כמה נמוך ירדנו, אחד מסיורי המוזיאונים הבאים יהיה שוב לחולון, כי אי אפשר להספיק הכל בפעם אחת. אין, התדרדרות טוטאלית.

ורדה גילתה אתר מצחיק ומומלץ של מילים בסלנג עברי פרי המצאת הגולשים. נניח מקצה שיפודים שזה אירוע ברביקיו, ניאון נאצי כשם הולם לאותם מתקנים מאירים שנועדו למשוך יתושים ואז לצלותם, או שיח פמיניסטי כתיאור פלסטי לרעמת שיער נשי איפה שאנחנו אמורות לגלח. אז רגע לפני שהיא נפרדת, ורדה ממליצה על גיחה יומית לאתר "דורבנות". עזבו דבליו דבליו, פשוט תכתבו בגוגל.

שבת שלום.

בתמונות:
יואב שטרן וגיא פניני
נועה מואיסיס והסוסה מונשיין
ביקור הענתיקות בתפן. צילום: רינת בלסון ותמר לבנה
ראובן מרחב, יצחק הרצוג, השופטת בדימוס דליה דורנר ורותי אופק בערב ההוקרה במוזיאון הייקים
אולג גיטלין וגינדי. צילום: מרגלית להב
מתי כספי בראש הנקרה. צילום – יוסי רוקטלי