א-לה כפר 168 | בית ספר תפן

בית ספר תפן: יש טיוטה

חזרה לחדשות 

 

שבעה חברי מועצה אישרו את טיוטת ההסכם עם בית ספר תפן למרות ההסתייגויות שהביע הגזבר 

"זו משימה של לרבע את המעגל" אמר הגזבר אילן עמרם על האפשרות לייצר הסכם עם בית ספר תפן שאינו כרוך בסיכונים. אילן ועורך דין המועצה עדי אבירן הרטל עמלו על טיוטת חוזה שאותה הביאו לאישור למליאת המועצה. "בעיני ובעיני עדי זו הטיוטה הכי מקובלת, אולם אני לא יכול להמליץ לכם להצביע בעדה" ממשיך אילן להביע את התנגדויותיו. אילן הכין מסמך המפרט את הסיכונים הקיימים בהעברת בית ספר תפן לבעלות ולשטח המועצה המקומית כפר ורדים. בין הסיכונים האפשריים לדעתו יש סיכון מובנה הקשור בכך שעמותת ההורים לוקחת חלק במימון בית הספר. אילן: "העמותה עלולה להתפרק ובתווך הבינוני והארוך נצטרך לדעתי לממן תקציבים". בנוסף, חוק נהרי המדבר על חיוב הרשויות לממן מוסדות מוכרים לא רשמיים, עקרון השיוויון שעלול להיפגע, ההגבלה בהקמת בית ספר תיכון של המועצה וההשכלות על התפקוד השותף שלה, הם סיכונים נוספים שאילן התייחס אליהם.  

חברי המועצה ובראשם ויקטור חזיזה, שיבחו את אומץ ליבו של אילן להביע את דעתו בצורה חופשית. על כך הגיב סיון: "אילן הוא רואה חשבון ומראה את הסיכונים. אנחנו נבחרי ציבור, צריכים לקחת את האחריות ולהוביל זאת קדימה. עמותת ההורים של בית הספר פועלת 18 שנה ואין לנו ממה לחשוש. העמותה נותנת ערבות בסך 800 אלף שקלים ואני לא מאמין שתהיה חריגה גדולה כל כך, בנוסף, העמותה עובדת עם חברת נתיב הדואגת לניהולה התקין. במידה והעמותה לא תעמוד במחויבויות שלה נסגור את בית הספר". סיון גם ציין בהתלהבות את היתרונות של העברת בית הספר לכפר: "תלמידים שיגיעו מבחוץ ללמוד בכפר יאפשר לנו להיפתח לסביבה, ונוכל גם לקבל תקציבים לאולם ספורט שימוקם בין בית ספר תפן לחטיבת הביניים אמירים". 

אסנת עקירב העבירה מסר מוועדת חינוך: "כאשר בית ספר תפן ימוקם בכפר ורדים יתאפשר דיאלוג חינוכי יוצר דופן בין שתי מערכות חינוך טובות ויהיו שיתופי פעולה. כיון שגם מערכת החינוך שלנו וגם מערכת החינוך של תפן מתייחסת לחינוך מיוחד, זה יעשה לנו טוב מאוד ברמה האזורית ונהפוך למקום המקרין החוצה". מנהל מחלקת החינוך עידו חגאי הוסיף: "כיום אנחנו מממנים הסעות לילדים עם צרכים מיוחדים. זו הוצאה שנוכל לחסוך אם ילדים אלו יוכלו ללמוד במערכת החינוך בכפר ורדים, בנוסף נקבל 225 אלף שקלים על תלמידים שיבואו ללמוד אצלנו". עידו התייחס גם לאפשרות להקים תיכון בנוסף לתפן: "בנייה ואכלוס שלב ג' מהווים שינוי מהותי בנסיבות ולכן תתאפשר פה הקמת בית ספר תיכון". 

יעקב זיו דרש כי יתנו את הקמת בית ספר תפן עם בניית מבנה חלופי ובטיחותי לבלון המשרת את בית ספר קשת. דרישתו של יעקב נרשמה, אך לא התקבלה. לבקשתו של ויקטור חזיזה, נמצא הסעיף בחוזה המבטיח כי מבנה בית הספר שייך לכפר ורדים ויישאר בידי המועצה במידה ובית הספר ייסגר.  

הטיוטה אושרה ברוב קולות עם תוספת הסתייגות המאפשרת למועצה להקים בית ספר תיכון. שבעה חברים הצביעו בעד, יעקב זיו נמנע וחנן חן נעדר מהישיבה וההצבעה.  

בתמונה: יעקב זיו ואסנת עקירב. תומכת ונמנע 

.