א-לה כפר 168 | שעת סיפור

חוג שעת סיפור לילדים ייפתח בקיץ

חזרה לחדשות 

 

בקיץ הקרוב תהפוך שעת הסיפור בגיל הרך לחוג של פעם בשבוע. מפעילות החוג, תרצה ונורית מבטיחות לילדים חוויה עמוקה, מעניינת ומעוררת השראה עם סיפורים ישנים וחדשים. גם ההורים יכולים להצטרף 

 

הדס כרמונה 

 

"ברגע שאומרים 'היה היה פעם' יש לי צמרמורת. פתאום נוצר מקום שבו כל החוקים לא חלים יותר. מקום אחר שבו כל אחד יכול להתקרב לעצמו. גם המספר וגם המאזין", מספרת תרצה זייפרט גלאון על הקסם שבסיפור. "לא בכל המקומות בעולם המציאו את הגלגל. אבל סיפורים תמיד המציאו בכל מקום. זה מנהג עתיק שהולך איתנו עד היום. זה ממש מזל. לא סתם יש את המילה פור במילה סיפור". 

המזל נפל גם בחלקם של ילדי כפר ורדים שזוכים כבר מתחילת השנה בשעת סיפור בקרוון של הגיל הרך. דורית מזרחי, רכזת הגיל הרך מספרת: "נורית סדון התחילה להעביר שעת סיפור פעם בשבועיים ולשמחתנו הצטרפה גם תרצה, כך שעכשיו יש פעילות כל שבוע. זו שעה קסומה שלא כולם יודעים עליה ולא כולם מבינים את החשיבות שלה". 

- מה החשיבות שלה? 

תרצה: "אנחנו בוחרות סיפורים של סופרים ומשוררים שאנחנו מחשיבות אותן. כמו של דליה רביקוביץ, של משה טבנקין ופניה ברגשטין. בסיפורים הגיבור תמיד מתמודד עם בעיה והילדים נכנסים לעולם שבו הם כל יכולים. הילדים עוזרים לי בשעת הסיפור ושואבים כוחות להתמודד עם בעיות שהם נתקלים בהן בחיי היום יום".  

נורית ותרצה באות שתיהן מתיאטרון בובות ומשתמשות באביזרים שונים ובובות שיצרו בעצמן. הן משקיעות הרבה אהבה וכשרון בעיצוב התפאורה ומביאות את הסיפורים בצורה ייחודית ששובה את הצופים. בסוף ההצגה, שבדרך כלל עורכת עד עשרים דקות, נשאר זמן לפעילות יצירה לילדים ולהורים. נורית מראה איך בשתי דקות ניתן להכין דמות מקרטון המולבשת על האצבעות. הפשטות שבעשייה והמתיקות של הדמות מעוררות השראה וחשק לבוא הביתה ולהתחיל לגזור עם הילדים. אולי גם להמציא דמויות וסיפורים. 

בקיץ הקרוב תשתנה מעט המתכונת של שעת הסיפור, ומשעת סיפור הפתוחה לכל, היא תהפוך למעין חוג לכ-12 ילדים. 

- למה לשנות מתכונת מוצלחת? 

דורית: "במתכונת הנוכחית קורה שמגיעים המון ילדים, עם ההורים שלהם והאחים הקטנים שלהם, שהפעילות לא מתאימה להם ונוצר הרבה רעש רקע שמפריע. מצד שני לפעמים מגיעים מעט מאוד ילדים. בנוסף, מסגרת של חוג תאפשר להעמיק את החוויה". 

נורית: "בחוג נספר סיפור כמו שעשינו עד עכשיו אבל נאפשר גם לילדים לספר סיפורים. הילדים יתנסו בהכנת הבובות והאביזרים, ביחד עם ההורה או בעצמם, ויוכלו להביא סיפור קטן משלהם, אולי מהחיים ובכך להביא את עצמם לידי ביטוי". 

לפרטים והרשמה: דורית מזרחי 054-6530066. 

 

בתמונה: תרצה ונורית עם הבובות. מציגות סיפורים בצורה ייחודית. 

.