א-לה כפר 168 | דף ירוק

דף ירוק

חזרה לחדשות 

 

 

מעיין הגעתון ימשיך להזדהם בחודשים הקרובים 

 

למרות שהושג תקציב, דליפת הביוב תתוקן רק עוד כחצי שנה. התב"ע של שלב ג' הוחזרה למתכנן וועדת איכות הסביבה אישרה את מיקום האנטנה הסלולרית 

 

הדליפה מקו הביוב המנקז את השפכים של כפר ורדים וישובים נוספים תתוקן תוך חצי שנה. לאחרונה הושג תקציב לטיפול בדליפה ומונה מנהל הקמה ממשגב – דוד כהן וההערכה היא שתוך חודשיים, לאחר מכרז, יתחיל התיקון שיסתיים בינואר 2010. בוועדת איכות הסביבה מביעים חוסר שביעות רצון ממהירות הטיפול ומזכירים כי בינתיים 4000 מ"ק לשבוע של מי ביוב מזהמים את מעיין הגעתון. 

תכנית הבנייה של שלב ג' הוחזרה לשולחן המתכנן לאחר שוועדת ההיגוי הצביעה על חוסרים כגון: תקן ירוק מחייב לבניית הבתים, פתרונות מרכזיים למחזור ופינוי אשפה, מרכזיות גז שכונתיות לחימום ביתי ושיפועים נוחים לשבילי הליכה ואופניים. סיון יחיאלי, ראש המועצה, אישר שהתוכניות אכן הוחזרו לשולחן המתכנן בכדי לבצע את השינויים הנדרשים ואישור התב"ע יתעכב עד להשלמת השינויים. 

הוועדה אישרה התקנת אנטנה סלולרית בגבעת העפיפונים בתמורה לאי התקנת אנטנות גישה במקומות אחרים בכפר. המיקום בגבעת האנטנה אושר על ידי רם דישון כמיקום בטוח והתקיימה פגישה נוספת בה אישר דישון בשנית את מיקום האנטנה. לויד אפטר, שמונה להיות אחראי על הנושא מסייג את ההחלטה וטוען שיש לפעול בשלבים: "בשלב הראשון צריך להגביה את האנטנה בינוח ב-20 מטר ולצרף אליה אנטנות של מפעילים נוספים מלבד פלאפון. המיקום של האנטנה וגובהה אמור לתת מענה גם בהיבט הבטיחותי וגם בהיבט של הקליטה. במידה וזה לא ייתן מענה מספק לקליטה בכפר, רק אז כדאי לשקול את גבעת העפיפונים, שלדעתי עלולה להיות נמוכה מדי כדי לתת פתרון טוב". 

 

סייעות ירוקות 

המוזיאון הפתוח בתפן אירח השתלמות בנושא "פלסטיק, ייצור ומחזור" לסייעות גנים במועצה האזורית מעלה יוסף. הסייעות שמעו הרצאה על פלסטיק, חומרי גלם, שיטות ייצור, מחזור ועוד, ולאחר מכן נערכה סדנא למחזור מוצרי פלסטיק וכן התנסו הסייעות באופן פעיל בתערוכה "זרעים של פלסטיק", פס ייצור לגוף הנדסי מפלסטיק.  

 

צילמה: ללה מנדלבאום 

 

 

ירידה של 30% בכמות האשפה במועצה התעשייתית תפן 

תוצאות ראשונות למדיניות הירוקה שהנהיגה המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן הראו כי כמות האשפה הנאספת בתחומי המועצה ירדה ב-30%.  

ראש המועצה ירון קמחי טוען כי הירידה בכמות האשפה נובעת משתי סיבות עיקריות. האחת הפעלת התוכנית למחזור אשפה והשנייה היא המיתון והמעבר לארבעה ימי עבודה בחלק מהמפעלים הפועלים בתחומי המועצה. 

 

 

 

מחזיק מים 

"לוקחים את המים לידיים" הוא שמו של הנושא המערכתי שנלמד השנה בבית הספר במעונה. במהלך השנה ערכו התלמידים הכרות עם מקורות המים ושימושי המים, והתמקדו בבעיות המים של ישראל. שיא הפעילות הייתה בתערוכה של תוצרי התלמידים. בן עמי מוסק, שביקר בבית הספר מספר מרשמיו: "אורו עיני לפעילות מרתקת. אולם הספורט בביה"ס היסודי 'מעלה הגליל' במעונה לבש חג. התערוכה מרשימה ויפהפייה"  

צילם: בן עמי מוסק 

 

 

.