א-לה כפר 168 | חינוך

חינוך

חזרה לחדשות 

 

פרויקט העצמה לנערות 

עשרים ואחת תלמידות נבחרות משכבת ט' ב'אורט מעלות' החלו השנה ללמוד במסגרת במו"ט (בנות למדע וטכנולוגיה). במו"ט הוא פרויקט מגדרי ייחודי, שנועד להעצימן כנשים, לחזק את אמונתן ביכולתן להוביל ולבחור את תחום המדעים והטכנולוגיה כתחום דעת להמשך דרכן. במסגרת הפרויקט נערכו במהלך השנה מספר סדנאות העצמה ומודעות עצמית בתחומי ביה"ס ובנוסף יצאו תלמידות למפגשים ב"מדעטק" והאזינו להרצאות מדעיות. 

 

תוכנית חדשה למצטיינים 

תלמידי 'אורט מעלות' – מצטיינים משכבות ח-ט, החלו השנה להשתלב בתוכנית 'מורשה בשביל המדע' בטכניון שבחיפה. התלמידים, שזכו בבסיס לימודי אקדמי זה, ישולבו במסלולי הלימוד הגבוהים עם הגיעם לכיתה י' ומקומם במסגרת "עתידים" סלולה. בשנת הלימודים הבאה יורחב הפרויקט למספר גדול יותר של תלמידים ולתכנים מגוונים יותר. 

 

תלמידים מאוקלנד בתפן 

בתי הספר היהודים מאוקלנד, ניוזילנד, חותמים את שנת לימודיהם בנושא ישראל. בסיור היסטורי וציוני בארץ הכולל גם ביקור במוזיאון הפתוח בתפן. נושא הביקור של התלמידים השנה סבב בנושא "ישראל אז והיום". במוזיאון לאומנות התעשייה, התנסו התלמידים מאוקלנד, בליווי המדריכה נטלי, בהפעלת פס הייצור "זרעים של פלסטיק" ועברו את כל שלבי הפקת הגוף ההנדסי, הרכבתו ואריזתו. 

.