א-לה כפר 168 | חתולים

נערכים למבצע עיקור חתולים נוסף

חזרה לחדשות 

 

מבצע עיקור חתולים השנה מתעכב ומביא לילודה מסיבית של גורים שגורלם בדרך כלל רע. מילת דוויק מספרת על חשיבות העיקור 

 

באביב שנה שעברה נערכו עיקורים מטעם המועצה לחתולי החצר בכפר. מבצע העיקור עבר בהצלחה והביא לתוצאות טובות מאד. אני מקבלת תגובות חיוביות רבות מתושבים שבעי רצון. לחתולים טוב יותר וגם לאנשים טוב יותר. זו הזדמנות להזכיר שוב לטובה את קרן AJF (Animal Joint Forum), אנשי עסקים ישראלים מרחבי העולם שהנושא יקר ללבם, אשר מימנה שליש מעלות המבצע.  

קיימנו בחודש שעבר פגישה בנושא, בהשתתפות ראש המועצה, סיוון יחיאלי, מוטי מזרחי, לידיה גרינפלד ואנוכי. בפגישה הועלה הצורך להמשיך בעיקור חתולי החצר. הזמן הטוב ביותר לעקר הוא סוף החורף לפני המלטות האביב. כבר עתה יש המלטות ותושבים מספרים לי על גורים קטנים משוטטים ועזובים. 

בפגישה הוזכרה העצומה שהוגשה בפני ראש המועצה הקודם, רון מוסקוביץ, שנחתמה על ידי אלף מתושבי הכפר המעונינים בעיקור חתולי הכפר ע"י המועצה. כיום כבר יש סעיף מתוקצב לנושא בתקציב 2009, בעבור עיקור של מאתיים חתולים.  

ראש המועצה הבהיר שאין מחלוקת על כך שעיקור החתולים נחוץ וחיובי והוא תומך בו. לדבריו מבחינה טכנית והוצאת הדבר לפועל הוא ממתין להלוואה של מיליון שקלים לתקציב השוטף של המועצה. ההלוואה אושרה כבר במחוז, אך עדיין לא התקבל אישור סופי ממינהל השלטון המקומי. כתוצאה מכך מעכבים ביצוע של כמה סעיפי תקציב, ביניהם את העיקורים. הוא מקווה שבקרוב מאד ההלוואה תאושר סופית, ויחלו בעיקורים. כמו כן יקודם המשא ומתן עם קרן AJF על השתתפותם בעלות גם בשנה זו. 

אני פונה אל תושבי הכפר ובכלל: עקרו את חיות המחמד שלכם. המוני חיות שנולדות אין להן דורש, הן לא רצויות ומושלכות לגורלן האכזר. במקרה "הטוב" הן יאספו ויובאו למכלאה מסודרת, עם סיכוי קטן מאד לאימוץ ואם לא הן יומתו. בכל שנה מומתות רבבות חיות מחמד עזובות ע"י הרשויות. בחלק מהמכלאות התנאים והיחס איומים (כתבת הטלוויזיה על הווטרינר הרשותי מאשקלון, למשל). במקרה הרע גורים שמושלכים הם מורעבים, צמאים, נדרסים, עוברים התעללויות נוראיות על ידי מופרעים (זה בכלל לא מופרך), נטרפים על ידי תנים ועוד. 

מי שחושב שהוא עושה חסד עם בעל החיים שלו שאינו מעקר אותו – טועה מאד. התוצאה היא גורים לא רצויים, בלי בית. יש אנשים שבמו ידיהם לוקחים את הגורים שנולדו, ונוטשים אותם במקום אחר. הם עושים מעשה אכזרי ביותר ודנים אותם לגורל מר. הפתרון למניעת סבל ואומללות זו של בעלי החיים היא לעקר אותם, זכרים כמו נקבות. קרן AJF תשמח לתרומות ותורמים נוספים.  

 

בתמונה: המעקרים עושים חסד עם החתולים 

.