א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | דורון שפר יאמן בקט-סל

דורון שפר יאמן בקט-סל

 חזרה לחדשות

איציק אלרון, שמונה למנהל המקצועי של מחלקת הכדורסל, מספר על התוכניות ועל הזכייה בטורניר בבלגיה

עידוא דגן

חידושים במחלקת הכדורסל של כפר ורדים: איציק אלרון, מאמן קבוצת הנוער (שירדה בעונה האחרונה מהליגה הלאומית לאחר שנה אחת), מונה למנהל המקצועי של כל המחלקה. מינוי מעניין נוסף: שחקן העבר דורון שפר יהיה אחראי על קבוצות הקט-סל, ובאגודת הספורט מקווים כי הקשר יהיה ארוך טווח ויתרום לגידול הדורות הבאים של כדורסלנים בכפר.
קבוצת הנוער שבה לאחרונה מטורניר ידידות בינלאומי בבלגיה בו זכתה במקום הראשון. איציק אלרון מספר: "תחילה יצאנו למחנה אימונים בן שלושה ימים בקלן שבגרמניה, במתקן מדהים המשמש בית ספר למאמנים. משם המשכנו לעיר גנת בבלגיה לטורניר שמתקיים כבר תשע שנים ברציפות ומשתתפות בו קבוצות מכל אירופה. נכון, לא היו שם קבוצות מהדרג הראשון כמו הקבוצות של ספרד ואיטליה, אבל היו קבוצות מהרמות הארצית והלאומית, ומבחינת ההכנה זו הייתה רמה טובה בשבילנו".
- שמענו שחלק מהמשחקים היו מאוד קלים.
"בסבב המשחקים הראשון ניצחנו שלוש קבוצות וביום השני פגשנו קבוצה טובה מניגריה. במקרה המאמן שלה אימן גם את טוניו אווג'ובי (ששיחק בהפועל ירושלים), אחד השחקנים הכי מעניינים שהיו בישראל. בגמר פגשנו קבוצה מאוד מאומנת מנורווגיה, והיה משחק קשה".
בתפקידו החדש אלרון אחראי על קבוצות הכדורסל בכפר, שמונה במספר, על בתי הספר לכדורסל וקבוצת הנוער. בין תפקידיו לדאוג לתוכניות המאמנים ולטפח שחקנים מצטיינים. אבל יש לו עוד תפקיד - להרגיע את ההורים: "יש הבדל בין מעורבות והתערבות, וחלק מההורים בכפר ורדים עברו איזשהו קו אדום בקטע הזה. אני עושה עכשיו סדר גם בנושא הזה. קודם כל צריך לדאוג שהשחקנים יהיו מרוצים, יתאמנו בכדורסל ויחזרו הביתה מחייכים ושמחים. אם זה יקרה אז גם להורים לא יהיו שום טענות".
- היו דיבורים על חיבור עם אגודות ספורט באזור. זה מעשי?
"הייתה אלינו פניה מאגודות אחרות בניסיון לחבר לאגודה אחת. זה לא צלח מפני שיש בין האגודות פערים מקצועיים. לכרמיאל ומשגב יש קבוצות פחות טובות מאיתנו, ובשורה התחתונה הן צריכות את החיבור הזה ואנחנו פחות. לכפר ורדים יש קבוצת נוער טובה".
- שמה יהיו המטרות שלה?
"אולי היא אפילו תתמודד על עלייה בחזרה לליגה הלאומית. קבוצה מובילה נוספת היא נערים ארצית מכיתות ט'. אנחנו מעריכים שהקבוצה תתמודד בחלק העליון של הטבלה".
- ומה באשר להמשכיות קבוצת הבוגרים?
"אני בהחלט בעד קבוצת בוגרים, כדי שחלק משחקני הנוער יוכלו להשתלב בה וגם החבר'ה שיסיימו צבא יוכלו לחזור ולשחק במסגרת רשמית".
כאמור, למחלקת הכדורסל יש שחקן רכש חדש, דורון שפר, מגדולי השחקנים בישראל בכל הזמנים. שפר יגיע לאמן את קבוצת הקט סל, הכוללת שחקנים בראשית דרכם המקצועית.
אלרון: "בנוסף לקט-סל, שפר יאמן אישית ספורטאים מצטיינים, ואין לי ספק שהשפעתו תהיה מאוד משמעותית".
שפר מסר כי בשלב זה הוא מעדיף שלא להתראיין.

בתמונה: איציק אלרון. חושב על חזרה ללאומית