א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | בית השמש העולה

בית השמש העולה

 חזרה לחדשות 

חדש בגליל: צימר יפני לגמרי, כולל הדלתות המסורתיות, שולחנות שקועים, מזרונים מיוחדים, מקלחת בור ואסלה עם מגוון תוכניות הפעלה

עידוא דגן

לסצינת הצימרים היוקרתיים בגליל מצטרף בימים אלה "יפן בגליל" במושב פקיעין חדשה, צימר בסגנון יפני למהדרין, ואפילו מן המהדרין. את הצימר הקימו בני הזוג שמעון וקיוקו אסרף, הוא בן למשפחה שורשית ממעלות והיא ילידת יפן.
השניים הכירו ביפן. שמעון נסע לעשות שם עסקים בשנת 1989 ונשאר שם כעשור. הוא ניהל באסטות וחנויות לממכר תמונות, יינות יוקרה ותכשיטים, ואף התעסק ביבוא אופנועים אם כי תחום זה לא היה רווחי, לדבריו.
- קל למכור ליפנים?
שמעון: "שום דבר לא קל. הצרכן היפני אוהב דברים טובים ומוכן לשלם. הם קונים אבל מתווכחים המון. בשביל שיקנו ממך הם צריכים לאהוב אותך באופן אישי. אם הם התחברו אליך, אז הכסף כבר לא משחק. היינו מאוד ישרים, לא תיחמנו, לא גנבנו, דייקנו בשעות העבודה וזה השתלם".
ב-97' הגיעו בני הזוג לארץ עם שני ילדים. שמעון הפעיל את העסקים בשלט רחוק, הם התחתנו בארץ וקיוקו התגיירה. קיוקו: "שמעון היה נוסע לטפל בסחורה, לדאוג שהכל עובד כמו שצריך, ואני נשארתי כאן, בגליל, לגדל את הילדים".
לפני שנתיים חיסל שמעון את עסקיו ביפן. היום יש לבני הזוג ארבעה ילדים, שכולם לומדים במערכת החינוך בכפר ורדים. הם בנו בית בכפר ורדים, אבל היה להם יותר מדי 'צפוף' בכפר ולכן עברו לפקיעין חדשה, שם יש להם משק ולול ענק, וכמובן משפחה. "יותר נוח לו כי האחים שלו פה", אומרת קיוקו. העברית שלה שוטפת, אבל העדינות היפנית ניכרת.
הצימר החדש הוא יחידת אירוח שלוקחת את המבקרים בה למסע אל המזרח, אל ארץ השמש והעולה. בני הזוג, שמעון על הבנייה וקיוקו על העיצוב היפני, דאגו לכל פרט כדי ליצור אווירה יפנית אותנטית. מרגע שהאורחים נכנסים לחנייה הפרטית הצמודה ליחידה ומאחוריהם נסגר שער העץ, הכל "מייד אין ג'פן". בכניסה הם נדרשים להשיל את נעליהם ולהלך בכפכפים בגינה היפנית הקטנה עם הבריכה המיוחדת הצמודה לה; להסיט את דלת ההזזה המסורתית; ללבוש חלוקים מיוחדים ("יוקטה") ולעלעל במגזינים יפניים מעודכנים. עוד בצימר לשלמת האווירה: מזרונים יפניים שטוחים ובריאים במיוחד, מערכת קולנוע ביתי, אפילו הממירים ממוקמים על הגג, ועיניות אלקטרוניות מחליפות אותם.
אורחי "יפן בגליל" יוכלו ליהנות מכוס סאקי מיובא, לאכול סושי בערב ולהתפנק במקלחת הבור היפנית (ממש כמו מקווה זוגי קטן) או לשטוף עצמם בבריכת הג'קוזי שנמצאת בתוך החדר, ולהפעיל את מפל המים הזורמים מעליהם. סביב שולחן האוכל בסלון הם יישבו על כריות ואת רגליהם ישרבבו למפלס תת קרקעי מיוחד מתחת לשולחן. הביקור באסלה הוא חוויה בפני עצמה, מעין אסלה אלקטרונית עם תוכניות הפעלה שונות, ואריחים מצוירים זהב טהור. הצימר הוא אב טיפוס לארבע יחידות נוספות המתוכננות להיבנות באותו אופן.
קיוקו קנתה את כל הדברים העדינים: קרמיקה תמונות, "כל מה שאני לא מבין בו", כמו שאומר שמעון. "אני הבאתי את אבני הגינה, הבמבוקים, הטטמי (פסל מסורתי) המרזבים האסלה, ואת הכל נסעתי להביא מיפן".
שמעון: "תרבות, איכות ונהנתנות - זה יפן, ואת זה רצינו להביא לגליל. אחרי העבודה הם מאוד אוהבים ליהנות, וזה ניכר בסגנון החיים שלהם. נהוג ללכת להתארח ב'ליוקן' - חדר שינה עם ספא וג'קוזי בחדר או בגינה, חלוקים בסגנון קימונו, כפכפים וכל הפינוקים".
- ומה שיש פה זה יפן האמיתית, המייצגת?
שמעון: "יש כאן שילוב של סגנון החיים בקאנטרי-סייד הכפרי עם חיי הנהנתנות של הצווארון הלבן והעשירון העליון".
קיוקו: "כל הרעיון ביפן הוא שהגינה היא המרכז. יש בה את היופי של העצים, ואדריכלות הנוף היפנית יוצרת קווי מתאר מהטבע ומשלבת חלוקי נחל המרמזים על נהר".
- מי קהל היעד?
שמעון: "אנשים שמעריכים את המזרח ורוצים להכיר את התרבות היפנית העשירה".
קיוקו: "וגם אלה שמסוקרנים ורוצים להתנסות. מה שאני אוהבת בתרבות היפנית זה השילוב עם הטבע והרצון להרגיע את האנשים, להביא להם אנרגיה טובה ולקבל אותם בחום".
הסקרנות הזו לא זולה. מחיר הצימר 1,800 שקלים ללילה, כולל ארוחת בוקר ומגש סושי בערב, יין משובח או סאקי, פירות, ממתקים, שתייה, פיצוחים, עוגיות, ואפילו עוגה ליום הולדת. יפנית, אלא מה?

לאתר צימר יפן בגליל

בתמונה: שילוב סגנונות חיים מהקאנטרי סייד והעשירון העליון. צימר יפן בגליל
צילום: יח"צ