א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | שם חדש ושירות חדש לחברי "קהילה תומכת"

שם חדש ושירות חדש לחברי "קהילה תומכת"

 חזרה לחדשות 

המשפחות שנהנות ממגוון שירותים מוזלים ייקראו מעתה: קהילת גמלאי כפר ורדים. אבנר רביב, "אב הבית", מספר על השירותים החדשים

חשבתי שמתאים יותר לקרוא לקבוצת המבוגרים שהחליטו לשפר את איכות חייהם והצטרפו לארגון שנקרא קהילה תומכת בכפר "קהילת גמלאי כפר ורדים". שם זה מאפיין יותר את הפעילות שנעשית עבור חברי הקהילה, שלמדו להיעזר בי כאב הבית בפתרון מגוון רחב של בעיות ותקלות ולפנות לעצמם יותר זמן לפעילות שהם אוהבים.
השם קהילה תומכת קצת מרתיע אנשים. מעצם המחשבה שרק אנשים שלא מסוגלים לטפל בעצמם מתאימים לקהילה. זוהי טעות, כי מטרת הקהילה לתת גם לאנשים שיכולים לדאוג לעצמם חיים קצת יותר קלים וחסרי דאגות, כי יש מי שמטפל ופותר עבורם דברים שמטרידים ומציקים.
לאחרונה נפתח שירות חדש לחברי הקהילה "שירות עד הבית". מספר תושבים בכפר עם רגישות קהילתית ניאותו לבוא לבתי החברים בקהילה למתן השירות ובעלות הנמוכה בעד 40 אחוז ממחירי השוק.
השירות שיינתן:
בריאות - התעמלות בריאותית, שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי (מסאג'), שיטת פלדנקרייז, שיטת פאולה, פיזיותרפיה, ריפוי ביוגה, דיקור סיני.
טיפוח היופי - עיצוב השיער, מניקור, פדיקור רפואי, קוסמטיקה.
כללי - שירותי תפירה ותיקוני בגדים, לימוד יישומי מחשב, הסעות ועזרה בקניות, בישול בבית החבר.
פוטנציאל המבוגרים בכפר המתאים ליהנות מחברות בקהילה הוא רחב מאוד, אבל קצב ההצטרפות מאוד איטי. עד היום הצטרפו לקהילה 54 משפחות, וכולם גילו שאפשר גם אחרת, וידיי מלאות עבודה בלאפשר להם חיי יום יום נוחים וקלים יותר.
ולבסוף המלצה: עקב ההיצע הרב בתחום לחצני המצוקה, אני מבקש מכל מי שמקבל הצעות בנושא לא להחליט לפני שהתייעצתם איתי והבנתם על מה אתם חותמים.
אבנר רביב,
אב הבית של הקהילה
טלפון לפניות 054-7530821.

בתמונה: אבנר רביב