א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | נורמן ומוזיאונצ'יק

נורמן ומוזיאונצ'יק

חזרה לחדשות

יום הולדת לנורמן

יותר ממאה משתתפים חגגו לפני מספר שבועות את יום הולדתו ה-85 של נורמן גולדנברג באירוע חגיגי שהתקיים באמפי שליד הצריף הירוק. בין המשתתפים הרבים היו בני משפחה, חברים, חיילים ומפקדים מיחידת האלפיניסטים שנורמן היה בין מייסדיה ואף תושבים שאין להם הכרות אישית עם נורמן, אך באו להביע הערכה.
מהברכות והסיפורים הרבים עולה דמות של נער פרא, חייל שהשתתף במלחמת העולם השנייה וחובב טבע ואמנות מושבע. שביל נורמן המפורסם הוזכר, כמובן, פעמים רבות ואף כיכב בסרט שהוקרן לעיני הקהל.
נורמן עצמו הודה לקהל ולמארגנים, ובהומור האופייני לו הוסיף כי יש לו רק בקשה אחת: אישה. "אהיה בן זוג מושלם", הבטיח. "אולי קצת שובב, אבל חוץ מזה מושלם".
האירוע הסתיים בשירה בציבור בליווי שמוליק גרציאני ודלית שלוש.

יום לידה למוזיאון

המוזיאונצ'יק של כפר ורדים נחנך באותו מעמד באופן רשמי, כשגם הקומה השנייה נפתחה לקהל. בעוד הקומה הראשונה סוקרת, פחות או יותר, את תולדות האנושות מאנשי המערות ועד ימינו, הרי שנושא התצוגה בקומה העליונה הוא "מאומנות לאמנות" - התפתחות מקצועות האומן ב-300 השנים האחרונות, במיוחד באזור הגליל. בויטרינות אפשר להבחין במוצגים מרהיבים של כלי קרמיקה, עץ, נחושת, תכשיטים, זכוכית ועוד.
בנוסף למיקומו של המוזיאון ליד האמפי בו התקיים האירוע לכבודו של נורמן, יש בין שני האירועים קשר אמיץ עוד יותר: נורמן הוא זה שהקים בזמנו את הצריף ששימש את פינת החי (זצ"ל) של בית ספר קשת. לאחר שהצריף עמד נטוש במשך מספר שנים, קמה היוזמה של דן הורטמן להפכו למיני-מוזיאון, או מוזיאונצ'יק. במהלך השנה האחרונה שופץ הצריף והוקמה בו התצוגה.