א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | תוכן שיווקי

תוכן שיווקי

חזרה למידע שיווקי

לתת לגוף לסדר את הראש

שיטת ורדי מאפשרת לילדים ונוער להתגבר על קשיים כמו בקשב וריכוז דרך משחק והנאה. מיכל ליף, מטפלת בשיטה, מספרת


בתפיסה הרווחת, חשיבה ולמידה נחשבים לתהליכים המתרחשים במוח בלבד ונמדדים באמצעות מבחני מנת משכל. כיום יש יותר ויותר מחקרים המוכיחים שתהליכים אלה הם חלק מתמונה כוללת יותר של גוף ומוח המהווים יחידה בלתי נפרדת. בבסיס שיטת ורדי עומדת ההנחה, שלגוף ולתנועה תפקיד חשוב ביצירת רשתות עצביות במוח הבונות תשתית לכל הפעילויות האנושיות, בהן חשיבה, למידה ויצירה.
הרעיון הבסיסי בטיפול בילדים ונוער הוא פשוט. מערכות קואורדינציה תקינות יביאו לתפקודי מוח תקינים ובכך יהיה שיפור בריכוז, ביכולת הלמידה, ביכולת הקריאה והכתיבה, במיומנויות ארגון אינפורמציה, בדימוי העצמי ועוד.
הטיפול בילדים ונוער נעשה באמצעות שחזור היכולות המוטוריות אשר התפתחו באופן לקוי ובנייתן מחדש באופן תקין, המותאמים לגיל הילד ולרמה הקורדינטיבית אליה הוא אמור להגיע.
שיטת הטיפול אינה דידקטית ונעשית תוך כדי משחק והנאה. השיטה מיועדת לילדים ונוער המציגים קשיים במספר תחומים כמו: קשיי למידה בכל התחומים, קשיי התארגנות, קשיי קשב וריכוז, קשיים בשליפת אינפורמציה, קשיים חברתיים ודימוי עצמי נמוך ועוד.
לפרטים נוספים: מיכל ליף - מאבחנת ומטפלת בשיטת ורדי. 054-7654371. [email protected]
בתמונה: טיפול תוך כדי מחשק והנאה. שיטת ורדי

 

קלפים חדשים עם מסרים שורשיים

קלפים חדשים על פי החכמה החסידית מאפשרים חיבור לכאן ועכשיו

קלפים בהשראת החכמה החסידית, פרי יצירתן של הציירת רינה קפלי ואשת התיאטרון אפרת עשירי יצאו לאור. הקלפים נוצרו מתוך מדיטציה שכיוונה ליצירת קלפים חדשים, הנוגעים בדמיון ובכוחות הריפוי והצמיחה של כל אחד. הקלפים שורשיים ומשמעותיים. הם ערוכים כסדרת קלפי איורים, בהשראת אמרותיהם של הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ו"חבריהם" מגדולי תורת החסידות, ולצידם קלפי האמרות עצמן בלוויית הצעה לעבודה פנימית. את הקלפים בוחרים כשהם הפוכים ומכיוון שעל פי תורת הבעל שם טוב, מִקריות אינה קיימת כלל, ניתן להבין את המסרים הנשלחים לכל אחד ואחד. אפרת עשירי, מנהלת "שילובים בגליל", בית הספר לתיאטרון הפלייבק, משתמשת בקלפים אלו במהלך מופעי הפלייבק. במופע כזה, מועלות על הבמה הצגות על ידי שחקנים, אם כי ההצגות אינן כתובות מראש ונוצרות מתוך חוויות שהקהל בוחר לשתף. עשירי מספרת כי שמה לב שהתבוננות בקלפים מעוררת השראה אצל הצופים. בעקבות הביקוש, הודפסו קלפים למכירה ולא רק כחלק ממופעי התיאטרון. בנוסף, נערכים לפי הזמנה ערבים חווייתיים של עבודה רוחנית, המשלבת פולקלור של סיפורים עסיסיים וצבעוניים ממזרח אירופה של לפני למעלה ממאתיים שנה, עם מסר עכשווי אישי ומעורר השראה. לפרטים ולרכישה: אפרת עשירי: 04-9570724.