א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

ורדה קיבלה בדואר הזמנה לחג היישוב, ותכף בראש ההזמנה התבשרה: "ראש המועצה מר סיון יחיאלי שמח להזמינכם". ורדה חושבת שזה נפלא שיש לה ראש מועצה שמח, ועוד יותר נפלא שמדווחים לה על מצב רוחו. והכי חשוב: אנשים בגילה יכולים גם להתרפק בנוסטלגיה על ימי מפא"י העליזים.

בחמדת ימים היה לפני כמה שבועות מופע של מאיר בנאי. האיש שר את הרפרטואר הרגיל שלו, ירד, קיבל מחיאות כפיים וחזר להדרנים. מעריצה נלהבת שישבה בשורה הראשונה באמצע, ממש במרחק נגיעה מהרגל שלו וביקשה: תשיר היום. בנאי תקע בה מבט תמה והגיב: "מה לשיר היום?". ואז נפל לו האסימון: "אוי, מותק", פנה למעריצה, "את פשוט מבלה ערב שלם במקום הלא נכון. בן דוד שלי אהוד מופיע איזה 50 ק"מ מפה. באמת שיר יפה, היום". המעריצה הנלהבת שינתה צבע לאדום.

ורדה רוצה להודות אישית לטוביה ארז, שדואג לה ולכל מכותבי המייל שלו לקולטורה יוצאת מן הכלל. בכל יום שישי בצהריים, הוא שולח "שיר לשבת", שהוא בוחר בקפידה. וככה פוגשת ורדה שירים יפים של אנשים כמו ברטולד ברכט, עזרא פאונד ואחרים, וישר מקבלת השראה לכתוב את המדור.

קייטרינג אתי ונעמה זכו להאכיל את האזרח מספר אחת, בחור נאה ונמרץ העונה שלם שמעון פרס. זה קרה באירוע של חברת "מקורות" ואם תרצו לדעת מה הוא אכל ואיך הוא התנהג, תצטרכו לדבר עם המלצרית ששירתה אותו העונה לשם יהלי לכנר, וגם ענתה לכמה שאלות של כבוד הנשיא כמו מאיפה את, מה את לומדת וכאלה

וחוץ מזה, החליטה משפחת אגוזי, המפעילה את הקייטרינג, להרחיב עסקים. הבן גל, שחזר לפני מספר חודשים מטיול בדרום אמריקה,פתח חברת קייטרינג לא כשרה, ועכשיו אפשר להזמין אותם גם בשבתות.

סטף ורטהימר אירח במוזיאון הפתוח בתפן את שר המדע והטכנולוגיה פרופ' דניאל הרשקוביץ. פורמלית, השר בא לללמוד מסטף על "מודל תפן" שלו ולהתרשם מפלאי הפרויקט "זרעים של פלסטיק". כשורדה חושבת על זה לעומק, נראה לה שצריך הרבה יצירתיות כדי למלא סדר יום של שר מדע, וביקור שכזה הוא פתרון ממש טוב: גם נסיעה ארוכה, גם ביקור נינוח, אפשר למלא ככה יום שלם.

על ההפגנה נגד האנטנה של אורנג' כולם שמעו. אבל נזיל אנדריאס ממסעדת טרנסילבניה מתכנן להפגין דווקא נגד אנטנה של בזק. ולמה? קו הבזק שלו הוא אלחוטי, שכן הקווים של חברת התקשורת לא מגיעים עדיין לכל מקום בתרשיחא. בדרך כלל זה עובד בסדר, אבל דווקא בשבת קרה משהו לאנטנה, והקו שבק. מילא שלא התקבלו טלפונים, מי שכבר בא לרדת על איזה קוסטיצה, לא היה יכול לגהץ את הפלסטיקים.

באיחור מה נזכרת ורדה לברך את מסעדת הדרל'ה, שהגיעה לגיל המופלג של ארבע שנים. לרגל האירוע יש שם מבצע עסקיות ב-79 שקלים, בכל שעות הפתיחה של המסעדה כולל שישבת. וואלה, אחלה הזדמנות גם לאנשים חסכוניים כמו ורדה.

חבר הכנסת נחמן שי מקדימה היה במועצה, וזכה להתעניינות שיא של שלושה חברי מועצה, שני אנשי תקשורת, חברה אחת וראש מועצה אחד. בין לבין הוא התלונן שלקדימה יש בעיה עם המגזר הרוסי. אז מישהו הציע שציפי לבני תצהיר שהיא מעריצה שרופה של ולאדי בלייברג, והכל יסתדר. נחמן הגיב: ולאדי מי? וורדה מפרגנת: תמיד חשוב שנבחרי הציבור יהיו מחוברים לעם.

ורדה שמעה שממש לאחרונה חולק במועצה אות מלחמת לבנון השנייה לשלושה אזרחים: עדנאן סלימאן מנהל התחזוקה, מוטי מזרחי מנהל איכות הסביבה, ובן עמי מוסק, שמגדיר עצמו "סתם אזרח מהשורה. אותות זה נחמד, רק שאם הם אזרחים, תתמה ורדה, באיזו הזדמנות הם בדיוק יענדו את האות?

ברחוב עפרוני והרחובות הסמוכים בצעירה המסורת נמשכת. גם השנה חגגו שם את סוף הקיץ. היה המון אוכל, שוק יד שנייה שארגנו הילדים (והיה מסחר ערני) והרבה סמול טוק. רק ברחוב של ורדה אנשים כל הזמן רצים ולאף אחד אין זמן לדבר.

אפרופו רצים, ורדה יודעת על לפחות עשרה מרתוניסטים מהכפר שמתאמנים עכשיו במרץ לקראת מרתון טבריה שיתקיים בעוד איזה שלושה חודשים. אז אם אתם שומעים אותם מתקרבים, זוזו הצידה בבקשה ותעשו כבוד.

את חג היישוב הנחה בכישרון ובמקצוענות איש אחד שכמעט אף אחד לא הכיר. הוא הציג את סיון, את טוביה מורד, את סטף ורטהיימר, ובסוף את סילבן שלום ורבים המשיכו לשאול: מי האיש? אז דווקא סילבן שלום שפך קצת אור על התעלומה, כשפנה אל המנחה: אבשלום, אני זוכר אותך מהימים בהם שנינו עבדנו בעיתון 'חדשות' עליו השלום". ורדה מתנדבת להשלים את התמונה: קוראים לו אבשלום גינוסר, והוא באמת איש מוכשר ויקר.

מזל טוב לדסי אלעד, זמרת מכליל, שגם השיקה תקליט חדש וגם חשפה אותו במופע מוצלח בקפה כליל.

ובגלל שהגדילו לורדה את המדור (מה זה על המודעות האלו, נגמר המיתון? ואם כן, אז למה לא העלו לה את המשכורת?) היא נאלצת להמציא כל מיני פינות קבועות, שבטח יתחלפו מגיליון לגיליון. אז הפעם לפינתנו פתגם החודש: גם זכוכית בסוף נשברת.

מה אתם אומרים? שורדה התחילה להתבכיין? נו, אתם רואים? גם זכוכית בסוף נשברת.

שבת שלום, שנה טובה, להתראות אחרי החגים, ואם ביקשתם, אז ורדה סולחת.


בתמונות:

סטף ורטהימר ודניאל הרשקוביץ
צילום - ללה מנדלבאום

נחמן שי במועצה

אבשלום גינוסר

דסי אלעד

הפנינג ברחוב עפרוני

ההזמנה לחג היישוב