א-לה כפר גליון אוקטובר 172 | קונדיטורית שהם

קונדיטורית שהם

עשיר, טעים, מגוון ואיכותי


בטח קרה לכם ששמעתם על עוגת הגבינה הנהדרת של קונדיטורית שהם, שמתם פעמיכם אל המקום, פתחתם בבטחה את הדלת, יודעים מה אתם רוצים, נתתם לחמימות המקום ולריחות להיכנס אליכם לגוף ומצאתם את עצמכם מבולבלים לגמרי


באתם בשביל עוגת גבינה אבל, היי, למה רק עוגת גבינה. הכל נראה כל כך טעים. אולי כדאי דווקא את עוגת השמרים המיוחדת של ליאור, או את העוגיות. ואולי בעצם יש לכם חשק למלוח? פוקצ'ה? בורקס? איזה מאפה אחר? אבל רגע, מה יש בוויטרינות של המקררים? קרמבו קפה, טראפל שוקולד לבן, מוס שוקולד תפוז ועוד ועוד. אוי ווי, הבחירה קשה? חכו, חכו כמה קשה יהיה לבחור אם תגיעו בסוף השבוע, אז יוצאות גם החלות הטריות, החלות המתוקות ושאר צ'יפורים לקראת שבת.
אז בואו לרגע נחזור לעוגת הגבינה. זה מתחיל מלמעלה, שיכבה חומה שנאפתה בתנור, ומתפוררת בפה, מתחתיה הגבינה, מתחילה מאווררת וככל שיורדים למטה היא נעשית עשירה יותר ויותר ונימוחה בפה. בתחתית העוגה יושב לו בבטחה בצק פריך שספג את כל הטעמים מלמעלה. העוגה מתוקה במידה הנכונה ונעלמת כאילו לא הייתה (חוץ מפירור אחד או שניים על הצלחת שנשארו להזכיר שכדאי לחזור ולקנות הפעם משהו אחר. או את אותה עוגת הגבינה בדיוק).
רפרטואר המוצרים המיוחדים של ליאור באמת עשיר ומגוון. לחמים (לחמי מחמצת ללא שמרים), פחזניות, קצפות, עוגות, עוגיות, עוגות יום הולדת, עוגות אישיות, בראוניס, קרואסונים ועוד. העוגות עשויות מחומרים איכותיים בלבד: זו קונדיטוריה חלבית (כשר למהדרין) המתמחה במוצרי חלב, הקצפות נעשות על טהרת השמנת ללא שימוש בביצים, השוקולדים בלגיים מובחרים, אין שומני טראנס והסחורה טרייה כל יום.
המתכונים בקונדיטורית שהם נאספו במהלך 14 שנים מאז ליאור שהם, הבעלים של המקום, למד להיות קונדיטור ב"דביר". ליאור צבר ניסיון רב, עבר סדנאות והשתלמויות שונות ועבד כשף קונדיטור במקומות שונים בארץ (המלך שלמה, אולמי הנסיכה, אסיאנדה, רויאל ביץ' ועוד) ואף בשוויץ.
לפני שלוש שנים פתח ליאור עסק קטן ביתי, 12 מטר רבוע, בביתו במעונה. העסק התפתח וכיום קונדיטורית שהם יושבת על שטח גדול פי עשרה, מחזיקה חמישה עובדים, לקוחות מגיעים מכל האזור, ממעלות, כפר ורדים, געתון, יחיעם ושאר ישובי הסביבה, הקונדיטוריה משווקת את מוצריה לבתי קפה, מתנ"סים ועיריות ואף לאירועים. לליאור יש תכניות לעתיד. המקום יתרחב ויהיה בו גם בית קפה, ובינתיים הוא מטפח את דור העתיד. נועה, בתו בת השבע, מגיעה לפעמים אחרי הצהריים, אחרי שהכינה את השיעורים, ברור, והופכת להיות קונדיטורית קטנה.
קונדיטורית שהם פתוחה בימים א-ה בשעות 7:00-19:00 וביום שישי עד 15:30. טלפון: 04-9977590.

 

בתמונה: ליאור שהם מימין, בתו נועה וחלק מצוות העובדים. קונדיטורית שהם