א-לה כפר גליון אוקטובר 172 | שיטת הלן דורון

שיטת הלן דורון

ילדים רוכשים שפת אם שנייה

ילדים שמחכים כבר לשיעור הבא? נכנסים לשיעור בכיף? אוהבים לתרגל בבית? ילדים בני חמש שמפטפטים באנגלית? תשאלו את הילדים שלומדים אנגלית במרכז הלן דורון במעלות. זה אמיתי


שיטת הלן דורון ללימוד אנגלית מצליחה ללמד ילדים לדבר אנגלית ברמת שפת אם בצורה חוויתית, משעשעת ומעשירה. ליליה ברוק, שפתחה את מרכז הלן דורון במעלות היא גם מורה לאנגלית בתיכון, ומספרת על משיכתה ללימוד אנגלית על פי השיטה: "רציתי ללמד אנגלית באווירה לא פורמלית, באווירה בה ילדים יכולים גם ליהנות ולא רק לחשוב על בגרות. רציתי שיהיה כיף גם לילדים וגם לי". ליליה נחשפה לשיטת הלן דורון ולימדה מספר שנים במרכזי הלן דורון בכרמיאל ונהריה לפני שפתחה את המרכז במעלות.
השיטה המוצלחת ללימוד אנגלית פותחה על ידי הלן דורון לפני עשרים וחמש שנה והיא הדרך הקרובה ביותר ללימוד שפת אם. זוהי שיטה המתבססת על מחקרים והוכיחה את עצמה במשך השנים כשיטה מוצלחת ללימוד אנגלית. במרכזי הלן דורון ברחבי העולם לומדים ילדים מגיל 3 חודשים (כן, כן, שלושה חודשים) עד גיל 14 אנגלית בהנאה רבה ובהצלחה בסביבה תומכת ומעשירה. זו שיטה מדורגת ועם זאת מהירה ללימוד אנגלית, המשלבת חוויה, משעשעת ומוסיקלית.
הלמידה נעשית בקבוצות קטנות, בין 4 ל-8 ילדים בקבוצה, הילדים מקבלים תשומת לב אישית בשפע, והזדמנויות רבות לבטא את עצמם בתוך קבוצה תומכת של חברים חדשים. ליליה:"לכל שכבת גיל מתאימים תכנית מיוחדת והיא כל הזמן מתחדשת. בגיל ממש צעיר הילדים מגיעים לשיעור עם ההורים. בגיל 13 למשל הלמידה מתבססת על משחקים קבוצתיים, לא מדברים עברית בשיעור בכלל והילדים כבר בשיעורים הראשונים מבינים מה מצפים מהם ובלי לשים לב מדברים ביניהם אנגלית". לכל שכבת גיל מסופקת גם ערכה ייחודית המכילה דיסקים עם שירים, דיסקים למחשב חוברות ועוד אשר מאפשרים לילדים להמשיך את הלמידה בבית.
והתוצאות לא מאחרות לבוא. הילדים לומדים את ההגייה הנכונה של המילים, את המבטא, את הדקדוק ואת אוצר המילים באנגלית, ממש כאילו זו שפת-האם שלהם. הורים מספרים שכאשר נסעו לחוץ לארץ עם ילדיהם שלמדו בשיטת הלן דורון, התפעלו לראות את ילדם מדבר אנגלית בביטחון עם הסביבה ומשתמש באוצר מילים עשיר.
השנה ייערך בפראג כנס לכבוד 25 שנים ללימוד שיטת הלן דורון. ליליה, שדואגת להתעדכן בתכניות חדשות ולהגיע לסמינרים תהיה שם. לפרטים והרשמה, ליליה: 054-4771257.

 

בתמונה: לומדים בכיף והתוצאות מגיעות במהרה. שיטת הלן דורון