א-לה כפר גליון אוקטובר 172 | על גג העולם

החלטנו לסגור את על גג העולם

חזרה לחדשות

בעלי הצימרים היוקרתיים ברחוב חרצית מוסרים כי החליטו לייעד את המקום למטרה אחרת. "אין שום קשר לרכילויות שונות שהסתובבו בכפר"

עידוא דגן

קומפלקס הצימרים היוקרתי "על גג העולם" ברחוב חרצית בכפר ורדים עומד כנראה להיסגר. בעלת הנכס, אורית קולונימוס, מבהירה כי מדובר בהחלטה של המשפחה, ללא כל קשר לכוונת המועצה לאסור על קיום מלוניות בכפר או לתלונות תושבים.
שמועות שהסתובבו בכפר לאחרונה ידעו לספר כי מועצת כפר ורדים הוציאה כביכול צו מניעה כנגד מה שהוגדר כ"מלונית על גג העולם". זאת לאחר שהמבנה כולו החל לשמש לתיירות ולא למגורים. "על גג העולם" נחשב לצימר יוקרתי במיוחד, שזכה לחשיפה ארצית רחבה, לשבחים של עיתונאי תיירות ואף זכה לארח מפורסמים רבים. תושבי הרחוב לא תמיד אהבו את מה שנלווה לכך, ולדבריהם, לאחרונה רבו המטרדים, שכן המבנה כולו הפך לחדרי אירוח, ואפילו אוטובוסים החלו להיכנס לרחוב הצר.
אורית קולונימוס טוענת כי להחלטה אין שום קשר למדיניות המועצה או לטענות התושבים: "לא קבלנו שום צו, זו סתם שמועה שמסתובבת. אנחנו החלטנו לסגור את המקום".
- ובינתיים המקום פועל כצימר או כמלונית?
"זה תמיד היה צימר ולא מלונית. זה שם חדש שהדביקו למקום, ואנחנו מעולם לא הגדרנו אותו כמלונית. אנחנו החלטנו לסגור אחרי סוכות".
- את יודעת שהמועצה מתכוונת לטפל מחדש בנושא של ההגדרות בין צימר למלונית.
"אין לי מושג, זה לא מעניין אותי וגם לא רלוונטי. החלטנו כרגע לא לקיים את המקום כצימר מתוך שיקולים שלנו, וכל השאר הדברים זה שמועות ורכילות".
- כלומר החלטתם לסגור כי אתם רוצים לשנות את הייעוד של המקום?
"כן. אנחנו חושבים למכור את הבית או להשכיר אותו, או אולי אפילו להשאיר לנו, עוד לא החלטנו. אבל כצימר כרגע אנחנו מפסיקים להפעיל אותו. כל הספקולציות האחרות הן פשוט רכילות. לא הגיע אלינו שום צו. היו אנשים שוודאי היו רוצים שיגיע, אבל צו אין".


בתמונה: על גג העולם. "לא קיבלנו שום צו"
צילום: אייל כץ