א-לה כפר גליון אוקטובר 172 | ידיעות נוספות

ידיעות נוספות

 חזרה לחדשות 

סקר מיוחד: בחצי השנה האחרונה, חצי מהישראלים ביקרו בגליל

סקר מיוחד שנערך לקראת ועידת הגליל 2009 מעלה נתונים על היחס של תושבי כלל המדינה כלפי הגליל. הסקר נערך ביוזמת המשרד לפיתוח הגליל והרשות לפיתוח הנגב והגליל באמצעות מכון "הגל החדש", בקרב מדגם כלל ארצי מייצג של 500 אנשים.
בסקר עולה ש-50 אחוז מהישראלים ביקרו בחצי השנה האחרונה בגליל. פילוח של הנתונים מראה כי מרבית המבקרים הם גברים חילוניים בגילאי 18-24, בעלי הכנסה גבוהה מהממוצע. 28 אחוז ציינו כי היתרון הגדול של הגליל הוא הנוף, 24 אחוז ציינו כי השקט והאוויר הנקי הם יתרונותיו הבולטים של הגליל, 24 אחוז ציינו כי תעסוקה היא השיקול המרכזי שיניע אותם לעבור לגליל, ו-17 אחוז ציינו כי מערכת חינוך איכותית תתמרץ אותם לעבור לגליל.
בסקר אחר שנערך נמצא כי בארבעת החודשים האחרונים חלה עליה של 330 אחוז בביקושים ליחידות דיור באזור הגליל, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מהסקר הזה עולה כי כ-60 אחוז מהרוכשים בהרחבות בגליל, הינם תושבי המרכז שהחליטו לעבור צפונה, וכ-40 אחוז הינם "משפרי דיור" מאזור הצפון.

 

ציוד רפואי בהשאלה

זה מספר שנים שבכפר ורדים פועל שירות הדומה לזה של "יד שרה". הדסה ונח טל עוסקים בפעילות התנדבותית לטובת תושבי הכפר, ולעיתים גם לבני משפחה שאינם גרים בכפר. אצל בני הזוג ניתן למצוא ולקבל בהשאלה כמעט כל מכשור רפואי לו זקוקים התושבים. השניים דואגים לתקינותו של הציוד וכל מכשיר הניתן בהשאלה תקין וראוי לשימוש.
הדסה ונח אינם גובים כספים עבור הציוד המושאל, ועל כל אחד להרים תרומה ככל אשר ידבנו לבו ולדאוג להחזרת הציוד כשהוא תקין, כפי שקיבלו. השניים פועלים באופן עצמאי, בהתנדבות וללא כל עזרה מכל גורם שהוא. בפגישה שהתקיימה בין הדסה ונח טל לבין ראש המועצה, הוחלט בשיתוף עימם, כי המועצה תעזור בהעברת ציוד הדורש תיקון, והחזרתו ראוי לשימוש להדסה ונח.
תושבי כפר ורדים הזקוקים למכשור רפואי בהשאלה מוזמנים להיעזר בציוד הנמצא אצל נח והדסה, להחזיר הציוד בגמר השימוש כשהוא תקין וראוי לשימוש חוזר. מי שנמצא אצלו מכשיר בהשאלה שהתקלקל מתבקש לדאוג לתיקונו באופן עצמאי. בתרשיחא פועל עסק בשם "רוני אורטופדיה", שם ניתן לתקן ציוד שהתקלקל.

יריד תעסוקה

יריד תעסוקה אזורי יתקיים בגן התעשייה תפן ב-24 בנובמבר. ליריד הוזמנו אליו בכירי המשק, שרים ומנכ"לי משרדים ממשלתיים, חברות הפועלות באזור הגליל, וכן חברות השמה וייעוץ שיציגו מגוון אפשרויות תעסוקה באזור. את היריד מארגן התאגיד לפיתוח וקידום הגליל המערבי בשיתוף גן התעשייה והמועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן. היריד יתקיים בשעות 16:00-19:00, בכניסה חופשית. הקהל הרחב וכן מפעלים וארגונים מוזמנים להשתתף ביריד.

בית לוחמי הגטאות פתוח גם ביום שישי

לראשונה מאז הקמתו בית לוחמי הגטאות פותח שעריו גם בימי שישי. מהלך זה הוא צעד נוסף לשיפור השירות למבקרים, המגיעים אל הבית מכל רחבי המדינה וממדינות. הבית פתוח בימי שישי בשעות: 9:00-13:00 ובנוסף יתקיימו ביום שישי סיורים מודרכים במוזיאון, בשעות 10:00 ו-12:00. המגיעים לבית לוחמי הגטאות ביום שישי יכולים גם ליהנות מהטבה: כרטיס 1+1 חינם למוזיאון וליד לילד, ברכישת כרטיס כניסה. הכניסה חינם לילדים עד גיל 10.