גיליון א-לה כפר נובמבר 173 | ורדה

ורדה

מיי פיינגולד, הג'ינג'ית המדהימה מכוכב נולד, עצרה לביקור קצר במרכז המסחרי של כפר ורדים. מכל השפע, היא בחרה לעשות שני דברים: צילום עם מעריצים שזיהו אותה למרות הקפוצ'ון, ופיפי.

שלישי אחר הצהריים. השר שלום שמחון נכנס למרקט זול הווארי מלווה במאבטח, ומתפרע: שניים מעדן חלב ואחת לחמניה. אחרי שהתפנק על הגורמה באוטו ונפרד מסלאח בחיבוק, המשיכה מכונית השרד בדרכה.

סיון יחיאלי טס לצרפת לכנס של ראשי רשויות. לכל מי ששאל, וגם לכאלה שלא, הוא סיפר שאת עלות הטיסה הוא מימן בעצמו, בנקודות שצבר בימי ההיי-טק שלו. ורדה, אפילו את הנקודות בויזה לא זוכרת לנצל.

בבלון עשו אליפות בקליעות עונשין, כשמי שמסיים ראשון עולה לגמר נגד דורון שפר, והמנצח ביניהם יקבל כרטיס טיסה לאירופה. שחקן הנוער אלון חמזני ניצח את חבריו מהכפר ועלה להתמודד נגד שפר. שפר עמד על הקו, ומתוך 30 זריקות קלע 30 פעמים. חמזני סיים עם קצת פחות, אבל ייסע לאירופה, כי דורון תרם לו את הכרטיס. נשמה.

עד שדורון הגיע, הייתה איזה הפסקה קצרה. אז איריס ועקנין מאגודת הספורט התייצבה מלוא קומתה (מטר ושישים, פחוס מינוס) על קו העונשין, זרקה 10 פעמים לסל וקלעה את כולן. ורדה חושבת שהיא הייתה הכוכבת האמיתית של האירוע.

ואם כבר כדורסל, אז לקבוצת הנוער יש תלבושת חדשה בכתום לבן.

הקתדרה ציינה את פתיחת השנה באירוע נאה, עם מוסיקה שנגינה חמישיית גאז של תזמורת הנוער, נאומים וברכות, עוגות וחטיפים מלוחים של נועלוש ויותר מ-200 איש ששילמו גרטיס. הקטע המרכזי היה הצגת היחיד "סיפור אהבה ארץ ישראלי". לשחקנית שמככבת בהצגה קוראים עדי בילסקי, וכשסיון יחיאלי בירך הוא לא התאפק וסיפר לה שעם אבא שלה (זאב, היום ח"כ בקדימה ופעם יו"ר הסוכנות) יש לנו יחסים מעולים.

ועידת הגליל, לפני חודש. עומד סטף ורטהימר ומדבר למיקרופון של חדשות ערוץ 2 על גן התעשייה שהוא מקים בנצרת. פתאום מתנפל עליו אחד בחיבוקים וצ'פחות כאילו אין מצלמה בסביבה. לאיש הזה קוראים אבישי ברוורמן, היום שר לענייני מיעוטים ופעם נשיא אוניברסיטת באר שבע, אז הצטלבו דרכם של השניים. ערוץ 2, במקום להתרגז, זיכה את השניים בראיון זוגי.

מזל טוב למנוח שמלץ, שנבחר לשמש כמנהל התפעול של המועצה, שזה סוג של מנכ"ל. מתישהו הוא גם אשכרה ימונה לתפקיד, רק קודם צריך שיתפנה תקציב ושיהיה אישור ממשרד הפנים וכל מיני כאלה.

ורדה מפרגנת למשטרת התנועה. גברים אחד אחד, אורבים לעבריינים כבדים שגונבים מטר בחניון המרכז המסחרי ודופקים להם רפורטים כמו שצריך. ככה נלחמים בתאונות הדרכים!

ובלי קשר, ורדה מזכירה לכולם לנהוג בזהירות, לשים חגורות, ולזכור שגם בכיכר ליד החטיבה יש לפעמים מארבים לאלו הנוסעים לכיוון המרכז.

ועוד בלי קשר: פעמיים יצא למכרים של ורדה לחזור בשישי באמצע הלילה, ופעמיים חיכה להם מחסום דרכים של המשטרה רגע לפני הכניסה לכפר כשמגיעים מתפן. תחקירני ורדה לא הצליחו לעלות על סיבה מיוחדת.

מכירים פיצה מור במעלות? לבעל בית קוראים יוסי וליוסי יש אח, והאח שתי טיפות מים קובי אפללו. ובגלל שאפללו ממעלות, האח סובל מטעויות זיהוי יום יום שעה שעה. אז להגנתו הוא מסתובב עם תמונה משותפת שלו ושל קובי, שייראו שהם שני בני אדם שונים, ואם מסתכלים ממש טוב בכל זאת יש קצת הבדלים.

ורדה, חילונית אדוקה, קוראת קצת טוקבקים בכל מיני אתרים ומתביישת. היא גם משוכנעת שרוב חבריה החילוניים אולי מתנגדים למקווה, פוחדים מהחזרה בתשובה וחרדים מהתחרדות הכפר, אבל לא מתנגדים ליוזמות ברוכות של תושבי כפר רק בגלל שהם מתפללים בשבת, ולא מחרימים אף עסק עם תעודת כשרות, ונותנים לכל דוס את הכבוד והחופש שהם מבקשים לקבל ממנו.

ברי סחרוף הגדול (במוסיקה ורדה מבינה) התייצב לא מזמן במסעדת אסתושה בלימן, נהנה מארוחה וגם מהפרגון של המלצרית המעריצה תיקי. זה נגמר בצילום משותף.

וגם עמנואל רוזן והמשפוחה אכלו באסתושה לרגל יומולדת 17 לילד אחד ושחרור מצה"ל לילד אחר. יאללה, יש תמונה.

על שולחנה של ורדה נחתו המון ידיעות ששמעון פרס ביקר אצלנו. טוב, יום שלם הוא היה אורח של מועצת מטה אשר, אז שלא יבקר? רשימה חלקית: הסדנה לתחריט בכברי, מסעדת ארנולדס בנתיב השיירה, כפר המחול ומפעל TAG, שניהם בקיבוץ געתון, וגם כמה בתי ספר מיוחדים.

שבט עפר יצא לכרמל לטיול פתיחת שנה. תוך כדי מסלול הייתה תחרות בין הגדודים מי אוסף הכי הרבה זבל. הקבוצות המנצחות יצאו מנחל אורן עם 15 שקיות זבל, והשבט כולו אסף קרוב ל-100 שקיות. הרעיון, שתדעו, היה של חניך בכיתה ה' בשם רועי אור.

ד"ר מירי וארף ממרפאת השייים של ד"ר שחר אייל ילדה במזל"ט בת שנייה. ולא, מוישה, היא לא ילדה אותה במטוס זעיר ללא טייס, במדור רכילות מזל"ט זה משהו אחר.

נחשו מה המוצג החדש במוזיאון הפתוח בתפן? ובכן, מדובר במשחק חשיבה טקטי, שהוא כמו משחקי הקופסה הזכורים לטוב רק דיגיטלי עם מסך מגע. קוראים לו Touch Ball, הבסיס הוא מסך מחשב שמונח על השולחן אופקית, הוא מיועד לשניים עד ארבעה שחקנים מגיל שש ומעלה, תכננו אותו שתי נשות חינוך שלומדות עיצוב מוצר – עינת חשאי וגולדי אלבז, ויש שם חיילים, צבעים בסיסי אם וכאלה. לורדה יש בכיס חפיסת קלפים, מישהו בא מלחמה?

ובפינה הקבועה המתחלפת שלנו, נלך הפעם על תובנת החודש. ובכן מכירים את האימרה שבית הקברות מלא באנשים שאין להם תחליף? זה ממש לא נכון. יש מקום לעוד.

שבת שלום.

בתמונות:

מיי פיינגולד, המעריצות והקפוצ'ון

איריס וקנין בפעולה

אלון חמזני, דורון שפר ואיציק אלרון באמצע

עדי בילסקי בהצגה

ברי סחרוף ותיקי

סטף ורטהיימר, אבישי ברוורמן והמיקרופון

סולמות וחבלים, הגרסה החדשה