א-לה כפר גיליון 199 אוקטובר 2011 | כפר ורדים לובש חג

כפר ורדים לובש חג

תערוכת קרמיקה ארצית, אומנים הפותחים את ביתם, תערוכת סתיו ייחודית ועוד פעילויות תרבות בכפר בחול המועד סוכות

סוכות הוא זמן חגיגה גדולה של אומנות בכפר ורדים. מזה שמונה שנים נערך במרכז המסחרי בכפר ורדים פסטיבל קרמיקה "נגיעות בחומר" המציג עבודות של אומנים מקומיים ואומנים מהארץ. השנה ייערכו לצד הפסטיבל אירועים המאפשרים להעמיק את החוויה האומנותית ולהכיר אומנים נוספים בכפר, גם כאלה שאינם עוסקים בקרמיקה ומצד שני מאפשרים חוויה תרבותית לכל המשפחה. בין האירועים: תערוכות, בתים פתוחים, מופעי רחוב, מופעים מוזיקליים ופינות יצירה. כל האירועים יתקיימו בימים שישי שבת ראשון 14-16 באוקטובר.

 

בית פתוח

אירוע 'בתים פתוחים' בו אומנים מציגים בביתם את אומנותם, ייערך ברחבי הכפר. הבתים הפתוחים מאפשרים לאומן להציג את יצירותיו באופן בלתי אמצעי ומאפשר לעיתים למבקר הצצה למקום בו האומן עובד. באירוע ייפתחו בתים של אומנים העוסקים בתחומים מגוונים ביניהם: עיצוב תכשיטים, צורפות, יודאיקה, ציור, פיסול, קרמיקה, אריחים מצוירים, ויטראז' ופסיפס.

 

תערוכות

'סתיו' היא תערוכה של עבודות אומנות מתחומים שונים שנאספו במיוחד לאירוע. את התערוכה אוצרות נגה מגדל ועדי גרינפלד ומוצגות בה עבודות בהשראת הסתיו: ציור, פיסול, עיסת נייר, צילום, סריגה ועוד. התערוכה מוצגת באולם אירועים שבמרכז המסחרי בכפר ורדים בשעות 10:30-18:30, ממש ליד פסטיבל הקרמיקה. אוצרות: נוגה מגדל ועדי גרינפלד.

'דיאלוג קו - כתם' היא תערוכה המציגה עבודות רישום מהיר בקו וציור באקוליין (צבע מים נוזלי) של רפאלה פוקס. התערוכה מוצגת במועדון הזהב (50+) בכפר-ורדים (מעל המרכז המסחרי) ופתוחה בשעות הפעילות של המועדון, בעת פסטיבל הקרמיקה ובתיאום עם רפאלה: 052-3327285.

'חוט כצבע - מסרגה כמכחול' היא תערוכה המציגה טכניקה ייחודית של סריגת תמונות של מרגיט שפטלוביץ. התערוכה פתוחה בספריית בית ספר קשת בשעות הפסטיבל וקרוב אליו. 054-4334511.

'חרוט בנוף' היא תערוכה המוצגת בגלריה טל של הדפס, תחריט ותצריב של טלי זורע. פתוחה בשעות 11:00-14:00 בשעות 054-7542699.

עוד תערוכות: בגלריית אומני כפר ורדים (הצריף הירוק) נערכת באופן קבוע תצוגה ומכירה של יצירות אומנות מתחלפות. ליד הגלריה יש מוזיאונצ'יק המציג חפצי אומנות עתיקים (ברחוב אשכר מעל המרכז המסחרי).

 

מופעים ופעילויות

הרצאה. 'לא רק הקנקן' על השימושי והפיסולי באמנות הקרמיקה. את ההרצאה תעביר ורדה יתום, אמנית, פסלת ומרצה לאמנות מקיבוץ סאסא. ורדה, בעלת תואר מאסטר בפיסול קרמי מאוניברסיטת "אלפרד" ניו-יורק, השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובעולם. עבודתה של ורדה זיכתה אותה בפרסים רבים בארץ ובעולם וב-99' אף נבחרה להיות אחת מעשר הפסליות הקרמיות המובילות בעולם. ההרצאה תיערך ב-15 באוקטובר בשעה 17:00 במועדון גיל הזהב.

פעילות לכל המשפחה. הרכבים מוסיקליים, מופעי רחוב, תיאטרופאן ופינות יצירה ייערכו ברחבת המרכז המסחרי.

תיאטרון בובות. בובתרצה מעלה בימי הפסטיבל את ההצגה "חרוזים אדומים" על פי פניה ברגשטיין. בשעות 11:00 ו-12:15 בקרוון הצהוב ליד כיכר שמונה. 052-3715676.

ועוד. גידי גוב מופיע ב-15 באוקטובר (ראה קישור), חנות יד שנייה 'סיפורי בדים' במרכז המסחרי פתוחה בימי הפסטיבל. פרטים נוספים, כמו איזה אומנים מציגים, היכן יש בתים פתוחים וכולי אפשר למצוא באתר המועצה, באתרים נוספים ברשת ובאתר אמני כפר ורדים: www.kvart.co.il.