א-לה כפר גיליון 202 ינואר 2012 | תוכנית: חטיבת "אמירים" תהפוך גם לתיכון

תוכנית: חטיבת "אמירים" תהפוך גם לתיכון

במועצה מתכננים כי כבר בשנת הלימודים הקרובה ייפתחו כיתות י', ועד 2014 יהיו בבית הספר שש שכבות גיל, בכיתות ז-י"ב. המגמות המקצועיות יפעלו בשיתוף עם בית ספר תפן

נירית אושר

 

כבר בספטמבר 2012 ייפתח בכפר ורדים בית ספר תיכון. זה יקרה כנראה דווקא בחטיבת אמירים, שעל פי תוכניות המתגבשות במועצה יהפוך לבית ספר שש שנתי. על פי התוכנית, הדבר יקרה בהדרגה: בשנה הבאה ייפתחו כיתות י', ובשנים הבאות ימשיכו התלמידים לכיתות י"א ו-י"ב.

במקביל, צפוי בית הספר תפן לעבור לכפר, אך עדיין לא ברור אם מבנה בית הספר ייבנה עד לפתיחת שנת הלימודים הבאה. בכל מקרה, הכוונה היא כי שני בתי הספר ישתפו פעולה ויפתחו מגוון אפשרויות בפני תלמידי כפר ורדים. שיתוף הפעולה המרכזי יהיה בלימודים המקצועיים. הכוונה היא לתאם את המגמות השונות ולאפשר לתלמידי שני בתי הספר בחירה רחבה יותר של מגמות.

גורמים במועצה מסרו השבוע כי התוכנית נמצאת כבר בעיצומו של תהליך האישור במשרד החינוך.

נכון להיום רוב תלמידי כפר ורדים המסיימים את כיתה ט' בחטיבת הביניים "אמירים" ממשיכים את לימודיהם בכיתה י' בתיכון מנור כברי. במועצה מסבירים כי הצורך בתיכון נוסף נובע גם מהגידול במספרם של בני הנוער המעוניינים ללמוד בכברי, גידול שנובע מההרחבות השונות ביישובי האזור. זאת בנוסף לשאיפה הטבעית לטפח ביישוב מערכת חינוך עצמאית ומקיפה.

בית ספר תפן פועל במסגרת רחבה, מגילאי הגן ועד כיתה י"ב. בית הספר פועל כיום בפארק התעשייה בתפן, אך שייך כבר עתה למערכת החינוך של הכפר. לפני כמעט שנתיים הונחה אבן הפינה לבית הספר בטקס חגיגי, אך עד היום טרם החלה הבנייה בפועל.

ראש המועצה, סיון יחיאלי, אישר כי קיימות תוכניות שונות בנושא אך סירב להיכנס לפרטים. בתשובה לשאלה על העיכוב בבניית בית ספר תפן, אמר: "קיבלנו תקציב חסר ממשרד החינוך. כרגע הנושא בוועדת חריגים, כדי לקבל אישור להשלמת התקציב. לא מדובר בפער גדול וכבר הייתה פגישה שנייה בנושא. אני מעריך שהעניין יסתדר בהקדם ושהבנייה תחל עוד השנה".

בשבוע שעבר התקיים סיור קבלנים בשטח שבו ייבנה אולם הספורט בסמוך לחטיבת הביניים "אמירים". במועצה ממתינים להצעות מחיר וצופים כי הבנייה תתחיל תוך מספר חודשים.

  

 

יוזמה תיירותית

מועצת כפר ורדים הצטרפה ליוזמה אזורית בתחום התיירות, שמטרתה להפוך את האזור למוקד רכיבה על אופני שטח. ראש המועצה סיון יחיאלי: "הרעיון הכללי הוא לחבר את כל שבילי האופניים הקיימים ביישובי הסביבה למערכת אחת גדולה. תוכנית כזו ללא ספק תגביר את התיירות ליישוב, תיצור מקומות תעסוקה נוספים ותהווה מנוף לצמיחה כלכלית".