עיתון כפר ורדים א לה כפר 183 | ישראל גילתה את הווילון

ישראל גילתה את הווילון


הוא היה כאן תמיד, אבל עכשיו הוא ממש להיט. הישראלים גילו איך משתמשים נכון בוילון במיוחד בארץ שטופת שמש כמו שלנו. יוסי ירושלמי משטיחי ירושלמי מספר על המגמות, וגם נותן כמה טיפים למשפצים בנושא ריצוף, פרקטים ועיצוב

הלהיט העכשווי בעיצוב הבית הוא הוילונות. אם בעבר סברו רבים שהוילונות מתאימים יותר לאירופה, שהם רשמיים, כבדים ואנכרוניסטיים, הרי היום המצב הפוך לגמרי והוילונות מצויים בפריחה. כן, גם בזכות כמה דגמים פרחוניים, אבל לא רק.
יוסי ירושלמי, הבעלים של חנות "שטיחי ירושלמי" המשווקת וילונות, פרקטים ושטיחים, מספר על התופעה: "הישראלים גילו שוילונות הם הדבר הנכון מבחינה עיצובית כמעט בכל חדר. שימוש נכון ישתלב בכל עיצוב, ומבחינה פרקטית הוילון מספק פרטיות, הצללה, מווסת טמפרטורה ומשנה עוצמת אור מעמעום ועד להאפלה מלאה כשצריך".

על אילו מגמות אתה יכול לספר?

"בחדרי שינה וסלונים שולט הבד לסוגיו. ישנם בדים המשמשים להצללה והאפלה, ויש בדים שקופים. היום נפוץ מאוד השימוש בשילוב על שני סוגי וילונות. למשל שקוף ליום והצללה בלילה, תוך חשיבה על מה שקורה בשעות הבוקר המוקדמות, או לעיתים הגנה על רהיטים בשעות מסוימות של היום. גם בצימרים נפוצים שני סוגי הוילונות, לחוד או בשילוב: וילונות לפרטיות והאפלה, לצד וילונות "וואלים", שקופים, עדינים וסקסיים".

הקיץ הוא עונה של שיפוצים. איזה טיפים יש לך בנושא הזה?

"מבחינת הביצוע, הריצוף או הפרקטים זה כמעט הדבר האחרון שעושים. אבל אני ממליץ לקבל את ההחלטות כבר בשלב מוקדם. במיוחד כשמדובר בשיפוץ רחב או ממש בבנייה. צריך לתת את הדעת לנושא הגבהים, תוך התחשבות בתשתיות הרצפתיות שיש בחדרים מסוימים, כמו מטבח, אמבטיה ושירותים. אגב, חשוב לדעת בעת תכנון הגבהים שגם כששמים פרקט צריך קודם כל לרצף. כמובן שבוחרים ריצוף זול יחסית, אבל סתם בטון איננו מספיק".

אבל אם בוחרים פרקט בהתחלה, זה לא עלול להגביל את העיצוב?

"לכל תהליך של בנייה או שיפוץ יש צד מעשי טכני, וצד עיצובי. לכן אנחנו בחנות מקפידים על ליווי צמוד של מעצבת מקצועית, שמכירה גם את הצד הטכני. מבחינת העיצוב, תכנון נכון של חדר מתחיל ברצפה, עובר לקירות ומסתיים בריהוט ובטקסטיל, תוך כדי בחירת הצבעים והמרקמים. בצורה זו המעגל נסגר".

אתה ממליץ על ריצוף אחיד בכל הבית או על שילובים?

"אפשר בהחלט לשים פרקט בחלק מהחדרים ובחדרים אחרים לרצף בקרמיקה, גרניט פורצלן שיש, או ריצוף מסוג אחר. מבחינת המחיר, בכל תחום יש טווח רחב של מחירים, כך שאין סוג מסוים שהוא באופן מובהק זול יותר או יקר יותר. אני דווקא חסיד נלהב של שילובים".

שטיחי ירושלמי, החרושת 48 כרמיאל, 1-800-228171, www.yerushalmy.co.il. חפשו את שטיחי ירושלמי גם בפייסבוק.

 
   

חזרה למידע שיווקי