עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | אופים ונהנים

אופים ונהנים

איריס מעבירה את חוגי האפייה בסטודיו בביתה שבכפר ורדים והם מתאימים לילדים, לנוער ולמבוגרים. במסגרת פעילותה מנצלת איריס את כישוריה והכשרתה בהענקת אהבה, העצמה וחדווה לכל מי שבא

איריס נריה מהווה דור המשך של אופים במשפחתה. אביה ייסד את מאפיית שלומי, שסיפקה לחמים ליישובי הסביבה. איריס היא אמנם מדריכה לאומנות בהכשרתה והיא התמקצעה בקדרות אך היא רצתה להמשיך את המסורת המשפחתית בכל הקשור לאמנות האפייה. בנוסף לידע המעשי שרכשה מאביה, איריס למדה את מקצוע הקונדיטוריה בבית הספר הגבוה לקולינאריה "בישולים", שם גם למדה קרין גורן. האהבה לאנשים ולאפייה הביאה את איריס להקים את החוגים ואת סדנאות האפייה בכפר ורדים. "באפיה כמו בקדרות, אני מתמקדת במגע, בתחושות וביצירתיות", אומרת איריס. "אך באפיה מתווספים גם חושי הטעם והריח המעצימים את החוויה."
מדי יום מתקיימים בביתה של איריס חוגי אפיה ויצירה לילדים. המפגשים נערכים בקבוצות קטנות וכל ילד מקבל יחס אישי חם ואוהב. במהלך החוג מכינים מטעמים, ובזמן שהם נאפים הילדים יוצרים.
בחוגים אלה נהנים הילדים במלאכת האפייה והבישול, והם רוכשים מיומנויות של מוטוריקה עדינה וגסה דרך עבודת אצבעות רבה ושיפור מיומנות כף היד, גם כהכנה לכיתה א'. בחוגים הילדים מתנסים גם בויסות כוח בלישה ורידוד, קואורדינציה, שיפור ביכולת הריכוז, בשמיעת הוראות וביצירתיות. בסיום החוג, הילדים והילדות לוקחים לביתם את המאפה החם והריחני ואת היצירה. ההצלחות והמחמאות מההורים, האחים והסביבה, תורמים לחוויה מעצימה, היוצרת חיזוקים חיוביים, מעודדת לעצמאות ובונה את הביטחון העצמי. ההורים יכולים לראות את הנעשה בחוג בתמונות שאיריס דואגת לצלם ולהעלות לאתר שלה.
לכבוד השנה החמישית לפעילות הסטודיו שלה, פתחה איריס חוג בישול ואפייה לנוער. התפריט שמח וטעים: מיני מרקים, ירקות ממולאים, סלטים מוקפצים, ירקות קלויים, כיסונים ממולאים, לחמים שונים, אורז לסוגיו, עוגות, פאים, קישים מלוחים, עוגיות וקינוחים. מספר המקומות מוגבל. מי שיביאו חבר או חברה, יוכלו לזכות ב- 5% הנחה משך כל השנה.

למבוגרים מקיימת איריס סדנאות אפייה. עדכון לגבי הסדנאות ניתן למצוא באתר של איריס.
כמו כן, ניתן להזמין אצל איריס קייטרינג עשיר לאירועים, בת/בר מצוות, ימי הולדת, מסיבות וכמובן עוגות איכותיות ומעוצבות לכל אירוע מחומרי גלם מובחרים. את כל המוצרים ניתן לראות ולהזמין באתר.

 

איריס נריה, אופים ונהנים
רחוב הדס 7 050-6687279
 https://www.irisofim.co.il/


בתמונה:
אופים ונהנים. ילדים בפעולה