עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | ורדה

ורדה

   

ורדה ניצלה את תקופת החגים לטיולים במקומות אקזוטיים בארץ, וכך הרחיקה עד נהריה. שם היא ניגשה לשתות קפה בקונדיטוריה בשם טריקולד, ועל דלת השירותים נתקלה בשלט הפואטי הבא, והיא מצטטת מילה במילה: "נא לא לחרבן. השירותים מיועדים לפיפי בלבד. המחרבן יישא בתוצאות. ולא לגנוב נייר טואלט. צוות טריקולד". מעורר תיאבון.

ואם כבר מדברים על נהריה ובתי קפה, ורדה נחשפה לתופעה חדשה: מפגשים טיפוליים בבתי קפה, כשהמטופל מספר סיפורים אינטימיים ובכלל לא מעניין אותו שכל יושבי הקפה נחשפים לצרות שלו, התלבטויותיו ומאווייו הכמוסים. אם אתם בעניין, צאו לסיבוב. אולי תיפלו על אחד מעניין. זה אמנם בלי אסי דיין, אבל פה ושם בטח תמצאו סיפור טוב.

בחול המועד סוכות השתתפו עובדי המועצה בכנס לחיזוק ועידוד הנגב והגליל, שהתקיים בנמל תל אביב. החברים מדווחים על התעניינות ערה בכפר ורדים, וראש המועצה תפס פוטו-אופ עם השר סילבן שלום.

סטף ורטהימר לקח יום חופש והצטרף לכמה שעות גיבוש עם צוות העובדים של המוזיאונים הפתוחים וגני התעשייה שבבעלותו בתפן, תל חי, עומר, לבון, דלתון ונצרת. העובדים ביקרו בעיר חולון המהווה מוקד תרבותי ואומנותי, סיירו באחד מגני הסיפור בעיר, בילו במוזיאון הקומיקס ומוזיאון העיצוב ונהנו מהתערוכות המוצגות. בהמשך נפגשו עם מנכ"לית עיריית חולון חנה הרצמן, שסיפרה על שיפור ומיצוב תדמית העיר באמצעות חינוך, מוזיאונים ותרבות. ורטהימר ניצל את ההזדמנות להרים כוסית לחיים עם העובדים.

ועד שלנו יהיה מוזיאון קומיקס, מוזיאון עיצוב, גני סיפור והזדמנות ל"לחיים" עם סטף, נוכל להסתפק בפאב הכיפי שלנו. ממש הערב, יום חמישי, יש שם ערב סושי החל מהשעה 21.

ובמסעדת הדרל'ה שבאגם מונפורט היה מפגש של כמה שפים שהתקבצו לצילום משותף: סיון אמסלם מהדרל'ה, אבי שטייניץ, אסף זילברשטיין ואיציק מרציאנו. לתמונה הצטרף גם הדר אמסלם, אח של, שבינתיים מסתפק בתואר סו-שף.

ואם לפני כמה אייטמים דיברנו על עובדי המוזיאון הפתוח שביקרו בחולון, אפשר גם לתת כמה ממעלליהם בסוכות. אז ככה: אחת מסדנאות היצירה בסוכות הייתה סדנת "שבץ-נא", בה עיצבו המשתתפים כיסא מיוחד, שגם ניתן להשתמש בו. הכסא הזה הורכב על ידי המשתתפים מקרטון מתקפל, קושט ונלקח לשימוש ביתי.

אשכול הגליל המערבי יזם סדרה של ערבי שירה בציבור שמתקיימים באולם בכברי. הערב הראשון התקיים עם עינת שרוף, שמשכה לאולם כ-400 מחובבי הז'אנר, ולסדרה כולה נמכרו כ-350 מנויים. ורדה תמיד מברכת על יוזמות תרבותיות ושמחה שגם מצליחים לשווק, ורק מנכ"ל האשכול, אריק מויאל, שומר על פרופורציות. איך? באייטם הבא.

כך צוטט המנכ"ל מויאל בהודעה לעיתונות מטעם האשכול: "המדובר במפעל תרבותי חשוב לטובת שיפור איכות החיים של תושבי הגליל המערבי. בשלב הראשוני היה לנו חשוב לשווק מיזם זה בקרב תושבי הגליל המערבי, ובשלב הבא אנו מקווים כי גם מי שמגיע ממרכז הארץ להתארח בגליל המערבי ירכוש כרטיס ויהנה לא רק מאירוח חווייתי בגליל אלא גם מתכנים איכותיים". ורדה דווקא חוששת מתל אביבים שיגיעו לכברי ויגלו לחרדתם ששרל'ה שרון ומשה להב רודפים אחריהם עד כאן.

סטודיו אי של אלי אסרף נחנך רשמית בבניין הפאטיו באזור התעשייה תפן, ועכשיו הוא מציע הליכונים עם נוף לים. אלי ממשיך לתת שם אימונים אישיים בקבוצות קטנות, וחברו אליו עוד כמה מדריכים בתחומים שונים של תרבות הגוף (טוב, והנפש) שמעבירים חוגים וסדנאות שונות. כל הכבודה, יחד עם אורחים, משפחה וחברים הרימו יחד לחיים ונשנשו קלוריות, שיהיה מה להוריד.

ורדה מתגעגעת. כל המקורות שלה עוד לא חזרו מחו"ל אפילו שכבר אחרי החגים, ואם הם חזרו אז הם סתם לא מתקשרים או מסננים אותה. או שסתם אין סיפורים.

אז בגלל דלות החומר והעובדה שכולם נכנסים פתאום במשה דיין, ורדה מסיימת בבדיחה הישראלית הכי קצרה שהיא מכירה: משה דיין קרץ לאישה ונתקל בעמוד.

עוד אחת? בסדר. משה דיין חזר הביתה מאוחר. אשתו שואלת מה זה השעה, והוא ענה שהיה לא דיון, והיא מסיימת את השיחה: בפעם הבאה תבוא בדמן.

שבת שלום.

בתמונות:
סיון וסילבן
עובדי המוזיאונים הפתוחים בחולון. צילום - עופר בלנק
עינת שרוף בכברי
צוות סטודיו אי
מפגש שפים בהדרל'ה