עיתון כפר ורדים א לה כפר 185 | עמדו באתגר

עמדו באתגר

   

"מרוץ אתגר כפר ורדים" הראשון היה מוצלח, מהנה וכמתחייב משמו – קשה. תחילתה של מסורת מופלאה?

יותר מ-200 רצים, 188 מהם במסגרת תחרותית, ועוד כ-800 צופים השכימו בשבת האחרונה כדי ליהנות מאירוע ספורטיבי קהילתי. "מרוץ אתגר כפר ורדים" הצליח למשוך כמות נאה של רצים, למרות אירועי ריצה נוספים שהתקיימו באותו יום ובימים הסמוכים, ובראשם מרוץ נייקי של תל אביב שהתקיים ביום המחרת.

המרוץ כלל ארבעה מקצים: תחרויות רשמיות ל-10, 5 ו-2 ק"מ, וריצה עממית ל-2 ק"מ. רוב המשתתפים הגיעו מחוץ לכפר, ובהם מספר רצים מקצועיים מוכרים. אולם לכפר הייתה נציגות נאה: כ-70 רצים במקצים התחרותיים, כשחלק מהמשתתפים מנצלים את המרוץ לפעילות משפחתית.

עיתון א-לה כפר יוצג במרוץ על ידי מנהלת המשרד הנמרצת, יעל שטרן, שהשתתפה במרוץ לחמישה ק"מ. בעלה שרגא השתתף במרוץ ל-10 ק"מ והבן רועי (10) במרוץ ל-2 ק"מ. גם איתן כץ, בנו של עורך העיתון אייל, השתתף במרוץ ל-5 ק"מ.

למרות שהיה זה אירוע ראשון מסוגו בכפר, הוא התנהל ללא תקלות משמעותיות והצטיין ברמת ארגון גבוהה. המרוץ אורגן על ידי אגודת הספורט כפר ורדים, כשמספר גורמים ועסקים מהכפר נותנים חסות: קאנטרי כפר ורדים, קפה אחר, די-וי דור וחנות יד-2. בארגון השתתפו גם עשרות מתנדבים סייעו בארגון המרוץ, ובהם חניכי שבט עפר שעזרו בכיוון הרצים, חלוקת מים ועוד.

יו"ר אגודת הספורט, דרור פלטין, שיזם את התחרות, מסכם: "היה אירוע חיובי שמיתג את הכפר כמקום שעושים בו אירועי ספורט לא שגרתיים. הכוונה היא להפוך את המרוץ למסורת, וזה אירוע יכול למנף את הכפר. בפעם הבאה אפשר לשלב אותו בפעילויות נוספות כמו סופי שבוע בצימרים, טיולים באזור, ארוחות במסעדות ופעילויות נוספות".

ב-20 בנובמבר תתקיים בכפר ריצת ניווט. פרטים נוספים יפורסמו בקרוב.

צילומים: אבי הירשפלד