א-לה כפר 164 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים 

 

♦ סיון יחיאלי הקפיץ את שני הילדים במסגרת משימותיו המשפחתיות. בעודו עוצר לפני כיכר 5 כדי לתת זכות קדימה לרכב שנסע בכיכר, נכנס בו מישהו מאחורה. סיון דיווח על האקסידנט בהתרגשות לחברי המועצה והוסיף: מזל שהילדים היו חגורים". ורדה נושמת לרווחה שאף אחד לא נפגע, ויש לה מסר לנהגי הכפר: חלאס, נכנסו בו מספיק במערכת הבחירות. עכשיו תנו לו לנהוג בשקט. 

 

♦ ועוד אחד אחרון עם סיון: ביום הבחירות הוא נכנס לקלפי עם מטריה של "קדימה", אבל מקופלת ככה שלא ראו.  

 

♦ כמו ששמתם לב, המרכול ביציאה לכיוון תרשיחא שינה את שמו למרכז כיוף למזון. לבעל-בית החדש קוראים רוני כיוף, והוא מגיע מעוספייה. כשוורדה פגשה אותו בפעם הראשונה, תהתה לגבי שמו, שהוא לא בדיוק שם דרוזי שורשי, ורוני הסביר: כשנולדתי אבא שלי עבד בנמל, והיה לו חבר טוב טוב בשם רוני. אז הוא החליט לקרוא לי על שמו. וכאן לא נגמרת פרשת שמות. 

 

♦ כמה ימים אחרי סרה ורדה לסופר ופגשה את מנהל החנות, אדם חביב עם שפם וחיוך העונה לשם יעקב. מהכפר? תהתה ורדה. לא, סח המנהל, מעוספייה. מה נסגר אתכם עם השמות האשכנזים האלה, הקשתה ורדה, ויעקב הסביר: כשנולדתי, אבא שלי שירת במשטרה, והיה לו חבר טוב טוב בשם יעקב. את ההמשך אתם בטח מנחשים. 

 

♦ בשורה לחיילי כפר ורדים שלחמו בעזה. כל מי שהיה שם זכאי למסאז' חינם בזואי ספא, סתם כי מגיע לו. ורדה מזכירה שגם אחרי מלחמת לבנון השנייה יצא הספא במבצע זהה, ואם זה המצב היא שוקלת ברצינות לקחת חלק פעיל במלחמה הבאה. 

 

♦ במעונה נפתחה מסעדה פיצוציה חדשה בשם "מקום במושב". את המקום החביב מנהלת אריאלה, וחוץ מארוחות, סנדביצ'ים וכאלה, יש גם פלאפל שהוא לא רק טעים, גם יש לו שורשים. אבא של אריאלה הוא פלאפל ברקו המיתולוגי ממעלות, והבת, מסתבר, ממשיכה את דרכו לשמחת בני עדת חובבי הפלאפל. 

 

♦ ממש כמה מטרים ממנה ממשיך אלי פלדמן להפעיל במרץ את "קציצה עגלגלה" שלו, עם המבורגר שמיועד גם לחובבי בשר מתקדמים. הבשורה מהכיוון שלו: בימים שלישי רביעי וחמישי הוא נשאר פתוח עד שמונה בערב. 

 

♦ ועדיין אנחנו בעניינים שבחיך. חברת הקייטרינג הוותיקה "אתי ונעמה", שמריצה אירועים רבים גם בכפר ורדים, מריצה עכשיו סדנאות בישול עם שפים מפורסמים ממסעדות ידועות, לשמחת הבשלנים והבשלניות. ורדה מכירה אישית כמה וכמה חברות שנרשמו לסדנאות הבשר והדגים שלהן. ורדה, מצידה, מוותרת. למה, מי יכול על העוף המכובס שלה?  

 

♦ ומסעדת שיינפלד שבמתחם יד ביד שוקדת על תפריט חדש ומשודרג. 

 

♦ וב"קפה אחר" שבמרכז המסחרי התחילו להציע עסקיות בשעות בצהריים של ימי ראשון עד חמישי. 

 

♦ יעקב פיאמנטה מפעיל בביתו שברחוב מירון חצר תצוגה למערכות הספא של חברת HTOSPRING. פעם בשבוע, באופן קבוע, הוא מארח במקום את ילדי הוסטל "בית בחורש", ומספק להם כמה שעות של פינוק והנאה במתקני הספא. ורדה מצדיעה. 

 

♦ המרכז הרפואי כפר ורדים של אבי וד"ר אירנה אדיר ציין את המעבר לבית "יד ביד" בקבלת פנים חגיגית ועתירת מוזמנים. אבי, שמנהל את המרכז, ערך סיורים קבוצתיים בהם הראה למוזמנים את חדרי הטיפולים, חדר הניתוח, המכשירים וכאלה. איכשהו, יצא שאורחת אחת קיבלה את הסיור באופן אישי. קוראים לה סיגל גלוטמן, וורדה משוכנעת שזה בכלל לא קשור לעובדה שהיא מנהלת סניף הבנק הבינלאומי בכפר. 

 

 

בתמונה: 

אבי אדיר וסיגל גלוטמן באירוע הפתיחה של המרכז הרפואי כפר ורדים 

.