א-לה כפר 166 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים 

 

ורדה לא יצאה מהכפר, אבל מרגישה שהיא מינימום בתל אביב. בדיקות הבטיחות הקפדניות שרצות עכשיו במרכז המסחרי ממלאות את לבה גאווה ותחושת ביטחון, והפקקים שנוצרים לפני הכניסה גורמים לה להרגיש אשת העולם הגדול. 

 

ורק ילדי רחוב חרצית סבלו מהעמקת אמצעי הבטיחות. לשביל שמחבר את הרחוב אל המרכז המסחרי יש, מסתבר, שער, ובגלל המצב והערנות המוגברת השער ננעל. בכל פעם שילד חפץ לשים פעמיו אל עבר הציביליזציה, הוא נאלץ לחכות שמישהו מוסמך יבוא לפתוח לו את השער. ורדה מסכימה שזה לא להיט, אבל בכל זאת חושבת שזה עדיף על 40 קילו חומר נפץ. 

 

ונעבור לידיעה מדסק המערבונים של ורדה. דבי סימונס, הסמנכ"לית הנמרצת של גני התעשייה של סטף ורטהימר, אירחה את דיויד סיקי, שהוא סגן יו"ר שבט הקושאטה. כן, כן – אינדיאני אמיתי, שהגיע בראש משלחת מטעם השבט לביקור ביוזמת משרד התמ"ת. האורחים הגיעו כדי ללמוד את מודל תפן של ורטהימר לאחר שהחליטו לפתח את שטחי הנדל"ן שברשות השבט לאזור תעשייה. סיקי, העניק לסימונס את אות השבט למזכרת, וורדה, שהיא אינדיאנית ים תיכונית ידועה, מחפשת בנוצות את שטחי הנדל"ן של השבט שלה. 

 

אילנה ועודד קדרון יוצאים לשהות מושכת בניכר, אז הם שלחו לרשימת התפוצה שלהם אי-מייל בזו הלשון: היי. שלום רב. זוהי "הודעה מוקלטת". בשבוע הבא אילנה ואני יוצאים לשהות ממושכת בהודו במטרה לראות את העולם מזווית אחרת, לפתח את המרכיבים התוך-אישיים שבנו. אשמח לתקשר גם משם דרך המייל וכמובן כשנחזור. ברכה, חג שמח ושמחות בכלל, עודד. ורדה מאחרלת נסיעה מהנה ומעשירה ומפרגנת לרוח הקלילה. 

 

אתי ונעמה, בעלות הקייטרינג המוצלח, הכינו קייטרינג לאירוע פרידה של מקורות לראש הממשלה אהוד אולמרט ולשר פואד בן אליעזר. חוץ מכל הדליקטסים שרצו שם, היה גם קרמבו מיוחד שמכינות השתיים. תנחשו מה היה הלהיט של האירוע. 

 

פאניה גרינשפון, תושבת כפר ורדים, ביימה הצגה שנבחרה להיות אחת מעשר ההצגות המשתתפות בפסטיבל לתיאטרון יחיד "תיאטרונטו" בתל אביב. ההצגה "קברניט העץ" נכתבה על ידי בוב זאבי ומשחק בה נהד בשיר. פאניה: "זו הצגה טרגית קומית על אדם שמחפש עבודה. אני מאוד גאה להשתתף בפסטיבל הזה, בין כוכבים אחרים כמו אבי גרייניק ושרית וינו אלעד". מי שרוצה לראות את ההופעה ראשון יצטרך להגיע עד יפו בין התאריכים 11-13 באפריל. למי שיש סבלנות, ההצגה תעלה עוד כמה חודשים במסגרת פעילויות הקתדרה בכפר ורדים. 

 

והרי תגלית. מועיד עראף, תושב מעיליא, חזר מהולנד אחרי 30 שנה ופתח חנות בשם רהיטי המאה ה-20. יש לו שם רהיטים יפים ומרשימים שהוא מייבא מהולנד, חלקם עתיקים וכולם שכיות חמדה של ממש. ורדה אמנם ישנה עדיין על מיטת סוכנות, אבל החברים שלה שיודעים להעריך איכות, ימצאו שם אוצרות אמיתיים. 

 

לקראת פסח הקרוב מוציאה עמותת "במעגלי צדק" מארז הגדה מיוחד הכולל: "קריאה לסדר" – תוספת חברתית-אקטואלית לליל הסדר. בתוספת זו מבקשת העמותה להעניק ליציאת מצרים משמעות נוספת, חברתית ואקטואלית. בין כותבי הטקסטים נמצאים מהאטמה גנדי, זאב ז'בוטינסקי, הרב שלמה קרליבך, הרב אברהם יצחק הכהן קוק, הרב יוסף אלישיב, הצלם עדי נס, שלי יחימוביץ, הרב שרלו, יאנוש קורצ'אק, אלברט איינשטין, איה כורם, ליאונרדו דה וינצ'י, ריצ'ארד באך, הרמב"ם, הרב עובדיה יוסף, דורית בייניש, נדב לויתן, פרופ' עמיה ליבליך, הרמב"ן, עמנואל קאנט, מרים ילן שטקליס, הרב בנימין לאו ועוד. ורדה, שבדרך כלל לא מגיעה אפילו לחד גדיא, מבטיחה להשתדל, ולפחות מפרגנת טלפון למי שמעוניין לרכוש: 077-2004071. 

 

ולחדשות הגסטרונומיה. במסעדת שיינפלד יהיו פתוחים גם בחול המועד פסח, כמובן עם כשרות קפדנית שבקפדניות. 

 

בחומוס פול אל חיאט, החומוסייה החביבה על ורדה בתרשיחא, גם יהיו פתוחים בחול המועד, רק ששם יש סיכוי א-ביסלע חמץ. 

 

ולא נותר לורדה אלא לאחל להמוני קוראיה פסח שמח, אביב פורח, ואל תגזימו עם הגפילטע. 

 

 

 

בתמונה: אינדיאני אמיתי. דיויד סיקי משבט הקושאטה בביקור בגן התעשייה