א-לה כפר 167 | ורדה

ורדה

חזרה לוורדה ומדורים 

 

ורדה נכנסה השבוע לאתר המועצה ושמחה להתעדכן שכבר החל הרישום לגני הילדים ולכיתות א', ושהמועצה מסכמת חמש שנים. בקיצור, למה להתחכם: מחודש ינואר האתר לא התעדכן, שזה ארבעה חודשים. ורדה מבקשת: ריפרש. 

 

כפר ורדים הגיח החודש כמה פעמים ללב הפריים טיים של התקשורת הארצית. הכי שיחקה אותה הדס בר משה, שכיכבה בכתבה של יומן שישי בערוץ 2 על תושבי מרכז שהיגרו לצפון. רק מה, הדס לא חישבנה, סיפרה גם על הקשיים שיש כאן והוציאה את כל הקוטראי של כולנו ככה מול כל עם ישראל. ורדה חושבת בדיוק כמוה, אבל לספר לכולם? ועוד לעשות את זה מצחיק? ורגע, באמת המחירים של המאפייה בתרשיחא הם כמו ב"לחם ארז"? 

 

ובבוקר יום העצמאות, באתר הארץ און-ליין, תמונה מחגיגות יום העצמאות אמש, איפה? בכפר ורדים דווקא. ולמה? כי ירון קמינסקי, הצלם המוכשר והוותיק של העיתון בילה כאן את החג וצילם, והגולשים החושבים הרוויחו תמונה יפה של חיבוק עם דגל. 

 

ורון מוסקוביץ, האקס של כולנו, יצא גבר גבר כשניסה להפריד בין השוטרים לראשי רשויות בהפגנה שלהם בכנסת, וקיבל ארבע שניות מסך בכל מהדורות החדשות של יום שלישי האחרון. 

 

בחופשת הפסח היה בבלון מחנה אימונים בכדורסל לילדי בית הספר לכדורסל. על היום הראשון ביקר אותם דורון שפר, שסיפר את סיפורו האישי, הסתחבק עם הילדים וחילק חתימות על הכדורים. היה באמת נחמד, אפילו שלא כולם ידעו בדיוק במי מדובר ולמה הוא כל כך חשוב. 

 

ואותו בלון שוב נפל באיזה יום כשהייתה קצת רוח. בינתיים, כמובן, הוא שוב קם. לא די? 

 

במדשאה של הקאנטרי הייתה הצגה "מגש הכסף", שהייתה פתוחה לציבור הרחב כיוזמה של בית ספר קשת. ורדה שמעה שהייתה הצגה ברמה, שמבוגרים וילדים נהנו מאוד, ורק הטמפרטורות ירדו לכולם לחיים. אם זה מנחם, ורדה ביררה וגילתה שבימים כתיקונם מדובר בהצגה נחשבת של תיאטרון אורנה פורת, וכרטיס אליה עולה 70 שקלים. קפאתם? לפחות זה לא היה לחינם. 

 

חדשות קפה אחר: ממש בקרוב מתחילים שם ערבי מוסיקה, ואם יש חבר'ה שמעוניינים להופיע הם יכולים לפנות לבעלבית, גדי. ומה שיקרה כבר בשבוע הקרוב: יגיע ריהוט חוץ חדש, כולל כסאות, שולחנות, שמשיות והשוס – ספות. ורדה שואלת אם הן מגיעות עם פסיכולוג צמוד. 

 

החבר'ה של ורדה ב"אשכול" ניצלו את אחד מימי הפסח לטיול משותף בפקיעין, כולל ארוחה טובה בדיואן אל מוכתר. ורדה לא הייתה חולמת לפרגן ככה אייטם לבוסים שלה (לפחות עד שישפרו לה את החוזה טאלנט), אבל על המדריך היא פשוט חייבת לכתוב. אז הייתה לוורדה הזכות לפגוש את פריד פדול, תושב פקיעין שמדריך בסמטאות שלה כמו שרק אחד שגדל שם יכול, יש לו ידע על הארץ הזאת וההיסטוריה שלה יותר מכל החברים של ורדה ביחד, והכי מעצבן הוא גם חתיך. 

 

מזל טוב לליאור לוי, שמוכר לכם יותר כליאור קור. יש לו בן חדש בשם אלירן מיכאל, אח ללי-בר בת ה-4. 

 

ורדה ביקרה במעונה ונתקלה בשלט שמזמין את תושבי המושב השכן לחגוג עצמאות: "חוגגים 61 לישראל בסימן 60 שנה למעונה". קשה לדעת אם מי שניסח את הכרזה התכוון לזה, אבל יצאה לו יופי של קונטרא לניג'וז של תל אביב, ולהחלטה המאחדת שחגיגות העצמאות של המדינה כולה יעמדו בסימן 100 שנה לעיר העברית הראשונה.  

 

בסקר זריז של ורדה בין תושבי הכפר היא גילתה סדקים רציניים בהערכה כלפיי דוד בן גוריון. 100 אחוז מהנשאלים ענו שעל הקמת המדינה היה צריך להכריז ביוני, ולאפשר לנו קצת מרווח מליל הסדר ובעיקר לחגוג בלי לקפוא מקור. בסקר השתתף אבי אדיר אחד, ואין בכלל סטיית מדגם. 

 

שבת שלום וחג גבינות שמח. 

 

בתמונה: 

דורון שפר וילדי בית הספר לכדורסל