א-לה כפר 168 | אגודת הספורט

המועצה דורשת יותר השפעה באגודת הספורט

חזרה לחדשות 

 

האגודה פועלת כיום כגוף עצמאי אך משתמשת במתקנים של המועצה ונהנית מתקציב מסוים. במועצה מבקשים להשתתף בקביעת חברי ההנהלה ואולי אפילו לקבוע את היו"ר. באגודה נכונים לשיתוף פעולה אבל מבלי לאבד עצמאות 

 

אייל כץ 

 

האם מבקש סיון יחיאלי להכפיף את אגודת הספורט למועצה המקומית? ביום ראשון הבא (21.6) תתקיים ישיבת מועצה בנושא אגודת הספורט, כשבמקביל התקיימו לאחרונה כמה מפגשים בין סיון לבין אנשי האגודה. כאשר שורות אלו נכתבות, אין הצעה קונקרטית לסדר. סיון עצמו מסתפק במסירת מידע כללי: "מטרת הישיבה היא לבחון את מערכת היחסים בין המועצה לאגודה ולמצוא את הדרך הנכונה לשרת את הציבור, לענות על צרכי התושבים ולהשתמש במתקני הספורט של המועצה". 

כאמור, לא קיימת עדיין הצעה לסדר, אולם הצעה שמתגלגלת בגרסה זו או אחרת כבר כמה שנים, היא לאפשר למועצה למנות לפחות שלושה מבין תשעת חברי ההנהלה, כאשר גם יו"ר האגודה ממונה על ידי המועצה או לפחות באישורה. באגודה טוענים כי קביעה כזו אינה משרתת את העניין והיא אף מנוגדת לחוק, שכן חברי ההנהלה נבחרים על ידי חברי האגודה. ממש לפני מספר שבועות קיימה האגודה בחירות, וגורמים במועצה סבורים כי הם חלק ממשחק הכוחות בין שני הגופים. 

אגודת הספורט הוקמה לפני כ-18 שנה, כגוף התנדבותי שמטרתו לפתח את הספורט התחרותי בכפר. האגודה נרשמה כ"חברה לתועלת הציבור" כשמטרתה הראשונה הוגדרה "לקיים, לעודד ולקדם את הספורט בכפר ורדים". על פי החוק, באגודה יכולים להיות עד 50 חברים, והדירקטוריון ימנה בין 3 ל-9 חברים. בפועל יש כיום 49 חברי אגודה ו-9 חברי דירקטוריון. חברי אגודה, על פי התקנון, יכולים להיות תושבי הכפר בני 18 ומעלה, עם לא יותר משני נציגים למשפחה אחת. כל חברי האגודה והדירקטוריון ממלאים את תפקידם בהתנדבות מלאה. בשנים האחרונות משמש אורגד רונן כיו"ר הנהלת האגודה. אורגד ביקש לאחרונה להשתחרר מתפקידו עקב העומס הרב המוטל עליו בעבודתו (מנכ"ל מלון גדול בטבריה) וככל הנראה ייבחר בסוף חודש אוגוסט יו"ר חדש. 

בבחירות שהתקיימו לאחרונה נבחרו תשעה חברי דירקטוריון: אורגד רונן, איריס וקנין, מנחם אלבז, בועז הרץ, בן עמי מוסק, ג'קי לוי, דרור פלטין, חיים רוטנר וטיבי הרץ. בהודעה שהוציאה האגודה יש רמז למחלוקת עם המועצה: "לאורך כל השנים פעלה מתוך ראיה קהילתית על פי צרכי הילדים והנוער, תוך שיתוף פעולה מלא של ראשי המועצה, ללא התערבות בניהולה השוטף. בתקופה האחרונה ביקש ראש המועצה סיוון מחברי ההנהלה לבצע שינויים מאחר ולטעמו יש להעמיק את השקיפות בפעילות האגודה. בקשתו הייתה לבצע בחירות חדשות לדירקטוריון על פי התקנון, וההנהלה כיבדה את בקשתו". 

מנהל האגודה, אורי בר צורי, מסביר את הצורך בשמירה על עצמאות: "אני מסכים שיש אולי צורך לשנות כמה סעיפים בתקנון. אחרי הכל הוא נכתב לפני 18 שנה. אבל כשם שלא יעלה על הדעת שעיריית ירושלים תנהל את הפועל ירושלים, כך מועצת כפר ורדים לא צריכה לנהל את אגודת הספורט, שמעצם הגדרתה עוסקת בספורט תחרותי הישגי. יש שיתוף פעולה טוב ופורה בין האגודה למועצה, ואין סיבה שזה ישתנה. תנו לנו לעבוד בשקט והאגודה תביא תוצאות". 

במועצה רואים את הדברים בצורה קצת שונה. "האגודה מספקת שירותי ספורט לכלל תושבי הכפר, ובעיקר לבני הנוער", אמר גורם במועצה. "טבעי והגיוני שלמועצה תהיה השפעה על אספקת שירות חשוב זה. שיתוף הפעולה הוא באמת טוב, אבל זה לא מספיק, צריך השפעה של ממש. רק בשנה האחרונה היו כמה מקרים בהתנהלות שאסור שיחזרו". 

 

 

בתמונה: הבחירות באגודת הספורט. חלק ממשחק הכוחות?  

צילום: אברהם ליכטר