א-לה כפר 168 | ט' בוגרים מסיימת תקופה

ט' בוגרים מסיימת תקופה

חזרה לחדשות 

 

תלמידי ט' בוגרים הגיעו לגיל 21 ובכך מסתיימת פעילותה של כיתה ייחודית שאומצה באהבה על ידי כפר ורדים 

 

הדס כרמונה 

 

"לפני כשנה פנה אלי אחד מתלמידי הכתה ואמר כך: 'רחל אנחנו כל הזמן מקבלים' אנחנו גם רוצים לתת", סיפרה רחל ברנס, מחנכת כיתת ט' בוגרים, בטקס שציין את סיום לימודיהם. "אמירה זו ריגשה אותנו ומיד פנינו לעידו חגאי, מנהל מחלקת החינוך שהפנה אותנו למיכל מסד מהרווחה. התלמידים החלו לעזור לאנשי הכפר בפעילויות שונות כמו קניות וקצת גינון לאנשים המתקשים מעט. מכאן החלו לצמוח קשרים יפהפיים. למשל, בין התלמידים לשלומית ששוחחה אתם על כדורגל, בין יאן שהחל ללמד את יהודית מחשב ועוד קשרים נוספים. כל הקבלה, החן והאהבה ללא תנאים הולידו נתינה טבעית של תלמידים שעברו כברת דרך נכונה ויפה שיודעים גם להחזיר ולכבד. אני מסירה את הכובע בפני הקהילה בכפר ורדים. לא ראיתי דבר כזה באף מקום אחר". 

בטקס החגיגי שנערך ביום שני ה-8 במאי, עלו לבמה המסיימים הנרגשים. בכיתה לומדים תלמידים בעלי צרכים מיוחדים שהגיעו לגיל 21 ובכך סיימו את לימודי חינוך החובה שלהם. כיתה ייחודית זו פעלה בחטיבת הביניים אמירים במשך כ-15 שנה, וזכתה בטקס לתשבחות רבות על הישגיהם במהלך השנים. כפר ורדים והקהילה בכפר זכו גם הם לשבחים לא מעטים, ורבים מהדוברים בטקס ציינו את קהילת הכפר כמקום תומך ומחבק, שיודע לקבל ולהעצים את השונה.  

לצד הבמה הועמדו עבודות של התלמידים, המציגות פורטרטים יפים ומקוריים שהם הכינו. העבודות נוצרו בפרויקט שנערך בשנה האחרונה ללימודיהם במהלכו הכינו התלמידים ספרים אישיים המספרים את קורות חייהם. את הפרויקט הובילו הפסיכותרפיסטית נעמי דרור והמורה לאמנות שרית פולס. 

ראש המועצה סיון יחיאלי סיפר כי נפגש עם הכיתה לאחרונה כאשר סטף ורטהימר ערך סיור בכפר. סיון התייחס לכל תלמיד בנפרד וסיפר על חשיבותה של הכיתה בכפר ורדים: "כפר ורדים הוא יישוב חזק בגלל האנשים, ולהיות חזק זה אומר להיות עם אחריות. אחריות חברתית לשלב את החלש ולהוביל אותו. בכפר ורדים יש לכך היענות ובסופו של דבר אנחנו מקבלים".  

ניצה דקל, המפקחת על החינוך המיוחד הודתה להורים שהחדירו את הגישה המשלבת. ניצה ציינה את שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה: "זה לא טריוויאלי שאני מכירה את שמותיהם הפרטיים של ראשי המועצה בכפר ורדים, מוטי, אריה, רון וסיון. כפר ורדים זו קהילה מובילה – ראש חץ במדינת ישראל". לבוגרים אמרה: "הוכחתם עצמאות ובגרות. למדתם כישורי חיים ואתם משתמשים בהם". מנהלת בית הספר שרון בינדר ציינה את העובדה שרוב הבוגרים השתלבו בעבודה, שחלקם עושים שירות לאומי ואף גרים מחוץ לבית: "אתם מסבים גאווה רבה למשפחות ולנו, אני מקווה שאתם גאים בעצמכם גם כן. אני מאחלת לכם שתמיד יהיו סביבכם אנשים שאוהבים אתכם ותומכים בכם". 

את הערב ליווה הרכב של תזמורת כפר ורדים ולהקה של שכבת ט' בחטיבה. סולנית הלהקה ריגשה כששרה לכבוד תלמידי ט' בוגרים את השיר It's My Life – אלה החיים שלי. האורחים נהנו מקייטרינג של 'שיינפלד' וממופע בסגנון 'חיים שכאלה' שערכו לכבוד המסיימים. בסיום הערב קיבלו התלמידים תעודות. אוריה, בוגר כיתה ט' שסיים שנה שעברה מסכם: "אני עובד עכשיו במטבח בקיבוץ ומאוד נהנה, אבל אני מתגעגע וחבל שאני לא יכול להמשיך בכיתה". 

כיתוב תמונה: אלה החיים שלי. הרכב של בוגרי חטיבת הביניים בטקס סיום של ט' בוגרים 

 

בתמונה: אלה החיים שלי. הרכב של בוגרי חטיבת הביניים בטקס סיום של ט’ בוגרים. למטה: המכחנכת רחל ברנס על רקע עבודות של הנערים. 

.