א-לה כפר 168 | ורדה

ורדה

חזרה לוורדה ומדורים 

 

במרפאה של ד"ר אדיר יש על הקיר שעון גדול של "ויאגרה". והוא עומד. 

 

ורדה שמחה לראות שכמאה איש הגיעו ל"קפה אחר" כדי לראות את גמר ליגת האלופות שהוקרן שם על מסך ענק. אבל חברים שלה, גברים כאלה שמבינים עניין יותר ממנה, מבקשים להעביר מסר מורכב לקהל הצופים: הגעתם לכדורגל, לא לאולם קונצרטים, אפילו שבארסה באמת נתנה קונצרט. דיאט קולה וכמה מחיאות כפיים מנומסות אחרי גול של מסי זה ממש לא נחשב באירועים כאלה. ורדה מקווה שמי שצריך, הבין. 

 

ובכלל, יש בכפר חיי לילה. הנה, ברחוב הדס הייתה תאונה מאוד לא נעימה (במיוחד לעמוד תאורה אחד) בשעה 22:30. תוך שניות הגיעו למקום התאונה כמחצית מתושבי הכפר, והתפתח ערב עיון אינטלקטואלי בנושא תאונות ובטיחות בדרכים. ושיהיה ברור: ורדה תומכת בכל לב במסך ענק, ומוקיעה בכל פה נהיגה פרועה בכלל וכיסוח עמודי תאורה בפרט. 

 

ממש בשושו החלה לפעול בכפר קונדיטוריה חדשה. קוראים לה נוענוש, היא ממוקמת ברחוב שניר 79 ומפעיל אותה בחור בשם מוטי שלמד בקורדון בלו בצרפת, וחשוב יותר, כיבד את ורדה בכמה דוגמיות ישר מהתנור. ורדה אהבה, התזונאית שלה קצת פחות. וחוץ מזה יש להם סלוגן ממש חביב: דברים טובים נגמרים מהר. בתולדות חייה של ורדה הסלוגן הזה היה מאוד רלוונטי, רק שהנוסח הלך טיפה אחרת, והתחיל בגברים טובים. 

 

מדרש ורדה: לפני שנה כולם השתפנו מהתחרדות הכפר. השנה כולם חרדים מהשתפנות הכפר. 

 

ואם כבר בעלי חיים, אז יש לנו קאמבק מטורף של הפרות. אחרי שנה של שקט, הן שוב עוברות בעדרים באזור הוואדי, עושות הרבה רעש, אוכלות הרבה צמחייה ומחזירות אותה במצב צבירה קצת שונה על כבישים ומדרכות. גם לחצרות פרטיות הן הגיחו, מה שמעלה את השאלה: לא עדיף כבר שפנים? 

 

נפרטיטי, מותג האופנה של עדנה פז מקיבוץ אילון, עולה מדרגה ובגדול. לחנות המפעל שבכברי נולדה לאחרונה אחות גדולה: חנות בשדרת המעצבים שבקניון אילון ברמת גן, לא פחות. את ורדה זה מאוד מרשים, היא מאחלת מזל טוב ענק מכל הלב, ואולי אפילו תקפוץ לבדוק אם יש שם חלוקים ורודים כמו שהיא אוהבת. 

 

ואם אנחנו במזל טובים, אז הנה אחד גם למיקי משה ממוסך גוטמן. מיקי והצוות עברו למקום חדש ומרווח בפארק התעשייה קורן, מול משתלת קשת. חוץ מהמוסך, יש שם עוד כל מיני שירותים לרכב כמו חשמל, פנצ'רייה, שטיפה,אביזרים וכאלה. 

 

בית הכנסת של הכפר התחיל לדרוש צביעה חידוש, ואפילו בקול רם. איכשהו יצא שהעבודות התחילו ממש כמה ימים לפני שבועות, שזה חג עסוק מאוד בבית הכנסת. המשימה הוטלה על אבי רייך מאומנות בבית, ותוך שלושה ימים, ממש רגע לפני החג, הוא החזיר את בית הכנסת למתפללים עם קירות צבועים, פוליש ברצפה וטוהר מידות בכלל. ורדה עונה אמן. 

 

ורדה כשלעצמה לא נחשבת למאוד ירוקה, אבל להעריך היא יודעת. לא מזמן קפצה לביקור בביתם של אוברי אפשטיין והאומנית אלה אלטר ונ-ד-ה-מה. במקום שבו היה פעם דשא ירוק יש עכשיו רחבה מרוצפת וחיננית, עם שמשייה ופינת ישיבה בסגנון ים תיכוני כשמסביב טוף לבן. השניים, מסתבר, החליטו לחסוך במים ולייבש הרבה לפני שקמפיין הסלבס המתייבשים הגיח לחיינו. ורדה, וגם התמונה, מעידות: גם השינוי הדרמטי השאיר את הגינה מדוגמת ויפה. 

 

כמו שאתם בטח יודעים, תזמורת הנוער ומרכז המוסיקה חגגו עשור בקונצרט שהיה באולם המופעים בכברי. אחד מחתני השמחה היה המנצח ראובן מלאך, והנה רשימה חלקית של המתנות שקיבל: שולחן כדורגל, שרביט מנצחים, קולאז צילומים והכי חשוב – מצית.  

 

שבת שלום קיץ ממוזג לכולנו. 

 

 

 

בתמונה: רחבת הישיבה של אוברי אפשטיין ואלה אלטר. פעם היה פה דשא 

.