א-לה כפר 169 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

 

כמו שאתם בטח יודעים, בליל שישי לפני שבועיים, ממש בחצות הלילה, היה בכפר וואחד מרדף אחרי גנבים. הביטחוניסטית של היישוב, תושיה, הספיקה באמצע הבלגן לסמס לרשימת התפוצה שלה שיש גנבים בכפר ושיגלו ערנות. בחמש וחצי בבוקר, אחרי לילה מלא אקשן, הלכה תושיה לישון. בשש בבוקר כבר העיר אותה אס.אם.אס. של תושב עם המסר: תודה לך שהערת אותי בלילה. לורדה יש שאלה לאותו תושב: כשהצטרפת לרשימת התפוצה של קב"טית היישוב, מה ציפית לקבל באס.אם.אס, ברכות ליום הולדת?

וחוץ מזה, אם ביום שישי בחצות אתה כבר ישן, ורדה ממליצה על בדק בית רציני.

בבלון דחוס ומלא בהמון הורים, מאמנים ושחקנים התקיים טקס סיום עונת הכדורסל של בית הספר לכדורסל, כלומר הכיתות הקטנות. היה יפה ומרגש, המאמן ההורס יקי התגלה גם כנואם דגול, ובמיוחד שמחה ורדה לשמוע שקבוצת הבנות התקדמה מאוד.

מי שלומד נהיגה שמח בטח על העובדה שיש עכשיו טסטים גם במעלות, ויותר אין צורך להרחיק לכרמיאל או נהריה. תחקיר עומק של ורדה מגלה שלא רק המרחק התקצר, אלא גם הסיכויים השתפרו. הנה, המורה לנהיגה פרי שחף מהכפר מדווח שעד כה אחוזי ההצלחה של תלמידים שלו שעשו טסט במעלות מגיע ל-75 אחוז, הרבה מעל הממוצע המקובל. נכון שמדובר בשלושה תלמידים מתוך ארבעה, אבל סטטיסטיקה זה סטטיסטיקה.

בטח שמתם לב לשלטים הצבעוניים עם החיצים שהוצבו לאחרונה בכמה כיכרות ונראים כמו יצירת אמנות. ורדה גילתה השבוע שזה באמת קשור לאמנות ולאמנים, אבל אמור להיות סוג של שלט הכוונה. התמונה עדיין אינה שלמה, רב הנסתר על הגלוי, אבל התחקיר בעיצומו וורדה מבטיחה לעקוב ולדווח כשתתגלה התמונה כולה.

במעלות היה לאחרונה "כנס מעלות תרשיחא השלישי לחיים משותפים בסימן ממשבר לצמיחה". הכנס נערך במשך יום שלם והשתתפו בו כל מיני חשובים כמו השר סילבן שלום, ציפי לבני, פואד בן אליעזר מוחמד דראושה וכאלה. נחשו את השם של מי כתבו ראשון בהודעות לתקשורת והכי גדול בכרזות לאירוע? עזבו, אל תנחשו, ורדה תגיד לכם: את השם של שרית חדד, שנתנה בערב הופעה לסיום הכנס.

ציפי לבני ניצלה את הכנס לביקור קצר ב"בית בחורש" שבכפר. רינה מצליח מחדשות ערוץ 2 ניצלה את ההזדמנות כדי לתפוס עם לבני ראיון פוליטי קצר. אחרי ארוחת הצהריים הסתגרה לבני עם מצליח והצוות לראיון באחד החדרים. העניין היה שלפני הפרידה תוכנן טקס קצרצר עם ברכות ומתנות, וככה חיכו הדיירים, ראש המועצה, חברי מועצה, דיירי הבית, עובדי המועצה ואורחים אחרים עד שמצליח וציפי יסיימו, כי יש סדרי עדיפויות.

הבנק הבינלאומי ארגן אירוע יפה באולם האירועים עם הרצאות כלכליות של דרור זק"ש ו-ורד דר (מי שמבין בכסף בטח מכיר אותם) והופעת סטנ-אפ מבטיחה של רמי ורד. אחרי שהתאושש מהנסיעה הארוכה, שחרר הסטנד-אפיסט את האבחנה הבאה: יש לכם אחלה יישוב, אבל הוא מה-זה רחוק.

ואגב, גם רינה מצליח מלפני שני אייטמים התלוננה קשות על הנסיעה הארוכה. לורדה יש טיפ לכל התל אביבים שנוסעים לכפר: שימו ג'י פי אס, וייקח לכם שעה יותר. בדוק. אבל לפחות תוכלו לעשות הפסקת פיפי בכפר מנדה, קצת אחרי צומת המוביל.

ואם כבר תקשורת, אז כדאי לכם לקנות את אחד הגיליונות האחרונים של עיתון "לאישה". אלי פלדמן מקציצה עגלגלה מככב שם בכתבה מפרגנת, כולל מתכון ותמונות בסטייל.

נחזור למופע של רמי ורד. המארגנים מהבנק דווקא הכינו לו בקבוק מים מינרלים וכוס על שולחן קטן, רק שהבחור נסחף בהופעה והפנה עורף לאביזרים החיוניים. בן עמי מוסק גילה רגישות, ובעוד ורד שוטח בדיחותיו, ממש כמו בתשדיר של הפיס, עלה לבמה, קירב את השולחן לורד ומזג לו כוס. נשמה.

שבת שלום.

בתמונה:
ציפי לבני ורינה מצליח. כולם חיכו בסבלנות. צילום: אייל כץ