א-לה כפר גיליון אוגוסט 170 | ורדות

ורדות

אלי אפללו, מהבוסים של קדימה, ביקר לא מזמן את סיון יחיאלי לפגישה בענייני הכפר. את ארוחת הצהריים סעדו השניים במסעדת שיינפלד, כשבין שאר תופינים יורד אפללו בהנאה גם על גפילטע-פיש אסלי. ובכלל, אפללו התלונן שהוא צריך לשמור, אבל כשהוגשה לשניים פלטת קינוחים, הוא טעם גם מהפנה-קוטה, גם מדוברת הגבינה בשוקולד וגם מהפרפה שוקולד לבן, אבל רק קצת בכל טעימה.

בסוף הארוחה הגיעו השניים לוויכוח המסורתי מי צריך להזמין את מי. סיון את אפללו, או להיפך. סיון טען בתוקף שהוא המארח ושאפללו לא יעז לשלוף את הפלסטיק, ואילו אפללו גרס שעם מצב הקופה של כפר ורדים עדיף שהוא יזמין. אז סיון שלף טיעון מנצח "אני רואה בזה השקעה" ואפללו ויתר.

ועדיין בשיינפלד, במוצאי שבת התחילה שם מסורת של מופעי להקות צעירות. שליחי ורדה בשטח מדווחים: היה סבבה.

ורדה מתבוננת במרכז המסחרי שלה, ולבבה מתרחב. אשכרה נהיה פה מרכז בילוי, עם בית קפה, ופאב, ודוכן גלידה חדש, ופיצוציה, ופיצה, ומסעדה מזרחית, ולחם טוב שזה ביחד שבעה מקומות שונים שאפשר לשבת בהם ולבלוס. החידוש האחרון הוא כמובן דוכן הגלידה החדש, שמוסיף קצת צבע עם שולחנות הפלסטיק שלו והרבה טעם עם הגלידה (וורדה טעמה). נמל תל אביב, מאחוריך.

מה שכן, ורדה ראתה איך בהפנינג שעושים שם לילדים, יש משפחות שקונים, נניח פיצה, ובלי בושה מתיישבים דווקא בשולחנות של "קפה אחר", שבשעה הזאת הם יקרי מציאות במיוחד. וככה, בלי להזמין כלום מהקפה, ההורים מחכים בסבלנות עד שהילדים יגמרו את המשולש והטרופית, והולכים לדרכם מבלי לנקות את הג'יפה מהשולחן, שלא לדבר על תודה. לא מתאים.

גלית הספרית עשתה לבת שלה, לי, החלקה יפנית. יצא חלק.

קליל תעשיות מכרמיאל ערכה יום כיף לילדי העובדים. למפעל האלומיניום יש שיתוף פעולה עם שבט הצופים "כרם", ולכן גולת הכותרת הייתה יום הפעלה חווייתי ביער הזורע. רק שלפני כן עברו 35 הילדים גם סיור מודרך במפעל וצפו בהוריהם במהלך העבודה. ורדה מקווה שנפשם הרכה עמדה יפה במבחן.

רגע של הצדעה. המורה לתיאטרון מכברי, אריק גוטלר אופיר, ייסד לפני יותר משנה את "התיאטרון לצדק חברתי". אז לא רק שהוא מתמיד ופועל, בתחילת החודש הוא גם הצליח להביא 28 אנשי תיאטרון מהארץ כולה לסדנת לימוד בת שבוע בכברי שעסקה בשיטות תיאטרון שמשלבות קהל. ורדה שמעה שחלק מהשיטות הן טיפוליות, אז היא רצה לברר איפה נרשמים.

בבית 9, שזה בית ספר מדליק לתיאטרון בובות סיימו שנה וכבר מתכוננים לשנה הבאה. ורדה, שנמסה מבובות בכלל ובובות תיאטרון בפרט, מפרגנת תמונה.

מרגישים בטוחים יותר? כי בטח גם אתם שמתם לב לנוכחות המוגברת של המשטרה ביישוב. ורדה מצידה מנסה כל הזמן להזמין את החבר'ה לקפה קטן, אבל החולירס באים עם תרמוס מהבית.

במסגרת הקייטנה של ילדי כיתה ג' היה בבית הספר ערב קפה וקריוקי ילדים הורים. אז פרץ אביטן הבריק, שמוליק צ'אושו הצחיק, ומישהו שורדה לא מכירה הימם את כולם עם תגידו לה של שלמה ארצי.

ובצפונבורי נצפו האח"מים הבאים: סיון יחיאלי (בלי אלי אפללו), עידו חגאי וראובן מלאך. לא נצפו בכלל: ההורים, שכן הפעם התנהל הצפונבורי בלי יום ההורים המסורתי.

בראש הנקרה נורא רוצים שתדעו שהאתר פתוח בקיץ עד לשעה תשע בערב, ומערך יחסי הציבור שלהם משגר מעת לעת, כמקובל, הודעות לעיתונות. אז הנה כותרת של אחת הידיעות שנחתה על שולחנה של ורדה, מילה במילה: "אורי לופוליאנסקי ביקר באתר הנקרות בשעת שקיעה". היש רומנטי מזה? ורדה אפילו מסדרת לכם תמונה.

שבת שלום.

 

בתמונה:
מלמעלה: אפללו וסיון בשיינפלד, להקות צעירות, דוכן הגלידה
אורי לופליאנסקי בראש הנקרה, ילדי קליל, אירוע בבית 9