א-לה כפר גיליון אוגוסט 170 | גמילות חסדים

מערך של שירותי חינם או במחיר סמלי לתושבי כפר ורדים והסב

חזרה לחדשות
ומה אתה תתרום לקהילה?


צעצועים, אוכל, בגדים, רהיטים, אבחון, אירוח, הלוואות, טרמפים ועוד. מבחר גדול של מוצרים ושירותים מוצעים ללא תשלום או במחיר סמלי לכל המעוניין. שרה הייל החליטה לאגד את התורמים ואת מי שזקוק לשירותים הללו

אייל כץ

שרה הייל, תושבת הכפר, החליטה "לעשות סדר" ובעיקר להעצים את נושא הנתינה בכפר. הכוונה היא לארגן את כל מי שמעוניין לתת, ולשמש (בהתנדבות, כמובן) כתובת לכל מי שזקוק לשירות זה או אחר. שרה: "בכפר ורדים קיימת יכולת נתינה אדירה ומופלאה, שבאה לידי ביטוי בעיקר בעת מחלה, או מוות, חס וחלילה, ומול אוכלוסייה נזקקת. החלטתי למסד את העניין, ולהכילו גם בחיי היום יום ולכלל האוכלוסייה".


- נניח שאני נזקק, מה אני יכול לקבל?
"אתה לא חייב להיות נזקק, ואין לי כוונה לבדוק מה מצבך בבנק. אתה יכול סתם לאהוב רהיטים ישנים. לשאלתך, כבר היום יש מגוון רחב של שירותים ומוצרים שניתן לקבל: צעצועים, אוכל, בגדים, הכנסת אורחים, ביקור חולים, יעוץ, ליווי, אבחון, אמירת קדיש, קריאת פרקי תהילים, הלוואות, רהיטים, ציוד רפואי, טרמפים, שיעורים פרטיים ועוד. במידת האפשר, אני מצפה שרבים מאלה שייהנו מאחד השירותים, יתנו שירות משלהם למיזם".


אל חלק מהתורמים ניתן לפנות ישירות. אחרים, שאינם מעוניינים בחשיפה, יהיו רשומים אצל שרה ושמם יימסר רק ישירות למי שמעוניין בשירותיהם. שרה מתכוונת להוציא מעת לעת חוברת שתפרט את מגוון השירותים המוצעים בהתארגנות זו, ואולי אף להקים אתר אינטרנט שיפרט את מגוון השירותים שניתן לקבל בהתארגנות, שבינתיים אין לה שם.


- למה לא לקרוא לילד בשמו, גמ"ח כפר ורדים?
"אולי זה רעיון טוב, אבל בכל מקרה צריך להיות ברור שאפשר לתרום וליהנות מהשירותים בלי קשר לאורחות חייך, למוצא או לדת. מבחינתי ההתארגנות פתוחה לכולם. אולי השם 'תעביר את זה הלאה' יהי יותר מוצלח".


מי שמעוניין להצטרף ולתרום, או ליהנות מהשירותים, יכול לפנות לשרה הייל בטלפון 04-9570752, או בדואר אלקטרוני [email protected]

רשימה חלקית של נותני שירותים

שם מלא

טלפון

מוכן לתת

יהודית סלע

9570306

בגדים לכל הגילאים, ביקור חולים

אסתר מלין

9971729

ליווי, תמיכה מאישה לאישה בכול התחומים

אסתר בלוטמן

9972023

תראפיה באומנות במחיר סמלי

אסף בלוטמן

9972023

טרמפ לתפן

שרה הייל

9570752

ליווי לידה, ביקור חולים, הכנסת אורחים

שני הילל

77123770

עזרה ליולדת עם ילדיה הגדולים