א-לה כפר גיליון אוגוסט 170 | דבירה גזית

למען התרבות

חזרה לחדשות

דבירה גזית, מספר 2 בסיעת "למען הכפר", מחליפה את חנן חן שעמד בראשה והתפטר. "אני נכנסת לתפקיד בכל הכוח ועם הרבה רצון", אומרת גזית בראיון ראשון כחברת מועצה

עידוא דגן

לפני כשבוע שיגר חבר המועצה חנן חן מכתב על סיום תפקידו כחבר מועצה וכראש סיעת "למען הכפר", מכתב בו הודיע גם על העברת התפקיד לדבירה גזית. את ההודעה על מינויה קיבלה גזית מחנן דרך האי- מייל, אבל לא זה מה שיהרוס לה את התוכניות 'להחזיר עטרה ליושנה'.
דבירה גזית, מהמתיישבים הראשונים בכפר (1985), בעלת צימרים ופעילה ציבורית, נדבקה בחיידק הציבורי מזמן: "כבר מהקמת היישוב הפעילות עניינה אותי, אבל לא ראיתי את עצמי כאחת מבין מקבלי ההחלטות. חנן פנה אלי מספר פעמים וסירבתי, אולם בסופו של דבר אמרתי לעצמי 'למה לא' והחלטתי להצטרף"

-והנה, יום אחד חנן פונה אליך ומבקש ממך להחליף אותו.

"הוא שלח לי מייל והודיע שהוא מתפטר מהמועצה ושהוא מברך אותי. הוא כתב שהוא בטוח שאפעל למען הכפר ואני מאמינה שלא אכזיב. אני נכנסת לתפקיד בכל הכוח עם הרבה רצון ועם הרבה כוונות טובות".

- מה המשמעות המנהלית של המינוי?

"אני צריכה ללמוד את הנושא מכיוון שרוב התפקידים במועצה כבר אוישו. אני מתכוונת לשמוע מה צריך וכמובן שמטבע הדברים אענה בחיוב אם יהיה מדובר בנושאים שיותר קרובים לליבי, וזה תרבות".

- מה יחסך למתחים סביב השתתפות האופוזיציה בוועדות?

"אני מתייחסת רק לגופו של עניין. אם אני אמצא משהו שמתאים לי ושמתאים לצרכים של התושבים והמועצה, וארצה לעסוק בו, אז אני אהיה שם. אני לא נכנסת בין הניצים ובאה לתרום מזמני ומרצי לטובת הכלל".

- מה כללו תפקידיך בתנועה עד כה?

"שבע שנים הייתי חברה בוועדת תרבות, הייתי ממקימי ימי הספורט היישוביים הראשונים בחג היישוב, וגם הייתי מעורבת אישית בהקמת חטיבת הביניים אמירים".

- לא מזמן דובר על הוספת תקן של רכז תרבות למועצה אבל זה ירד מסדר היום לפי שעה, את מתכוונת לקדם זאת מחדש?

"מתכוונת בהחלט, אפעל להוספת התקן לרכז תרבות כדי שייתן מענה לכל שכבות האוכלוסייה בכפר ואשתדל להחזיר עטרה ליושנה".

- אילו עוד תוכניות מגירה בכוונתך לרענן?

"יש לי רצון אדיר לראות ביישוב אולם אירועים מכובד, מקום לחוגים, אירועים שונים, חגים, מקום להתכנסויות ואני מקווה שבקרוב יהיה לנו אולם ספורט"

בתמונה: דבירה גזית וחנן חן בתקופת הבחירות