א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | יצאה לאכול - לידיה גרינפלד

יצאה לאכול - לידיה גרינפלד

חזרה לורדה ומדורים

היי, צפונה

פרליקה, ביסטרו שף חדש בכרמיאל, מציגה שף שעלה מאילת, סטייק ורד הצלע מעולה, סלמון על פירה ירוק וגם סיפור

מסעדת פרליקה, הממוקמת בגן ירוק במתחם הקאנטרי של כרמיאל, נקראת ביסטרו משום שהיא מציעה ארוחות ברוב שעות היום: מארוחות בוקר ועד ארוחות ערב מפוארות. המסעדה רחבת ידיים והשולחנות מסודרים כך שהם משאירים מקום להרגשת פרטיות. הקירות מקושטים בתמונות מעולם הקולנוע, מרלון ברנדו, אל פצ'ינו וחברים נוספים, ונברשת מפוארת מאירה את האולם.
למנה ראשונה הזמין מאיר שרימפס ים תיכוני ואילו אני הזמנתי חציל על האש. שתי המנות היו יפהפיות וגם טעימות מאוד. אכלתי כבר במסעדות סוגים שונים של מנות חצילים, אבל המנה שהוגשה לי הפעם עלתה על כולם. חציל שלם שהופשט מקליפתו וקושט בטחינה, בסלט פיקנטי ובפירורי גבינת עזים. פשוט מנה נהדרת. גם מנת השרימפס הייתה מצוינת. היא הוגשה במרינדה מעניינת והשרימפס לא שחו בחמאה, כמקובל במסעדות אחרות.
למנה העיקרית מאיר הזמין סטייק ורד הצלע (לדברי המלצרית: "מנת הדגל שלנו") ואני הזמנתי נתח סלמון בגריל על מצע פירה ירוק.
המנות שהגיעו חילצו מאיתנו קריאות התפעלות. הסטייק נח לו על משטח חרסינה כהה עם רוטב בכלי נפרד, שהתגלה כטעים במיוחד. הבשר היה רך ועסיסי והטוגנים שהוגשו יחד עם הבשר היו טובים.
הדג שלי היה טעים מאוד, חרוך בדיוק כמו שצריך והרוטב שהוגש לצידו הוסיף לו עניין. הפירה הירוק היה טעים מאוד, ומסתבר שהצבע מתקבל ממעיכת בצל ירוק בתערובת. המנה הייתה מצוינת ומשביעה.
שתיתי כוס יין קברנה סוביניון של ברקן, שהחזיר את החיך שלי למצב מתאים לטעימת הטעמים הבאים, בזה אחר זה. מאיר הזמין יין מרלו.
מסתבר שביסטרו פרליקה מחזיק בעיקר יינות ברקן. הוא גם מחזיק בעשרה סוגי בירה. עם התרחבות הביקוש מקווה שלומי נחום, השף והבעלים, להרחיב גם את היצע היין. הקפה המוגש בפרליקה הוא קפה איטלקי איכותי.
שלומי נחום למד בישול בביה"ס למלונאות תדמור וגם ב-CIA, מכון המזון של אמריקה, בקליפורניה. הוא עבד כמה שנים במלון רויאל-ביצ' באילת וכן ניהל שם כמה מסעדות, שהבולטת ביניהן הייתה המסעדה האיטלקית הידועה לה קוצ'ינה. אחרי תשע שנים באילת, החליט שלומי שהוא מצפין ומקים, יחד עם עוד שותף, ביסטרו שייקרא על שם אמו, פרלה. זה הסיפור שמאחורי הדלפק, בקיצור נמרץ.
ועוד לא דיברנו על מבחר המנות האחרונות שהגיעו לשולחננו: היה שם גנש שוקולד על מצע תפוז חתוך, גלידת וניל הטובלת ברוטב פירות יער, סיגרים ממולאים שוקולד ואגוזים ושיא השיאים, פרפה חלבה עם שכבת פירות יער ואגס מקורמל. כל המנות היו אסתטיות וטעימות מאוד.
השירות היה קשוב וטוב.
ביסטרו פרליקה פתוח להזמנות בערב שבת וגם בשבת בצהריים, כדאי להזמין מראש. באמצע השבוע יש עסקית, וגם ארוחות בוקר מוקפדות. 04-9884879.


בתמונה: פרליקה. לכבודה של אמא פרלה