א-לה כפר גיליון ספטמבר 171 | טור אישי - פרי שחף

טור אישי - פרי שחף

 חזרה לורדה ומדורים

את מכפישה אותי

האם שקל שלי שווה פחות משקל שלך? פרי שחף משיב למאמרה של לידיה גרינפלד "זוהי הכרזת מלחמה" מגיליון 170


גברת גרינפלד היקרה,
את יקרה כי את עולה לי בתהיות רבות. פשוט איני מצליח להבין איך את שונאת אותי כל כך מבלי שאת אפילו מכירה אותי. אבל אמר מישהו חכם "אין דבר זול יותר משנאת חינם", ואני אומר לך שלא כל דבר הניתן בחינם כדאי לקחת כי "שונא מתנות יחיה".
על כל פנים לא הייתי מגיב למאמרך מגיליון יולי בעיתון א-לה כפר ("זוהי הכרזת מלחמה", גילון 169) אם לא הייתי מבחין בעין בלתי מזוינת כמה היא מלאה שיטנה ורוע וכמה דברים לא מדויקים ומלאי ניגודים.
הכיצד יתכן ששקל שלך שווה יותר משקל שלי? למרות שאת משתייכת לרוב (שלדעתי הוא מדומה) ואני משתייך למיעוט.
מדוע לדעתך אין למועצה מבנים ציבוריים שהחילונים משתמשים בהם כל השנה ואנחנו בכלל לא? לדוגמה: בית ספר, גני ילדים ועוד.
מאיפה שאבת את הנתון המוטעה שהחזקת מקווה עולה כרבע מיליון שקלים בשנה? (למרות שהיה תורם שהסכים לבנות ולתחזק את המקווה בחמש השנים הראשונות).
מה שאת עושה במאמרך הוא הכפשת שמם של תושבים יקרים, המשלמים ארנונה כמוך ומקיימים את החוק וכל פשעם הוא שהם דתיים. עצם אמונתך בכך שצריך לנקות את כפר ורדים מהטפילים הללו מצהירה כאלף עדים שהינך אישה מאמינה.
ואפילו אם נרצה, כל הדתיים בכפר, לתת לך מתנת יום הולדת ולעזוב את הכפר, איזו קבוצה תהיה המתנה הבאה שתבקשי? שחורים? אתיופים? רוסים? הומוסקסואלים? או סתם לא נחמדים? איפה זה נעצר אצלך?
אני מבין שאת "חרדה" לגורל הכפר, אבל גם אני "חרד" ואפילו מאוד. אני בפעם הראשונה בחיי (למרות היותי צבר) חש את הפחד שחשו אחינו בתקופות אפלות יותר בעבר הלא רחוק.
דעי לך , לא כל אדם הלובש שחורים הוא חרדי ולא כל "שדה ירוק" הוא גן עדן.
כדאי שנתעשת כולנו - ואני מדבר עתה כתושב ולא כדתי: אין לי כל עניין לשנות את אורח חייך ומנהגייך. מבחינתי המשיכי לחיות את חייך מבלי שאכפה עלייך את אמונתי, אך אנא, אל תכפי עליי את חוסר אמונתך, ועוד בשם הדמוקרטיה.
בפנייתי אלייך, אני פונה לכל תושבי הכפר ומבקש מכם מעט סובלנות כלפי השונים (אגב, הייתי עושה זאת גם אם הייתי חילוני). הדמוקרטיה נבחנת ביכולתה לשרת את המיעוט, שכן הרוב אינו זקוק לדמוקרטיה.
ושתהיה שנה טובה.

בתמונה: בית ספר קשת. דוגמה למבנה ציבור שמשמש רק את החילונים