א-לה כפר גליון אוקטובר 172 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

אושרה בן זקן, מלכת זואי ספא בשבילכם, השתתפה באירוע "מלכת הגלבוע", שזה כמו מלכת המדבר רק קצת פחות. מדובר במסע ג'יפים תחרותי של 500 נשים להעצמה נשית (ורדה היא אישה ולצערה גם עצומה, זה אומר שהיא לא זקוקה להעצמה נשית?) ודו קיום. ואיך היה? אושרה מסכמת: "קרעתי להן את הצורה והראיתי לכולן אין מנווטים ואיך קורעים את השטח". ומי זכה? אה, סתם מישהי אחרת.

ואילו הבעל, לירן בן זקן, הלך לאירוע של העצמה גברית, או ליתר דיוק לטורניר טקסס הולדן (סוג של פוקר, רק של גברים) שהתקיים על אוניית הטיולים "מג'יק וואן". הפרינצים הוא כזה: משלמים איזה אלפייה ומשהו (בשקלים, תרגיעו) ומרגע שיוצאים מהמים הטריטוריאליים ובמשך שלושה ימי הפלגה משחקים מול עוד 600 אנשים. המקום הראשון לקח הביתה 120 אלף שקלים, חבר של לירן זכה במקום הרביעי וחזר עם 30 אלף שקלים, וכל הראשונים מהמקום החמישי עד ה-85 קיבלו בחזרה את כל הכסף ששילמו. לירן שלנו סיים במקום ה-91, שזה בהחלט יפה, רק משאיר את הכסף אצל המארגנים.

ולפרק המסעדות. במסעדת אסתושה במושב לימן קיבלו באמצע חול המועד טלפון סטנדרטי, כשמישהו מהצד השני של הקו מזמין שולחן לשלושה, וגם אומר שמדובר באישיות חשובה. בשעה היעודה התייצבו במסעדה ביבי ושרה והבן הצעיר, התיישבו בסוכה, דילגו על פירות הים והקפידו להזמין אוכל כשר. אם אתם מתעניינים, הארוחה הייתה אחרי ראש הנקרה ובית לוחמי הגטאות ובסיומה נסעה המשפחה לגן הבהאי בעכו.

במסעדת הדרל'ה שבאגם מונפורט לא אירחו את ראש הממשלה, אבל קיבלו שניים במכה: השר לשעבר שאול מופז ויו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. השניים הלכו על הארד-קור, כלומר הזמינו את הסטייקים כשמופז עושה את זה עם פילה בקר ובוחבוט עם אנטריקוט צרוב בגריל .זה נגמר, כמובן, בצילום אחוקי עם השף סיון אמסלם.

ואילו במסעדת שיינפלד בכפר ורדים היה מצעד של טיפה פחות מפורסמים, אבל מיליונרים מה זה כבדים. ראשון הגיע המיליונר החרדי שולם פישר, בעל האחזקות באיקאה ובעלים ויו"ר של רשת שופרסל ועוד מפעלים. בערך שבוע אחריו נחת במסעדה מנכ"ל הג'ויינט העולמי, ארנון מנטבר, שיחד עם עוד כ-20 משתתפים סעדו את ליבם וסיימו בפרגון לאוכל וצילום משותף עם הבעל-בית, נתי שיננפלד.

בחי-פארק שבקרית מוצקין הגיעו זוג קופי אורנג אוטן, שבאו כדי להישאר. בגלל שאתם סקרנים, הנה כמה פרטים: הם הגיעו מגן החיות במדריד, תום כבר בן 21 ורון בן 18, ושניהם מתנשאים לגובה של 185 ס"מ ושוקלים כ-90 ק"ג. במסגרת ההכנות לבואם הוכנו חדי מנוחה, חדרי אירוח, חדר טיפולים וחצר העשרה לקופים במתחם מיוחד בן שני דונם, שלא יהיה צפוף.

באבירים היה בחול המועד פסטיבל יין וגבינות, עם פרינציפ פשוט: צימרים מהיישוב מארחים יקבים ומחלבות, והמוני בית ישראל משלמים בכניסה ונהנים מטעימות ולגימות חינם ואינשאללה גם קונים איזה בקבוק או חריץ הביתה. בין לבין היו להקות נוער שהנעימו, בית קפה וכאלה, וכמובן גם ביקורים של אח"מים כמו שר החקלאות שלום שמחון, ראש מועצת מעלה יוסף אבי קרמפה ומנכ"ל מועצת הגפן צחי דותן.

רז קידר, מפסל בירקות ופירות, הגיע במהלך סוכות למוזיאון הפתוח בתפן, והראה להורים ולידים מה הוא יודע. הוא גם אמר כי הכוונה אינה רק לחנך לאסתטיקה של מזון, אלא גם לגרום לילדים צריכה גדולה יותר של ירקות ופירות בריאים. ורדה מפרגנת, אבל שולחת אזהרה לנכדים: סלט קצוץ דק דק, זה המקסימום. רוצים תפוז סיני על שיפוד או מלפפון בצורת פרח? תעשו לבד.

בכל שנה בחופשות סוכות ופסח יוצאים תלמידי החוג לאומנויות לחימה של רמי אבירם לסדנאות אימון מיוחדות בטבע, כולל לינה. הגשם השנה לא הפריע לחבר'ה, ואם אתם ממש מתעניינים אז קבוצת "היסודי המתקדם" למדה במסגרת הפעילות את יסודות הסייף היפני. סייף, כן? לא סושי.

מזל טוב למעיין דבורניק, תלמידת מגמת האומנות באורט מעלות. מעיין זכתה במקום הראשון בתחרות לעיצוב כרזה ארצית לכבוד 60 שנה לרשת אורט. חברתה למגמה, נועה רוזנטל, זכתה במקום השלישי. ורדה מפרגנת גם לעלמות המוכשרות וגם לרשת החינוכית, אבל חשד קל התגנב לליבה: שמא גם הרשת המכובדת קצת מזייפת בדיווחיה על גילה? סליחה, את נראית הרבה יותר.

ומזל טוב גם לד"ר אברום רותם, שהשיק באירוע חגיגי בספרייה את ספרו החדש "דמעות של שיש".

ואיחולי החלמה מהירה לראש המועצה, שהשתתף ביום שלישי בוועידת הגליל, וחזר הבייתה חולה ועל הפנים, עד כדי כך שאפילו את הטור הקבוע שלו לא הצליח להעביר. ורדה לא תטריד את קוראיה בתיאורים פלסטים, אבל יש מצב שזה קשור למשהו שהוא אכל.

ובמסגרת הפינה הקבועה שמתחלפת בכל מדור, נלך הפעם על קמפיין החודש. ורדה נתקלה בקמפיין לויתור על התנ"ך, כשהפורמט הוא ציטוט משתנה וסלוגן קבוע. הנה שלושה ציטוטים לדוגמה: "קח את בנך יחידך אשר אהבת, ותקפיץ אותו לחוג ג'ודו במתנ"ס"; "של נעליך מעל רגליך, הרגע שטפתי כאן"; "זכור את יום השבת, אנחנו מוזמנים לאמר שלי". והסלוגן הקבוע? מתבקש: אלוהים אחד כבר יש לך בבית. ותר על התנ"ך.

ובלי קשר, לא נוותר על:

שבת שלום


בתמונות:

אושרה בן זקן (הכי משמאל) וחברות

סיון אמסלם עם בוחבוט ומופז

נתי שיינפלד עם ארנון מנטבר

האורנג-אוטן תום. סטיילינג: ורדה

פסטיבל היין באבירים

הלוחמים של רמי אבירם

הירקות המפוסלים של רז קידר

הכרזה של מעיין דבורניק