גיליון א-לה כפר נובמבר 173 | הוסרה האנטנה ברחוב לוטם

הוסרה האנטנה ברחוב לוטם

בחזרה לחדשות 

לפני כשבועיים הוסרה האנטנה הסלולארית של חברת פרטנר, שהותקנה על גג הבית ברחוב לוטם 8. האנטנה שידרה במשך למעלה משנתיים במרחק 6 מטרים מחדרי השינה של תושבים שגרו בשכנות לבית. הסרת האנטנה היא תוצאה של מחאה אזרחית ללא עזרת החוק הישראלי שלא מגן על התושב בנושא זה.

את מאבק התושבים המונה את המשפחות טליסמן ומנגוני ותושבים נוספים, גיבה ראש המועצה סיון יחיאלי. אך בשעה שהתושבים חוגגים את ניצחונם הקטן על תאגידי הענק, יחיאלי מזהיר משאננות, ומבחינתו המאבק לא תם: "לפי החוקים החדשים, חברת פרטנר וחברות אחרות יכולות להקים אנטנה בשטחים לא בנויים ברחבי שטחי המועצה איפה שהם רוצים. אנחנו הגענו איתם להסכמות לקבל החלטות לגבי מיקומי אנטנות בשיתוף התושבים, ואני מאוד חושש שלא יהיה לנו בהמשך את אותה מעורבות תושבים".

- אבל יש גרעין נאמן שמגיע להפגין ולמחות בקביעות.

"הגרעין שמגיע להפגין זה אותו גרעין של תושבים שליד הבית שלהם יש אנטנה. שאר התושבים לא מוכנים לצאת ולמחות, עד שזה מגיע לבית שלהם.

"אני חושש שחברות הסלולר יבינו בעתיד שאין התנגדויות של תושבים ויממשו את זכותן החוקית להציב אנטנות ללא תאום עם המועצה. מדובר במתקן גישה המהווה תשתית לאנטנה, ואת זה הם יכולים לשים בכל מקום".

עמדת המועצה היא שאם אכן יש צורך באנטנה סלולארית בכפר ורדים, היא תהיה במקום מאושר, בפיקוח ובבקרת המועצה.

בתמונה: ציוד מתקן הגישה מפונה מהבית בלוטם 8.