גיליון א-לה כפר נובמבר 173 | בי"ס קשת: 110 חלו בשפעת

בי"ס קשת: 110 חלו בשפעת

 חזרה לחדשות

בבית ספר קשת בכפר ורדים נרשמה עלייה חדה במספר התלמידים שחלו בשפעת, רגילה וחזירים. בסוף אוקטובר עמד מספר החולים על 110 מתוך 600 תלמידי בית הספר. מיעוטם של החולים נדבקו בשפעת החזירים, ובהמשך אותו שבוע כבר ירדו המספרים ל-70 ואף ל60.

לאחר סגירת בית ספר אוסישקין בתל אביב מחשש להתפשטות שפעת החזירים, הוראות משרד החינוך הוחמרו והתחדש הלחץ בהודעות חוזר מנכ"ל. כזכור, ועד ההורים של אוסישקין סגר את בית הספר כאשר 120 תלמידים חלו בשפעת, ולבסוף התברר שרק שניים מהם והמנהלת חלו בשפעת החזירים. מנהלת בית ספר קשת ענת רסקין: "ירדו הנחיות שכדי לחזור ללימודים יש להביא אישור רופא ונדרש ש-50 אחוז מהצוות והתלמידים יהיו חולים במחלה כדי לסגור את המוסד. כל ילד עם חום מרחיקים הביתה, מושם דגש על שטיפת ידיים, מקפידים לפתוח חלונות ולהוציא את כולם החוצה בהפסקות. אנחנו מבקשים מההורים למצות את ההבראה בבית אך רבים עוד מתווכחים איתנו ואומרים 'אין לו כלום' וממהרים להחזיר את הילדים לבית הספר.

"ביחס לשנים קודמות מדובר בסדרי גודל שטרם ידענו בתקופה הזאת, אך השנה דווקא צוות המורות מפגין מספר העדרויות נמוך יחסית. ועדיין בכל שבוע ישנן לפחות שתי מורות מחליפות".

בחלק מהכיתות הגיע מספר החולים ל-11, כלומר כשליש מתלמידי הכיתה חולים.

בחטיבת אמירים לא נרשמה תחלואה חריגה באופן משמעותי.

עידוא דגן