גיליון א-לה כפר נובמבר 173 | אמנסטי

נוער אמנסטי

 חזרה לחדשות

ארגון המתנדבים העולמי הפועל למען זכויות אדם מקים קבוצת נוער. עמית שילה מכפר ורדים מסבירה קצת וקוראת להצטרף

בני ובנות נוער יקרים,

האם לאחרונה הזדעזעתם ממראות קשים בחדשות, מסיפורים לא נעימים על ניצול ודיכוי, חשתם בעקצוצים בקצות האצבעות הקוראים לכם לפעול ולא ידעתם מה לעשות?

וגם אם אתם פשוט רוצים לעשות משהו טוב עם הזמן שלכם, לתרום לעולם ולקבל המון בחזרה, אני חושבת שכדאי לכם לקרוא על הפעילות החדשה שתתחיל להתקיים בכפר ורדים – הפעילות של נוער אמנסטי.

קצת רקע: אמנסטי אינטרנשיונל הוא ארגון המתנדבים הבינלאומי הגדול בעולם, הפועל למניעת הפרות חמורות וקשות של זכויות אדם. מטרת הארגון היא קידום ההכרזה האוניברסאלית של האו"ם בדבר זכויות האדם משנת 1948, שהתקבלה בעקבות מלחמת העולם השנייה ולקחי השואה. הארגון מונה כיום כ-2.5 מליון חברים הפועלים ב-150 מדינות בכל העולם מרצון טוב ובריא לשפר את פני המציאות ולתת, לאלו שזקוקים לכך, הזדמנות לממש את כל זכויותיהם. אמנסטי הוא ארגון א-פוליטי ובלתי תלוי בממשלות, באידיאולוגיות או באינטרסים כלליים.

ב-1977 זכה אמנסטי אינטרנשיונל בפרס נובל על פעילותו.

בסניף הישראלי של אמנסטי קיימת מחלקת חינוך ונוער, וכאן אתם ואני נכנסים לתמונה. המחלקה מכשירה נערים ונערות לרכז קבוצות של נוער אמנסטי בכל הארץ, שתלמדנה ותפעלנה בנושא זכויות האדם.

קבוצת הנערים והנערות תיפגש, תחקור ותפעל בנושאים הרבים הקשורים בזכויות אדם. ההצטרפות לקבוצה כרוכה בהתחברות לרשת פעילים ופעילות מכל הארץ, חוויית סמינרים וימי פעילות מרתקים ובתחושת עשייה בריאה ואמיתית.

אני מזמינה אתכם, בני ובנות נוער שרוחם עוד בוערת בהם, להצטרף אליי לשנה כייפית, מעניינת ומלאת עשייה.

וקצת עליי. אני עמית, בת 15, לומדת בתפן וחיה בכפר ורדים מאז הולדתי.

הפגישה הראשונה תתקיים ב-16/11, יום ב' בשעה 18:00 בבית תומר.

לפרטים ובירורים אפשר להתקשר אליי, 0547-688052 או לפנות אליי במייל: [email protected].

להתראות,

עמית

בתמונה: עמית שילה. לעשות משהו טוב עם הזמן שלכם

צילום: אייל כץ