גיליון א-לה כפר דצמבר 174 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

למייל של ורדה התגלגל פוסטר נאה עם תמונות של ציפרים מטעם "המרכז לטיפוח ציפורי הבר בחצר". מה הניוז פה? ראשית, שיש אגודה כזו. שנית, שבחצר של ורדה יש ציפרים. ולשישית, שאת הפרוש המצוי צילם ידיד המדור, בן עמי מוסק שלנו.

במסעדת אסתושה שבמושב לימן אירחו את הכדורגלן שמעון גרשון, אישתו מלי לוי והילדים. משפחת גרשון המורחבת אכלה ארוחת שבת, ערכה קידוש כהלכתו כולל יין (בוטיק, נו, לא פטישים כמו אצל ורדה) וכשבחרו מהתפריט התעלמה בנונשלנט מכל מה שקשור בפירות ים. ויש תמונה.

ציפי לבני ביקרה בכפר עם פמליה של עוד שבעה אנשים. כל הכבודה ירדה לשתות קפה ב"קפה אחר", אבל איכשהו התפשל להם עם העניין של הפוטו-אופ. אז אין תמונה מהשטח, רק סתם ארכיון.

ורדה מאחלת מזל טוב חגיגי למסעדת המרפסת בכרמיאל, שחוגגת עשור במבצע בירה מהחבית: שתה אחת וקבל עוד אחת.

נכון יש בכיכר מספר 1 חנוכייה חדשה? אז שתדעו: בנה אותה אבי רייך שלנו, ונורא מבקשים להדגיש שזו לא חנוכייה של חב"ד. והזכוכית שבחנוכייה? הוכנה במפעל של דני קלדרון, גם הוא תושב הכפר וגם הוא לא קשור לחב"ד.

ונכון שביום שישי יש מרוץ לפידים ומיד אחר כך הדלקת נר ממש ליד אותה חנוכייה? אז גם זה לא של חב"ד, ובסיעת אופק מאוד גאים לספר שזו יוזמה שלהם.

ונכון שבמוצאי שבת יש בבית הכנסת מסיבת חנוכה? אז ממש במסגרת הזאת מי שידליק את הנר יהיה ראש המועצה סיון יחיאלי, ומי שיברך יהיה רב הקהילה שלמה גולדפרב. וורדה שואלת: האמנם אחרית הימים? ומי יודע, אולי גם עמיחי מרינובסקי יגיע?

אפרופו מרינובסקי, ורדה שוב קיבלה מייל מ"התושב המודאג" (זוכרים?) שמפנה אותנו לכל מיני דברים באתר שלנו, כמו תנועת נוער שהוא מקים בכפר, עם ציטוטים נבחרים כמו "תן כתף למפעלי בית חב"ד כפר ורדים, וראה כיצד חזון הופך למציאות. אנו מודים לך על רצונך להיות שותף בפעילות הפצת האור בכפר ורדים". התושב המודאג מאוד מודאג מעניין הפצת האור בכפר. ורדה גם מודאגת, אבל בינתיים נראה לה שהאור הוא בקושי איזה פנס קקמייקה ולא מי יודע מה 50 טון פנסים. או שמא היא לא רואה טוב?

בחנוכה יתקיים במעלות פסטיבל הסרטים הדוקומנטארי "דוקאביב-גליל" (תלכו, 15 שקלים כרטיס ויש מצב שיהיה טוב). אז לכבוד הפרומו הפך סמנכ"ל עיריית מעלות תרשיחא, סילס ליבלייה, לכוכב קולנוע לכמה דקות. במאי הסרטים הדוקומנטאריים מיכה ליבנה צילם את הסמנכ"ל במסעדת "בלה מיה" על כמה כוסות בירה, מה שמאוד ריגש את סילס שנזכר איך בילדותו התפלח לקולנוע היחיד במעלות בזכות רוחב ליבו של המפעיל המיתולוגי, מאיר יפרח. זיכרון מקורי מישהו?

ואם כבר קולנוע, אז השכב"ג (זה שכבה בוגרת) של הצופים עשו ערב סרטים באיזה יום שישי, וראו את הסרט העדכני "שיער". מילא הרטרו לשנות ה-70, כדי להדר מצווה הם ראו את הסרט בשחור לבן. זה כמובן בגלל איזו בעיה עם המקרן, הסרט המקורי צבעוני להפליא, אבל גם יצא מעניין וגם לא הפריע לכמה שמכירים בעל פה לרקוד ולפזז יחד עם השחקנים.

ואפרופו הצופים: לשבט עפר יש מרכזת בוגרת חדשה, ליאת הופמן. היא בוגרת השבט, ויש לה גם שתי אחיות בשכב"ג.

בבלון הכדורסל היה משחק נוער חשוב בין כפר ורדים לנהריה. כפר ורדים ניצחו, אבל לא זה מה שמעניין כרגע. הסיפור הגדול היה שיטת העידוד של אוהדי כפר ורדים: גלילים של נייר טואלט. מילא שהשחקנים של שתי הקבוצות הפכו לרגע לעובדי ניקיון, חברים מביני ספורט של ורדה עדכנו אותה שבעולם החיצון הטכניקה הזו נראתה לאחרונה לפני 30 שנה. היום זה קונפטי, צעיפים, דגלונים ונפצים.

ואפרופו ספורט, הבה נקפוץ לאמריקה. איתן אלמגור, שגדל בכפר ורדים, היה קפטן נבחרת הוקי גלגיליות של הכפר (פעם זה היה ענף מאוד מפותח בכפר) וגם שיחק כאן כדורמים, לומד עכשיו קולנוע בקולג' שנמצא בסנטה מוניקה, קליפורניה. הוא משחק שם בנבחרת הכדורמים, קם כל בוקר ב-6:00 כדי לשחות שני קילומטר, ובסוף העונה נבחר לשחקן המצטיין של הקולג'. כבוד.

ועדיין בספורט. סיון יחיאלי חזר לרוץ אחרי הפסקה ארוכה. הוא כבר הוריד שלושה קילו ממה שהעלה מאז שנבחר, ומתאמן במרץ לקראת חצי מרתון שיתקיים בעין גדי בעוד כמה חודשים.

ואילו ראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט, נצפה בשבת במרקט זול הווארי, עומד בתור כאחד האדם וקונה מלא לחמים מהמאפייה, בגטים וכאלה. וורדה תוהה: היו לו אורחים, או שגם הוא עובד על המשקל, רק בכיוון ההפוך?

במוזיאון הפתוח בתפן ממשיכים לארח כל מיני. בחודש האחרון היו שם 38 סוכני תיירות שבאו מהדרום, וגם משלחת של האיחוד האירופאי המונה אנשי אקדמיה מתחומי התעשייה.

ובפינתנו הקבועה המתחלפת, יש לנו הפעם ציטוט החודש. ורדה שמעה אותו ברדיו מחנון יובל, שייחס אותו לישראל גוריון: "אני מאוד סלקטיבי בנשים. אני יוצא רק עם כאלה שמוכנות לצאת איתי".

שבת שלום.