א-לה כפר 175 | חבר מועדון? קבל ז'יטון

חבר מועדון? קבל ז'יטון

 חזרה לחדשות 

בכרמיאל פועל מועדון חברים המשחקים בצורה מאורגנת טקסס הולדם. יש 150 חברים, שולחנות פוקר מקצועיים, דילר, ז'יטונים, מתח ותחרותיות. וכסף? חס וחלילה

עידוא דגן

כן, אנחנו מדברים על פוקר. תכירו את מנהל אחד ממועדוני החברים היחידים בישראל של "טקסס הולדם", גרמן פיינבוך מכרמיאל. הוא רק בן 22 וכבר יש לו השקפה מנומקת על החיים ועל המשחק. במועדון שהקים חברים יותר מ-150 חברים, ביניהם עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע וסטודנטים, גברים ונשים (האמת, בעיקר גברים, המשוועים להצטרפותן של קלפניות קשוחות). המועדון פועל אחת לשבוע בלובי מלון "כוכב הגליל" בכרמיאל, והמשחק מתקיים לשם תחרות בלבד. כסף ממש לא מעורב בעניין.

"המשחק דומה מאוד למה שקורה לך בחיים", מפתח גרמן את הפילוסופיה שמאחורי אהבתו למשחק. "כל רגע בחיים אנחנו נדרשים לבצע החלטות. אפשר לבצע החלטה שתתברר כנכונה, ואפשר גם לטעות. כל החלטה שנבצע במשחק מושפעת ממספר גורמים, שדומים למה שקורה בחיים. האם אתה יודע להעריך נכון את החברים שלך, את היריבים שלך? האם אתה יודע באיזה מצבים אתה עומד ומהי העמדה שאתה הולך לנקוט בכל מצב נתון? מה התועלת, הרווח וההפסד של כל צעד שתיקח? נאמר שאתה מתלבט אם להציע נישואים לחברה שלך. יש שתי אפשרויות: או שהיא תגיד לך כן, או שלא. איך תוכל להוציא את התשובה הנכונה שתביא לך את התועלת המירבית, כלומר שתגיד כן? בזכות הדרך שאתה עושה איתה. ככל שתנהל את המצב מולה באופן נכון ויעיל יותר, כך תגבר הסבירות שהיא תיעתר".

כשהגעתי למלון "כוכב הגליל" כבר היו סביב השולחנות 70 שחקנים, אולי אפילו 80. כולם היו שקועים ומרוכזים מאוד במשחק, אבל האווירה נינוחה וכוללת הרבה צחוקים.

"הטקסס הולדם התחיל להיכנס לארץ במלחמת לבנון השנייה", פורס גרמן את ההיסטוריה הישראלית של המשחק האמריקני הוותיק. "אנחנו היינו החלוצים. אז לא היה פייסבוק, ובכלל לדעתי פורמט המשחק בפייסבוק גורם לאנשים לשחק באסטרטגיה לא נכונה, ובכלל ללמוד את המשחק בצורה לא נכונה".

- בארצות הברית מתקיימים טורנירים ואליפויות עולם על הרבה מאוד כסף. משדרים את זה בטלוויזיה, כולל בערוצים בישראל.

"האוכלוסייה בארץ שונה מאוד מזו של אמריקה. טקסס הולדם הוא לא משחק של אגו. צריך להיות סבלניים. חייבים ללמוד את הסביבה והסיטואציות ולפעול בהתאם. בארץ יש סטיגמה נחרצת, כאילו מדובר בהימורים. אבל זה סטריאוטיפ. אני יכול להכיר לך כאן אנשים שאחרי הפסד יודעים לקום ולהתחבק ולפרגן לאחרים. אז תגיד איזה ספורט יותר מתורבת, טקסס הולדם או כדורגל?".

- מה אתה ממליץ למי שמעוניין ללמוד את המשחק?

"כל שחקן שרוצה להצטרף למועדון צריך להיות חבר מועדון. טקסס הולדם הוא משחק פשוט מאוד ולומדים את הכללים ממש במהירות. לכל שולחן יש מנהל משחק, הדילר, שגם מדריך את השחקנים. כל אחד צובר נקודות כל החודש ובסופו אנחנו מסכמים את הנקודות שנצברו ואפשר אפילו לזכות בפרסים סמליים כמו ציוד למשחק או מזוודה".

המועדון קיים כבר שלוש שנים ופועל באישור המשטרה ותחת ייעוץ משפטי. ימי המפגש הם רביעי ב-20:00. אלכס, הבעלים של מלון "כוכב הגליל" מרוצה מהפעילות שמתנהלת במלון: "בהתחלה קיימנו מספר טורנירים, יצאנו להפסקה, וכעת אנחנו מתחילים מחדש. ישנם כבר 150 חברי מועדון, חלקם אנשים ששיחקו באינטרנט ושמחו על האפשרות לשחק עם יריבים אמיתיים. לא מדובר בהימורים, ואין חשש לאבד פתאום אלפי שקלים. הכל מתנהל בנקודות. לא מעשנים במשחק, ואין צעקות. אנשים באים ליהנות".

דמי השתתפות למפגש הם 30 שקלים, ויש גם דמי חבר במועדון. הנייד של גרמן פיינבוך: 052-6861988.

בתמונה: מועדון הטקסס הולדם בכרמיאל. לא מעשנים ואין צעקות

צילום: אביב שרון