א-לה כפר 175 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

אז הנה כפר ורדים מאוזכר בהקשר חיובי בעיתון הארץ, כיישוב בטוח שמספר התיקים הפליליים שנפתחים בו נגד קטינים מאוד קטן. אבל הקונטרה באה עם עמוס מכפר ורדים, שכיכב ב"ארץ נהדרת" עם מעיל דובון והקישוא הכי גדול בעולם, ובסוף כיסח לכתב את הצורה. שמישהו יעדכן את כותבי ארץ נהדרת: דבר כזה לעולם לא יכול לקרות אצלנו בכפר! מי כאן מגדל קישואים?

מי שפוגש בימים האחרונים את הצלם אבי הירשפילד, בטח תוהה מה יש לו נגד הספר. אז זהו, שכלום. האיש לומד עיצוב והחליט שעד סוף הלימודים הוא לא מסתפר. יצא הומאז' נחמד לסיקסטיז.

בחנוכה התקיים במעלות פסטיבל "דוקאביב", סוג של מותג תל אביב שעלה צפונה ביוזמה של עיריית מעלות והתאגיד לפיתוח הגליל המערבי. באו לברך בפתיחה: השר לפיתוח אזורי סילבן שלום, השר אבישי ברוורמן וסגן שר הביטחון מתן וילנאי, שלמה בוחבוט, אריק מויאל, וגם יו"ר מועצת הקולנוע, הח"כ לשעבר מיכה חריש. סיון יחיאלי תפס דיבור צפוף עם מיכה חריש, ואם ורדה שמעה טוב הם דיברו על איזה מיזם דוקומנטרי או משהו כזה.

 

סיון יחיאלי ומיכה חריש צילום: עידוא דגן

ולפינתנו המרתקת "מפורסמים אוכלים במסעדות ומצטלמים, היחצ"ן שולח למדור וורדה מפרסמת כי ככה זה עובד במדורי רכילות". אז באסתושה שבמושב לימן סעדו לאחרונה שלום שמחון עם המשפחה וגם הסופרת גלי צבי וייס. היא, למקרה שלא שמעתם, כתבה את הספר "שושן צחור", והוא, למקרה שתהיתם, לא כתב את הספר שושן צחור, אבל מכהן כשר החקלאות.

ובמסעדת הדרל'ה התארחה לוסי דובינצ'יק עם בן זוגה, והצטלמה עם השף סיון אמסלם. וכמה ימים אחרי היה שם השחקן לביא זיטנר. רגע, לא יכלו להביא אותם לפסטיבל הקולנוע?

ובמסעדת אידל'ה בנהריה הלכו על מותג עולמי, עם זמרת הלדינו הבינלאומית יסמין לוי, שסעדה שם עם בן הזוג לפני קונצרט בו השתתפה. במקרה של אידל'ה יש טוויסט בעלילה, שכן יש להם סלב ביתי – השף שי שמואלי, פיינליסט "קרב סכינים", שיצא להגיד שלום ולצ'פר במתנה, בקבוק יין.


יסמין לוי באידל'ה צילום: IMG artists.     לוסי דובינצ'יק עם סיון אמסלם בהדרל'ה

   

לחנויות במרכז המסחרי יש קצב משלהן. ממש לא משנה שעכשיו חורף ומחשיך מוקדם, הם על השלפשטונדה לא יוותרו. אז מילא שמשתיים סגור, אבל לחזור בארבע וחצי כשבחמש כבר חושך? זה משאיר לורדה ושכמותה חלון הזדמנויות של רבע שעה, לפני שנהיה קפוא לגמרי וחשוך ולא נעים.

ורדה איתרה בג'אנק מייל הודעה ששווה התייחסות: בחורה שמציעה לגבר המאוהב לנסח עבורו מכתבי אהבה לזו שאת ליבה הוא מעוניין לכבוש. ורדה לא החליטה עדיין אם להעריך את היוזמה ולהצדיע ליוזמה הרומנטית, או לספוק כפיים באנחה כבדה על מותן של הרומנטיקה והכנות. אז היא מביאה ציטוט מדויק מדבריה של נותנת השירות, בחורה בשם שחר הדר.

וכה כותבת הדר: "בכל יום אני מקבלת עמודים רומנטיים להפליא שניסוחם מבולבל. גבר הרוצה להחמיא ישתמש באותן שלוש או חמש קלישאות, לא משום שזהו עולם התוכן שלו אלא מפני שלא למד אחרת. דווקא בעידן בו החיזור הפך מיומנות נרכשת, אני מנסה להשיב את הכוח לרכות ולתשוקה". הזדעזתם? חבל. השתכנעתם? חפשו באינטרנט "טקסטורה מכתבי אהבה".

במשרד היח"צ של אופיר שפיגל סגרו את 2009 בסרטון תדמית שעלה ליו-טיוב. סביר. התמונה ששלחו דווקא חביבה.

במוזיאון הפתוח בתפן נפתחה תערוכת שטיחי קיר של נועה אשכול המנוחה, בתו של לוי אשכול. את התערוכה פתח סטף ורטהיימר, ובין אלף האנשים שהגיעו היו גם בייגה שוחט עם רעייתו תמה, שהיא אחותה של נועה אשכול, דב גוסטמן, דינה רקנטי, עירית שטראוס, איתן הבר, עמוס חץ, בני הנדל, אספני האמנות בנו כלב מיקי ברנשטיין, יעל דיין, חיים טופול, בארי סחרוב ועוד. בקיצור, חבר'ה שיכולים להרשות לעצמם איזה שטיחון.

 

בארי סחרוב בפתיחה של נועה אשכול. צילום: עופר בלנק.              אופיר שפיגל והצוות

באותו מוזיאון פתוח, במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית, היה יום עיון על הייקים בחינוך תחת הכותרת "ערכים אחרי 70 שנה". גם כאן התייצב סטף לאירוע הפתיחה, וגלריית המכובדים כללה את ראובן מרחב שמשמש כיו"ר נשיאות ארגון יוצאי מרכז אירופה, אוצרת המוזיאונים הפתוחים רותי אופק, ומרצים מכובדים בדמותם של פרופ' יובל דרור מאוניברסיטת תל אביב, אווה שוורץ ממייסדי מוסד האהבה, יהודית ינאי, מלכה האס בת ה-93, נעמי סורוקה, רות גילאי, ד"ר דן שרון, פרופ' חיים אדלר חתן פרס ישראל לחקר החינוך ואחרים.

שני בערב, שיעור ספינינג בקאנטרי, יותר מ-20 משתתפים מדוושים במרץ. גלעד המדריך שם שיר מזרחי קצבי ובדיוק בפזמון מנמיך את הווליום כדי לתת לחבר'ה להתבטא מוזיקלית בעצמם, כי אין, בשיר הזה אי אפשר שלא להצטרף. הייתה דממה. נפל על אשכנזים, המסכן. ורדה, במקומו, הייתה שולחת את כולם לכנס של הייקים מהאייטם הקודם.

ורדה אמנם הסתגרה עם החלוק בבית, אבל אנשים אמיתיים חגגו את הסילבסטר במסיבה סוערת ורבת משתתפים בפאב ברווזון. ובכלל, ורדה שמעה שאחלה שם, ומי יודע, יום אחד אולי אפילו היא תתייצב.

סיון יחיאלי חוזר לכושר. לפני שבוע השתתף בריצה ל-10 ק"מ במסגרת מרתון טבריה, וממש יום למחרת כבר רץ 16 ק"מ ככה בשביל הכיף. ומאיפה האנרגיה? מישיבת מועצה שהתקיימה כמה ימים קודם. סיון חיסל לגמרי לבדו חבילה וחצי של ופלים. אבל זה רק בגלל שבתור ראש מועצה הוא היה צריך לנהל את הישיבה. אחרת מי יודע איפה זה היה נגמר.

ובכלל, בישיבות המועצה יש דינמיקה מרתקת לנושא הכיבוד. בהתחלה לא נוגעים, אחר כך לוקחים בעדינות, בהמשך כבר מעיזים אפילו לאכול מהפירות, ובסוף יורדים בלי חשבון על כל מה שיש. נו טוב, שלוש שעות ישיבה, לא תנשנשו משהו?

ולפינתנו הקבועה המתחלפת. והפעם: חוק החודש. לפי חוקי מרפי, בכל פעם שתגידו שלפי חוקי מרפי צריך לקרות משהו, בדיוק אז זה לא יקרה. אבל אם תגידו את זה עכשיו זה כן יקרה, בגלל שבדיוק אמרנו שזה לא יקרה.

שבת שלום

 

הכיבוד בישיבת המועצה, לקראת פיזור